Jump to content

pranje motora


Recommended Posts

I jedno pitanje; da li je moguće pranje motora ako su plinske instalacije posvuda?

meni na racunu plinske instalacije pise da je strogo zabranjeno pranje motora... :thumbsup:

 

vjerojatno se misli na miniwash, mokrom krpom mozes...

Link to comment
Share on other sites

I jedno pitanje; da li je moguće pranje motora ako su plinske instalacije posvuda?

 

je. samo treba pripaziti na one djelove instalacije gdje se spajala plinska instalacija. i naravno, na centralinu.

Link to comment
Share on other sites

meni jedna stvar nije jasna, svi viču ne smiješ prat motor....

 

pa ček, motor je vodonepropusni uređaj, po tome ga ne bi smio ni po kiši vozit i lokvama, ionako ga smoči u vožnji....

 

dosad sam prao motor na puno auta, i sve 5. neš sad ko sivonja zalijevat po elektronici, ali generalno moš.

Link to comment
Share on other sites

ja sam isto cuo da se ne smije (pricam za benzince) ,da se moze lagano elektronika sjebat i sl. a opet u auto praonicama od ljudi sam cuo da peru benzinske motore kao i dizele, samo kaze prekrije bobinu,stavi neku vrecicu i sl. i udri miško -.- " ! ja isto nisam pametan ,ne znam sta je naj bolje...

Link to comment
Share on other sites

potpis na ovo Filipovo..

 

ja prao dosad 10ak motora, što starih što novih i nikad problema.. samo se pazi na struju i vitalne dijelove i nikad problema..

 

prije ih dobro nasaftam mafrasolom ili ivasolom pričekam 10ak min i udri..

 

ako je auto star 23 godine, turbo/fergazer upalio nakon pranja, upalit će svaki.. na benzincima treba posebno pripaziti ako su svjećice uvučene jer se tamo dugo suši i često zbog toga neće upalit..

Link to comment
Share on other sites

Nema najidealnije...idealno je sasvim dovoljno da naglasi :D

 

Dovest ga hladnog, našpricat s ivasolom ili sličnim sredstvom. Kad to poždere zmazanoću, oprat ga miniwashem ako možeš s manjim pritiskom, ili šlaufom. Naravno, po mogućnosti, ne po elektronici udarat vodom. Pustit ga da se osuši 20min i onda normalno upali i vozi.

Link to comment
Share on other sites

drito.. :lol:

 

sad se dignite na zadnje noge, hebe mi se, ali ovo mi je u rangu s onom "tko mi može zamijeniti kotač?!".. a bilo je toga na ovom forumu, znamo to svi dobro.. :D

 

išao sam kod Brbe oprati motor.. zvuči kao neka urbana legenda.. :haha:

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

kaj ziher, odi tam ajfon unlockat! :lol: već 10 godina to radim.. i još se auto vozi.. crijeva nisu propala niti igdje popucala..

 

to su me naučili stariji majstori..

 

e i taj silikonski je super, stvarno dugo drži i zaštiti sve gume pod haubom.. inače ga koristim i umjesto glicerina za gume..

Link to comment
Share on other sites

Ako netko treba pranje motora nek dodje kod mene u praonu na Zavrtnici.

 

Proces je slijedeci:

 

1.) zastitimo kablove i svu elektroniku

2.) našpricamo s tekućinom za pranje motora i odmašćivanje

3.) onda upalimo auto

4.) peremo upaljenog sa vrućom vodom (cca 80 stupnjeva)

5.) nakon pranja dok je auto upaljen maknemo zastite s kablova i elektronike i za svaki slucaj naspricamo kontakt sprejem

6.) ugasimo auto

7.) sve plastike i gume silikon sprejem namazemo

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...