Jump to content

pritisak turbine je veći od onog u softveru


Recommended Posts

dakle danas sam bio kod gubića na remapu zbog promjena intercoolera i ostalog. i javio se problem. dakle pritisak turbine je za 0.2 bara veci od onog u mapi odn zadanog u softwareu. pa me zanima sutra idem do pinjušića ujutro jer je prije god dana slagana turbina kod njega, da li moze bit problem samo u tome sto ona mehanicki nije podesena makar je on rekao da ju je podesio prema tvornickim parametrima? pa ce sutra samo poštelat ili moze bit jos nesto problem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

hvala ti puno. to je vec jednom bilo kad su stavili u auto willu podlošku na štangicu od wastegatea pa su otvorili tlak. moguce da je sad isti problem. znaci to je jedna od mogućnosti.

 

e sad na imaju dva šerafića na turbini. za visoki i niski tlak. nemojte zamjerit ak sam krivo napisao sad za tlakove. al tak nesto su mi rekli. e sad jel moguce da pinjušić nije nešto dobro podesio na tim seraficima ?

Link to comment
Share on other sites

vjerovatno nezna zmapirati overboost(neki ju zovu ref n75) mapu.

 

edit: jesi siguran kolki je boost target? Jer ti compovi imaju malo cudnu x os(nije svatljiva na prvi pogled sto predstavlja).

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

@ifrancuz: bio sam u servisu i poslao me kod pinjušića jer je turbina kod njega slagana kad je vrisnula. ako on ne riješi morat cu cekat da pavičić oslobodi neki termin pa da pogleda

 

sad neznam jel on to zna napravit al sto god je napravio na pocetku punjenja turbina zakuca previse i onda počinje padat i kad je gledao dijagnozu kompletnu sve štima i usis zraka i sve osim kontrole tlaka. uvijek je 0.22 ili 0.24 bara više od komande.

na kraju je vratio orginalnu mapu da vidi dal je u mapi problem i javlja se isto. znači da nebi trebalo bit u mapiranju nego fizički na turbini. valjda. :huh:

sutra ujutro idem to vidjet pa javim kaj ce rec

Link to comment
Share on other sites

Ta turbina uopce nema waste gate, nego aktuator varijabile koji se podesi prema tvornickim postavkama i nemoguce je da sam od sebe poveca tlak. Nemoze biti da je prije bilo dobro a sad nevalja, osim ako neko nije dirao polugicu.

 

Jedino sto moze bit je da je zablokirala varijabila (mehanicki dio zakretanja lopatica), ili ventil regulacije tlaka (N75) ne zatvara vakum pa je poluga stalno povucena u krajnji polozaj (max broja okretaja turbine). Ili, kao sto ti je fire napisao ....SW.

Link to comment
Share on other sites

hvala ti puno. to je vec jednom bilo kad su stavili u auto willu podlošku na štangicu od wastegatea pa su otvorili tlak. moguce da je sad isti problem. znaci to je jedna od mogućnosti.

 

e sad na imaju dva šerafića na turbini. za visoki i niski tlak. nemojte zamjerit ak sam krivo napisao sad za tlakove. al tak nesto su mi rekli. e sad jel moguce da pinjušić nije nešto dobro podesio na tim seraficima ?

 

 

 

Nije moguce da je krivo podesio, jer bi odmah imao isti problem, a koliko sam shvatio bilo je sve normalno nakon slaganja turbine.

 

2 Gonzo, zbog ova "dva serafica" za podesavanje sam povezao da je dizel.

Toga na benzincima nema.

Link to comment
Share on other sites

Nije moguce da je krivo podesio, jer bi odmah imao isti problem, a koliko sam shvatio bilo je sve normalno nakon slaganja turbine.

 

2 Gonzo, zbog ova "dva serafica" za podesavanje sam povezao da je dizel.

Toga na benzincima nema.

 

kad je turbina slozena, stavljena je na auto ali auto nije bio vozen do danas (stajao doma u dvoristu)

 

p.s. da, astra je dizel 1.7 cdti

Link to comment
Share on other sites

evo današnji razvoj događaja.

prvo da razriješimo radi se o dizelu. 1.7 cdti 100 ks

danas sam bio kod pinjušića ujutro. provozao se sa manometrom koji je spojio na pipak di imam spojenu svoju čukicu. njegovim riječima turbina radi školski sve super. e sad. po njegovom bi trebali skinut turbinu dolje da se opet stavi na stroj i da se podesi. ne igra mi baš logički da istu stvar napravim i platim ponovno isti posao koji je kod njega bio rađen prije godinu i tri mjeseca, a garancija neide u to.

e sad gubić mi je rekao da netreba nis skidat nego samo treba mehanički smanjit tlak za 0.2 bara i sve 5.

zvao sam pavičića i dogovorio s njim da to napravi ali tek poslje 2.5 jer je uskrs a ima gužvetinu. to mi je on vec jedom radio i napravio je odlično.

ja sad vise neznam ko pije ko plaća :S:huh:

Link to comment
Share on other sites

jel ti jos imas serijsku turbinu?

 

meni je turbina isto nakon pinjusica i reparacije bacao auto u safe mode, kod pavicica se otkrilo da je otisao neki senzor tlaka nesto...dok npr. u drugom opelovom servisu su mi htjeli uzet i za taj senzor pare i za jos kao neki senzor na usisnoj kao jer idu skupa, na sto je pavicic rekao da nema potrebe...lol :D

 

sad ja nisam mjerio tlak, pa ono ne znam jel kod tebe ista prica...

Link to comment
Share on other sites

poslije uskrsa cu riješit to kod nekog, vrlo vjerojatno kod pavičića. samo kažem da nisam u financijskoj mogućnosti jedan te isti problem riješavat kod 10 ljudi.

 

boky- imam i dalje serijsku turbinu. vidjet cemo u čemu je problem tek nakon uskrsa. :D

 

i eto tu temu sam počeo ovdje jer se ne kuzim previsu u tu tehnologiju kak turbina radi i zakaj radi pa pitam. a na tri različita mjesta sam dobio drugačije upute sa isto započetom pričom.

znači glavna priča sa dijagnostike kaže da turbo puni mehanički 0.2 bara više od zadane vrijednosti u softwareu. i to na vraćenom tvorničkom softveru. poanta priče je da treba smanjit tlak za 0.2 bara na turbini mehanički. pinjušić je rekao da treba skinut turbinu dolje i sve to što će me opet koštat puno jer je to posao od cijelog dana a ne sat vremena. a to isto je rađeno kod njega prije godinu dana i 3 mjseca. pošto je garancija godinu dana to ne igra ulogu. a pavičić mi je istu stvar napravio prije 2 godine kada su mi sjebali tubinu u ovlaštenom servisu tako da su stavili neku podlošku na štangicu od onog ventila kraj turbine i otvorili tlak. i pavičić je bio taj koji je skuzio di je gresak safe moda. a prije toga je bilo u svim servisima da je otislo ovo, senzor ovaj onaj i to sve za par soma kuna. za 2 sata je narikto turbinu tako da je skinuo branik otiso na obilaznicu i mjerio tlak pa stao prišerafio i rokaj dalje i tako dok ga nije podesio do kraja. e sad kazem meni je džepu i logici prihvatljivije ovo kod pavičića nego kod pinjušića.

vidjet cemo šta će bit na kraju :D

Edited by AstraH
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...