Jump to content

moderni RWD + snjeg = 0 bodova


Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

... šta se čudite, pa stražnji pogon je najgori za snijeg... prije ljudi šta su imali stražnji pogon na autima nisu ni pokušavali vozit po snigu, samo tada je bia puno gori raspored težine po osovinama u korist prednje osovine... mislim da najgora stvar šta možeš učinit sa stražnjim pogonom na snijegu je naglo otpustit gas...

Link to comment
Share on other sites

... šta se čudite, pa stražnji pogon je najgori za snijeg... prije ljudi šta su imali stražnji pogon na autima nisu ni pokušavali vozit po snigu, samo tada je bia puno gori raspored težine po osovinama u korist prednje osovine... mislim da najgora stvar šta možeš učinit sa stražnjim pogonom na snijegu je naglo otpustit gas...

 

jao koliko gluposti u jednom postu

Link to comment
Share on other sites

mislim da je trenutno najveći problem što 99% auta sa zadnjim pogonom (BMW, Mercedes, ...) imaju otraga gume minimalno 225...

Da se stave 195 recimo išao bi po snijegu bez problema...

 

Ja sam na svim svojim autima stavljau zimske gume uže od serijale i to je mrak...

Možda guma traje malo kraće ali drži na snijegu super.

Evo baš sam danas imao test - Fiesta sa 145 gumama na izlazu iz garaže sa cca 10cm snijega popela se uz malo vrćenja... A uspon je cca 50% a auto stoji na početku uspona, nema zaleta...

 

Inače mislim da je ESP koristan po snijegu jer dijeluje kao polušpera jer koči kotač koji se vrti pa automatski ima više momenta na drugom kotaču...

ASR je najgluplja stvar i ja bi je zabranio...

 

Peugeoti i Citroeni gase ESP do 50 km/h, poslije se sam pali...

Link to comment
Share on other sites

Sad dolazimo do onog dijela kad se vidi zašto je Audi bestbuy

baš se lijepo vidi na Avantijevom filmić

btw ne možeš ugasiti ASR na gumbić i nisi jedinimožeš jedino probati

žešću zimsku gumu npr Hakkapelittu da vidiš kako gripa na snijegu

Link to comment
Share on other sites

Inače mislim da je ESP koristan po snijegu jer dijeluje kao polušpera jer koči kotač koji se vrti pa automatski ima više momenta na drugom kotaču...

ASR je najgluplja stvar i ja bi je zabranio...

 

Peugeoti i Citroeni gase ESP do 50 km/h, poslije se sam pali...

 

ESP - služi da izravna auto kada od preko nosa/guzice, na snijegu strašno koristan, u nekim situacijama bolji i od najboljeg vozača na svijetu jer koči samo određeni kotač da bi ispravio auto

 

ASR - služi da smanji proklizavanje pogonskih kotača, koristan na ledu gdje ljudska noga ne može ništa a elektronika može

 

 

 

a koliko je 4x4 superioran po snijegu u odnosu na bilo koji RWD/FWD pokazuje činjenica da se na recimo mom S3 (I A4) skoro nikad ne pali ni ASR ni ESP osim ako namjerno daješ više gasa da bi vrtio kotače (a to pri normalnoj vožnji snijegom ne radiš). Tak da za 4x4 ASR je totalno nepotreban ali ESP jako dobro dođe kad postane gusto ;)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

ESP je zakon stvar za sigurnu voznju pogotovo u ekstremnim situacijama,snijeg,poledica,glatki asfalt,tek pala kisa,ili ekstremni prolazak kroz zavoj, elektronika regulira da stabilizira cijeli auto.

Ali isto ga je fun izgasiti pa malo divljati:D

Link to comment
Share on other sites

Audijev najbolji quattro pogon je onaj iz modela audi V8 d11 (1988-1993) koji je imao (rucni mjenjac) sredisnji torsen diferencijal i straznji torsen diferencijal,dok ostali imaju samo sredisnji torsen diferencijal. I tu se razlika po snijegu jos bolje osjeca.

Link to comment
Share on other sites

Valjda su to na PH2 rješili jer ... te ga možeš ugasit, te uopće ne gasi auto ... malo smanji gas, auto uhvati grip i odeee ... danas sam baš probavo sve i svašta, čak mi se čini ko da se ne pali kolko bi trebo jer često auto zavrti i moš čak i dupe bacit u zavoju bez ručne (pošto imam onu elektro)

 

Malo sam se krivo izrazio, mogu ga i ja skroz ugasit. Al ukoliko je duplji snijeg i nije ravno i pocne malo prevec kopat sa upaljenim esp-om mi auto jednostavno krepa.

 

Al ovak u vožnji sam super zadovoljan njime, radi taman onak kak treba i kad pokusavam ga namjerno isprovocirat.

 

Kaj se tice zadnjeg pogona, pick-upovi su najgori za ovakve uvjete. Na ravnom sa dobrim gumama nece s mjesta, a snijega cent i pol.

Edited by Jasa
Link to comment
Share on other sites

nista od toga Svene...na E klasi mogu izgasit ESP i istovremeno se taj ASR izgasi..ali cim predem 60 na sat i ako auto pocne bjezat ASR i ESP uskace "upomoc" :D

 

tako da "driftanje" bilo kakve vrste zaboravi :)

Edited by BaGy
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da taj ASR na renolu ne valja bas nista, jer uzbrdo mi samo oduzima gas i auto sve sporije ide dok ne stane u potpunosti, onda se moras spustiti na ravno ugasiti djubre i izvuces bez problema... ESP radi savrseno, taman koliko treba...

Link to comment
Share on other sites

pa zgasi esp i gas, na cliju kad zgasis esp/asr on je totalno ugasen neovisno o brzini

 

Pogledaj video od fifth gear-a, taj asr bi trebao pomagati na snijegu/ledu ako je vjerovati njima, a ja ga na zahtjevnijim usponima moram uvijek ugasiti :unsure:

Link to comment
Share on other sites

pa dobro ako sa prednjim pogonom i dobrim zimskim gumama ne moš izać, onda ga jebi. ne treba ti elektronika. a ako ni s njom ne moš, onda samo znači da daješ PREVIŠE gasa, a i probaj drugom kretat ;)

 

isto i za zadnji pogon. pa kako su se ljudi vozili prije 20 godine ili više, kad nije postojala nikakva elektronika.

 

nemate pojma od vožnje, ukratko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...