Jump to content

Čiščenje panel filtera


Recommended Posts

Ja ga operem toplom vodom i nečim za odmašćivanje ali da nije agresivno/nagrizajuće.

 

Samo ne znam s čim ga namazat jer moj je suhi tip :(

 

A probaj uostalom pitat možda ti neko ima na forumu onaj set za čišćenje k/n-a jer u glavnom ostane toga za par čišćenja/mazanja :)

Link to comment
Share on other sites

jedna napomena: ako kupis set za ciscenje u njemu obično dobiješ sredstvo za pranje filtera u običnoj bočici, bez raspršivača.

pretoči ga u neku praznu bocu od sredstva za čiščenje stakla ili sl., bilo šta što ima raspršivač jer ćeš potrošiti pola šampona bezveze inače. :)

Link to comment
Share on other sites

jedna napomena: ako kupis set za ciscenje u njemu obično dobiješ sredstvo za pranje filtera u običnoj bočici, bez raspršivača.

pretoči ga u neku praznu bocu od sredstva za čiščenje stakla ili sl., bilo šta što ima raspršivač jer ćeš potrošiti pola šampona bezveze inače. :)

 

Budem tako napravio ;)

 

A idem onda sutra/preksutra kupit... ništa mi drugo ne preostaje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Imam bmc panel filter na astri gtc, i svakih jedno 5-6tkm ga propusem kompresorom i super je, navodno je to suhi i ne ulji se zbog maf senzora na novijim autima? zna netko?

 

nama je seat inzistirao na ne propuhavanje filtera kompresorom, vozili na BMC-u, Green-u

 

operi ga doslovno sapunom, necim sto odmascuje i masnocu i sve 5

Link to comment
Share on other sites

Ja obicno prerem u prilu ili sto je pri ruci. Posle ga lagano nauljim s dvotaknim uljem(ali jako malo).

 

Ma naravno, pa svaki blagi deterdžent je ok. Ja koristim uljni sprej koji sam dobio s filterom, i onda višak pokupim s onim kuhinjskim papirnatim ručnicima, i tako par puta sve dok ručnici više nemaju kaj upiti (s obadvije strane). Ekipa iz Volva mi je rekla da ne pretjerujem s uljem jer bi to kao moglo zeznuti MAF. To radim svakih 10.000 Km i zasad je sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Sapun skida masnocu..otkad to ?! Znaci blokove zamašćene perem sapunom ..

 

Taj set K&N koji se uzme, iz tog koristi samo onaj crvenkasti sprej s kojim sei naulji. Ono za ciscenje je obicna baby doza mafrasola i nista vise. Kad se potrosi to iz seta slobodno kupit mafrasol i slozit neku kombinaciju, bilo da je baby doza u pitanju ili direktor i s tim oprat.

 

Osusenog malo pospricat cisto da promjeni boju i točka.

Link to comment
Share on other sites

Sapun skida masnocu..otkad to ?! Znaci blokove zamašćene perem sapunom ..

 

Taj set K&N koji se uzme, iz tog koristi samo onaj crvenkasti sprej s kojim sei naulji. Ono za ciscenje je obicna baby doza mafrasola i nista vise. Kad se potrosi to iz seta slobodno kupit mafrasol i slozit neku kombinaciju, bilo da je baby doza u pitanju ili direktor i s tim oprat.

 

Osusenog malo pospricat cisto da promjeni boju i točka.

 

Jel ovo sa sapunom mene išlo, ili..? Jer ja sam spomenuo deterdžent a ne sapun, a mafrasol također spada u deterdžente.

 

U svakom slučaju, meni su rekli da pranje nije tak kritično, jer ionako se radi o nekakvoj tamnoj naslazi na pamuku (smog, čađa, prašina i sve ostalo kaj obično sadrži svaki pravi gradski zrak..) i tu i tamo neki kukac, pa deterdženti to uglavnom dobro riješe, i jedno i drugo. Nego kao pažnju treba obratiti da se previše ne naulji radi MAF-a..

 

P.S. ja imam BMC, ali pretpotavljam da je s K&N-om ista stvar, ne vjerujem da tu ima neke razlike.

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

...isto imam gljivu na autu i mora se nauljiti ali jako, jako, malo jer može postići kontraefekt, tj. zamastiti MAF senzor. Ako uopće ne zamastiš može se dogoditi da prašina prolazi, pa nježno iskvrca MAF senzor i smanji mu rok trajanja. Dogodilo mi se na Mercedesu i Alfi :(

 

Ovo sa dvotaktnim uljem nisam čuo, ali ne sumnjam u fire-vou stručnost i iskustvo. Jedino ne znam kako ga uspije relativno ravnomjerno raspršiti? Čuo sam da ga neki znaju nauljiti, pa ostaviti da se cijedi i sl.

Link to comment
Share on other sites

alta-filter.jpg

 

ja imam taj na cooperu S i svakih 10 000 (kad mjenjam ulje) naspricam ga sa Ivasolom i isperem sa vodom, pospricam ravnomjerno sa uljem u spreju slicno wd40 samo masno i stavim u kuciste. to je sve.

 

Vec 40 000 je kao i prvog dana, a na 10 000 bude sav zamazan.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...