Jump to content

Koje klipove/klipnjace??


Recommended Posts

Dakle,

 

Molio bih za pomoc znalaca koji su strucniji od mene da mi pomognu pri izboru klipova i klipnjaca za moj auto..

 

http://www.intengineering.com/20T-FSI-JE-Pistons-IE-p8261841-1-2.html

 

Dakle odlucio sam se sada preko zime stavljat GT3071 sa 0.64 kucistem, custom granu i externalni wg. Također bi stavio naravno i kovane klipove i klipnjce.

Ljudi iz integrated engeeneringa su mi savjetovali da smanjim malo kompresiju na 9.5:1 pošto bih ja da mi se što ranijr boost digne a opet da mogu imat nekakvih 450-500 konja.

 

Sad mene zanima šta bi mi vi savjetovali za kompresiju,klipove i dali je to moguce izvuc da motor bude SAFE, znaci prioritet mi je da mogu otic na grobnik i hebat mu mamu i da mi izdrzi... Također sam granu i downpipe mislio poslat u Englesku na keramicku obradu

 

http://www.zircotec.com/

 

, sta mislim da je puno bolje nego motat ju u nešto....

 

hvala:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

pa napisao sam više manje šta želim... znaci prioritet je RANI boost, mislim da je gt28xx ipak malo premala, zato bi gt3071 i zanima me šta ti misliš kolko bi se moglo izvuc konja iz toga, ali da nebude na maximumu... isto tako ne vidim da bi nešto moglo tako trpit da nebi bilo safe... prioritet da izdrži cesce odlaske na stazu...

Link to comment
Share on other sites

Gt3071 optimalno nije za preko 4xx KS

 

Mij izbor je kao i kod maria, 3076.

 

Ali, ako ti nije prehitno sto se turba tice, pricekaj da se vratim iz vegasa, tamo je neka revolucionarna tehnologija u proizvodnji turbina na predstavljanju.

 

Vidio sam to i stvarno je nesto NOVO.

 

Nitko nema pravu informaciju u detalje jer se cuva za semu svaki vazni detalj.

Link to comment
Share on other sites

sto vise izoliras brze spola, manje topline ode u okolinu vise u turbinu

 

sad koliko je tu u nekim vrijednostima nemam pojma, nikad nisam se bavio autom koji je imao keramicki premaz, samo karbonske na mehanickim dijelovima

 

samo mi nije jasno ako ceramic coating radi dobro, znaci da bi inox mogao biti onoliko tanji koliko je keramika korisna, a zasto onda svi trkaci auti imaju grane od inconela koji je odvratno skup

Link to comment
Share on other sites

Ako se manje grije vrlo lako moguće .. meni recimo auto dok je hladan, naprosto kao da ga gura nešto iza na 3000 rpm na skoro pa nikakvom gasu, ono ko da ide sam od sebe, hoće poletit (to je recimo na K04 nemoguće, tu se vidi koliko je ballbearing super stvar) .. kad se zagrije ne ide baš toliko lako, ipak malo više gasa treba dodati (al opet sa GT turbinama, auto na skoro nikakvom gasu ubrzava jako dobro, puno bolje nego u istoj situaciji sa K04 npr). Al kad se zagrije auto, onda se zagriju i cijevi od od usisa i sve ostalo pa nije samo da je grana kriva za kasniji spool ;) ..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...