Jump to content

Golf V GTI u leru rokce kao diesel


Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Jel se da nekome detaljnije objasnit zašto se to događa i kako?

 

TFSI ima par problema. Motor kao motor sam po sebi odličan ali par "sitnica" su generalno zajebali:

 

Prvi i ne manje bitan je PCV sistem (Positive crancase ventilation)

koji je od uljnog separatora do ventila bio teški konstrukcijski drek

sve do negdje treće revizije. Propuštao je uljne pare i sl, čađili su se ventili itd

 

Drugi je ta pumpa. Složili su sistem pumpe visokog pritiska (zbog direktnog ubrizgavanja) koji se sastoji od klipića i el. solenoida. Klipić na sebi ima "naprstak" (follower) ojačan nekakvim "dijamantnim premazom". U taj follower udara poseban brijeg na bregastoj i gura klipić pumpe. Na prvim revizijama motora je follower derao bregaste, na kasnijim bregaste poderu follower. Uz to što nakon toga padne pritisak pumpe jer se klipić ne gurne dovoljno, može doći do pucanja tog follower-a.

 

klipic pumpe

 

orig_pump_piston.jpg

 

Follower nakon 1500 km i novi

 

old_follower_vs_new_outside.jpg

 

 

 

Sad što se tiče naših servisera. Za to je izašao TSB (Technical service bulletin) od Audija i ubrzo od VW-a koji je bio na raspolaganju svim ovlaštenim servisima. Problem je što se ne vidi da je follower potrošen dok se ne skine pumpa, pa im se valjda to ne da raditi svaki put

Link to comment
Share on other sites

TFSI ima par problema. Motor kao motor sam po sebi odličan ali par "sitnica" su generalno zajebali:

 

IMHO za motor se može reć da je odličan kad NEMA takvih problema... ono oprostija bi mu da bali ulje na poklopcu ventila ili neku takvu sitnicu, ali baš sitnicu...

 

VW je zadnji put ima pravi motor daaavnih godina; nema do MkII GTI 16V... e to je mehanika, nepoderiva, a ne ovaj šit koji proizvode zadnjih koliko već godina...

Link to comment
Share on other sites

IMHO za motor se može reć da je odličan kad NEMA takvih problema... ono oprostija bi mu da bali ulje na poklopcu ventila ili neku takvu sitnicu, ali baš sitnicu...

 

VW je zadnji put ima pravi motor daaavnih godina; nema do MkII GTI 16V... e to je mehanika, nepoderiva, a ne ovaj šit koji proizvode zadnjih koliko već godina...

 

amen :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

@ ph00mer, hvala :thumbsup:

 

IMHO za motor se može reć da je odličan kad NEMA takvih problema... ono oprostija bi mu da bali ulje na poklopcu ventila ili neku takvu sitnicu, ali baš sitnicu...

 

VW je zadnji put ima pravi motor daaavnih godina; nema do MkII GTI 16V... e to je mehanika, nepoderiva, a ne ovaj šit koji proizvode zadnjih koliko već godina...

 

Ne znam na što je točno mislio, kvalitetu ili karakteristike, po kojima je više nego odličan...

Pa nije niti taj motor iz MkII baš oličenje pouzdanosti, mislim na K-Jetronic...

Link to comment
Share on other sites

@ ph00mer, hvala :thumbsup:

 

 

 

Ne znam na što je točno mislio, kvalitetu ili karakteristike, po kojima je više nego odličan...

Pa nije niti taj motor iz MkII baš oličenje pouzdanosti, mislim na K-Jetronic...

Za karakteristike je normalno da moraju ić na bolje, tehnologija ide naprid.

Ali vidljivo je da su se auta prije radila da traju, a sad su konfekcijska oprema.

Uzmi u obzir da radi k-jeta nikad nije mlatilo i roktalo u motoru, nije tribalo minjat dijelove motora sa svakom promjenom ulja, nije gubija bregaste i pritisak ulja...

Moga si mu mater vrtit u crveno i nikad ništa, a ove nove napuštaju klipovi, drkaju bregaste, cam follower-i, gorivo, šta već ne...

Koliko san ih vidija šta su ih pokušavali namjerno ubit pa bi jedva uspili, nema novih generacija motora da izdrže takvu torturu...

Edited by Peras
Link to comment
Share on other sites

to je problem samo na prvim generacijama tfsi motora?

od koje godine su pouzdaniji motori ili s kojom oznakom su bolji?

 

Ne svi TFSI, samo oni koji imaju jaču pumpu, opet napominjem imam 2.0 TFSI sa 90kkm i nije niš mijenjano nit se ne čuje kao dizel, čuje se isto kao i prvog dana. I oni TFSI koji su proizvedeni 2005., dakle prvi modeli GTIa

 

 

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 9 characters

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoj cam follower izvadio na 40kkm i sa vanjske strane je kao nov, sa unutarnje je malo pohaban tamo gdje je klip, niti blizu ovoj gore slici što se tiče vanjske strane. Što će reć da taj problem nemaju noviji TFSI motori nego samo oni prvi. Ali ne škodi zamjeniti taj drek jer košta mizernih 250kn i miran si.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoj cam follower izvadio na 40kkm i sa vanjske strane je kao nov, sa unutarnje je malo pohaban tamo gdje je klip, niti blizu ovoj gore slici što se tiče vanjske strane. Što će reć da taj problem nemaju noviji TFSI motori nego samo oni prvi. Ali ne škodi zamjeniti taj drek jer košta mizernih 250kn i miran si.

 

meni postalo normalno sam provjeriti svakih 5000km ulje i cam follower...

 

od kada sam stavio druge bregaste i pumpu proslo je oko 30-40tkm i isti je kao i kod ugradnje...

Link to comment
Share on other sites

O jebo ih cam follower i majice, po tome bi auti trebali mijenjati npr. klackalice pri svakoj izmjeni ulja:doh: Barem to nije problem da se napravi da bude trajno. Nije mi jasno što si sve VW dopušta. Slično kao i ona njihova 505.xx ulja, "samo to smije ići u motor i ništa drugo". Koji drugi auto je toliko osjetljiv na ulje:drink:

Link to comment
Share on other sites

new info...

 

jedna bregasta se vise ne da micat i lanac je puko ... ja mislim da je bregasta nekak blokirala i zato je lanac puko... sad treba vidjet sa osiguranjem (jamstvo) kako cemo dalje .. dal cemo otvorit motor i vidjet dal se da spasit ... ili dal ide novi(drugi) motor tranu...

Link to comment
Share on other sites

ma to sam i ja rekao ... ma ja sam mu rekao da cu rentat mali kamion i da smo trebali satrat golfa i od osiguranja uzet novac i amen !!!

 

dosla nova procjena ... izgleda da se ne isplati popravit ... novi iznos je 5.600€ za drugi motor :-))))

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...