Jump to content

motorna-ulja.hr


Recommended Posts

Znaš da smo si dobri i sve ali rađe nemoj nikaj pisati nego ovako glup i nekonstruktivan post

 

:huh:

 

Pitaj ekipu koja je letece na 50-70kkm mijenjat morala radi ELF ulja sumljivog porijekla.

 

Pitaj Josipa sta mu je rekao prijatelj, uvoznik Totala na kupljenu kantu od 4L Quartza 9000 u Metrou kad mu je Josip procitao brojeve s kantica...ima jos takvih prica ali ne zelim ulaziti u diskusije da ne bi ispalo da pljujem po konkurenciji jer ce netko reci da sam pristran.

 

 

EDIT: ni samome mi nije jasno zasto uvoznici ne poduzmu neke korake AKO su sve ili barem vecina prica kojih sam se naslusao - istinite. Iskreno, nije mi jasno.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

jel tv koji zna u metrou biti do 1000kn++ jeftiniji, neki slozenac u nekoj garazi? jel hrana koja zna biti do pola cijene jeftinija, nego u "normalnim" trgovinama, smiksana u nekoj konobi di drze i otrove sa stakorima? ljudi saberite se, jednostavno veliki trgovacki lanci, unistavaju male vlasnike ili ih natiraju da ovi posluju po njihovim cijenama, nista cudno u svijetu, samo u Hr.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu sam rec da sam uzeo ulje u kauflandu sad na proljece, i nikakva razlika izmedu ulja u kupljenog "*****".. imao jos jednu kanticu od prosle godine i ista boja i sve... sam je cijena bila 20kn jeftinije "necu rec di sa popustom" a na autu Audi a3 1.6 koji su poznati da potrose malo vise ulja na 3000km nisam vidio ni 1mm da fali... Tak da sam SUPER zadovoljan...

 

Sumljam da si netko moze dozvoljit da sam puni kantice sa uljem i podvaljuje (nije to hrelic), jer bi vec bio u rementincu, jer je to kazneni preksaj... Uvoznik bi ulja vec reagiro od davno protiv takve osobe, jer ne blati sebe nego i njega...

ako se radi o totalu, postoji razlika- u kauflandu prodaju total classic, a u konzumu total energy (ili obrnuto, nisam siguran), a u "***" je quartz. classic i energy su druga tj. treća klasa ulja kolko sam čuo

 

a ovo i ja mislim što se tiče remetinca :thumbsup:

 

2rene: misliš na mene ili nekog drugog Josipa? :huh: jer ja nisam nikad kupio ulje u Metrou...

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

EDIT: ni samome mi nije jasno zasto uvoznici ne poduzmu neke korake AKO su sve ili barem vecina prica kojih sam se naslusao - istinite. Iskreno, nije mi jasno.

 

Jednostavno, nisu istinite... :P

Meni samo nije jasno na koji način funkcionira uvoz mimo generalnog zastupnika...

npr. uljadirekt posluje direktno sa tvornicama i rafinerijama te zbog manjeg broja ljudi preko kojih dolazi roba imaju bolje cijene nego drugi...

Link to comment
Share on other sites

Pitaj ekipu koja je letece na 50-70kkm mijenjat morala radi ELF ulja sumljivog porijekla.

 

Pitaj Josipa sta mu je rekao prijatelj, uvoznik Totala na kupljenu kantu od 4L Quartza 9000 u Metrou kad mu je Josip procitao brojeve s kantica...ima jos takvih prica ali ne zelim ulaziti u diskusije da ne bi ispalo da pljujem po konkurenciji jer ce netko reci da sam pristran.

 

 

EDIT: ni samome mi nije jasno zasto uvoznici ne poduzmu neke korake AKO su sve ili barem vecina prica kojih sam se naslusao - istinite. Iskreno, nije mi jasno.

 

Ovo si sve mogao ljepo napisati iz prve a ne MENI tu objašnjvati. :doh: :P

Link to comment
Share on other sites

Meni sad više ništa nije jasno.

 

Samo me zanima jel isto ulje u SVIM dućanima u HRV ili neki imaju drugačije?

 

Znači, primjer, Total Quartz 9000, jel isti u zg-u u nekoj maloprodaji autodijelova gdje košta 120kn litra, jel isti u ovlaštenom u kuželki gdje košta 150kn litra i jel isti npr u auto far-u u koprivnici gdje košta 85kn litra. Sva tri dućana imaju identičnu ambalažu, ista je zemlja porijekla, itd itd.

 

Eto, to me zanima, za marže me zaboli, svatko ima svoju cijenu, a kupac je tu da bira gdje će kupit, valjda... :)

 

U metrou nisam kupovao ulje nikad, ni kaufland ni ništa, prifalilo mi je ulja jednom pa sam otišao u Konzum i kupio ulje. Ambalaža je identična ovoj koju sam kupio u autodijelovima, cijena je tu negdje možda je malo jeftinije ispalo ovo u Konzumu, boja je na oko ista, miris isti, datum proizvodnje na ambalaži svjež, zemlja porijekla ista, oni brojevi svi dolje isti.

 

Auto ga troši isto kao i dosad, temp ulja dobra.

 

Jel ima netko konkretan primjer da je ulje u velikim centrima smeće? Ili se samo ograđuju zato jer oni imaju preko 50-100% veću cijenu ulja, kao npr gume u hrv naspram slo?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jednom kupovao ulje u motorna-ulja.hr....i na stolu pored faxa je bilo narudzbi od dosta firmi...tako da vjerojatno je 30-40% ulja po ducanima opet od tamo

 

:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy: :thumbsup:

 

 

idem sutra po karton :cheer: taman napravio oko 9k sa njihovim uljem i nije ga potrošilo ni 2 mm. ista ambalaža, ista boja, isto sve-osim cijene

Link to comment
Share on other sites

:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy: :thumbsup:

 

 

idem sutra po karton :cheer: taman napravio oko 9k sa njihovim uljem i nije ga potrošilo ni 2 mm. ista ambalaža, ista boja, isto sve-osim cijene

 

To i ja govorim al eto...

 

jer krećem od sebe, svakih 15k km 10l ulja + 3l rezerve za to vrijeme, u dućanu cca 2000kn samo za ulje, a ovako negdje 800-900kn, neznam zašto bi nekome "poklonio" preko soma kuna svakih 6 mjeseci :huh:

Link to comment
Share on other sites

ja vjerujem da su ulja ok,

 

no opet, i sam sam uzeo tu od dečka s foruma 4L castrol Edge 5w40, i dodatno jednu litru u uljadirekt, što je zanimljivo, da su 4L bile na francuskom jeziku etiketa i sa malim odštampanim datumom i nekim šifarama, a ova 1l na engleskom, i bez tog odštamapnaog datuma...

 

jebat ga, eno se ta ulja skupa mućkaju u motoru već par tisuća... :D

Link to comment
Share on other sites

Ajd baš mi je drago da ste se raspisali. Dobro mogli ste i u mom topicu i uljima iz Metroa al sam zadovoljan i ovako :D

 

Rene, pa pukni informacije i ostali koji su bolje upućeni.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...