Jump to content

Termoizolacijska traka za usisnu cijev


Recommended Posts

Da li netko zna gdje bih mogao kupiti termoizolacijsku traku za omotati usisnu alumijsku cijev?

 

To bi trebalo biti ovako nešto (što sprečava da toplina uđe u cijev):

 

http://www.frozenboost.com/product_info.php?products_id=594

 

Za razliku od trake za ispušne cijevi, kojima je glavna namjena da zadrže toplinu u cijevi:

 

http://statusoneautoworks.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=468

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

a da omotas auto pa da ne koristis klimu?

 

 

ajme....

 

 

o, vratija se Šime.. :D

 

to mi je hvala kaj sam držao štangu B&W turbinama dok tebe nije bilo? :lol:

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

Bolje skini tu alu cijev, polirku u ruke i udri. Veći bling bling efekt bude :P:D.

 

moja mat cevka je meni aman taman i nećeš me navući na ove šajni KR tuning varijante! :P :lol:

 

i znam da sam s njom dobio barem 10HP i da nalja na njoj nosi još barem 5! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja ti imam dosta cijevi(neomotanih) po motornom prostoru i temp usisa s nekih 0.3bara boosta(znaci laganica cca 240km/h) mi je 4C veca nego temp zraka vani.

IMHO neces niti 1C skinuti dok ubrzavas, jer tak i onak je brzina plinova onda veca i nestigne se zgrijati zrak.

Link to comment
Share on other sites

ja ti imam dosta cijevi(neomotanih) po motornom prostoru i temp usisa s nekih 0.3bara boosta(znaci laganica cca 240km/h) mi je 4C veca nego temp zraka vani.

IMHO neces niti 1C skinuti dok ubrzavas, jer tak i onak je brzina plinova onda veca i nestigne se zgrijati zrak.

 

jučer se kod susjeda povela rasprava na tu temu pa sam obećao pitati. meni su sve te izmjene na usisu prilično nepotrebne sve dok se ne ustanovi da ima neki značajniji podtlak u usisnoj cijevi pa da se po tome zaključi da turbo teško dolazi do zraka.

 

ja sam ovu svoju cijev uzeo samo radi većeg promjera da mi bolje paše na veću turbinu, a ne zato kaj mislim da mi je ne znam koje silne konje donijela. :D

Link to comment
Share on other sites

Moje mišljenje je da neće nešto puno koristiti, ali sigurno neće niti odmoći time što će sprečavati da ove cijevi kroz koje prolazi zrak nepotrebno upijaju toplinu i dodatno zagrijavaju zrak koji kroz njih prolazi.

Link to comment
Share on other sites

Moje mišljenje je da neće nešto puno koristiti, ali sigurno neće niti odmoći time što će sprečavati da ove cijevi kroz koje prolazi zrak nepotrebno upijaju toplinu i dodatno zagrijavaju zrak koji kroz njih prolazi.

 

U svakom slučaju hvala za tip za AMOC. :thumbsup:

 

Susjed nema turbaka, pa možda nekaj bude i osjetio na dynou ugrađenom u svoju rit.. :D

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, logirajte temperaturu usisa sa i bez tih gluposti, pa ćete shvatiti da nema smisla. Čak ni CAI nema smisla na turbo motorima.

 

ovo s CAI i turbacima mi je zanimljivo.

 

pretpostavljam da govoriš o temperaturi ohlađenog zraka tj. nakon IC-a, jel?

 

znači vjeruješ da kad imaš muški zagrijani turbo da su onda CAIS ili otvorena gljiva ispod haube više manje ista stvar? jesi logirao i taj slučaj?

Link to comment
Share on other sites

kova, prica o jedino mogucem korisnom zraku, a to je onaj stlaceni u usisnoj grani, logiranje temperature zraka u indiji za vrjeme monsuna nema bas pretjerano smisla jelda?

tako i sve ostalo osim logiranja temp zraka u usisnoj grani

Link to comment
Share on other sites

Znači nebitno je koja je temperatura zraka prije nego uđe u kompresor pa onda u usisnu granu?

Na istu će se temepraturu zagrijat zrak koji ulazi u kompresor sa T° od recimo 10°C i onaj koji ulazi sa T° od 60°C...?

 

Don`t think so...

Link to comment
Share on other sites

ovo s CAI i turbacima mi je zanimljivo.

 

pretpostavljam da govoriš o temperaturi ohlađenog zraka tj. nakon IC-a, jel?

 

znači vjeruješ da kad imaš muški zagrijani turbo da su onda CAIS ili otvorena gljiva ispod haube više manje ista stvar? jesi logirao i taj slučaj?

Naravno da sam logirao. I nema bitne razlike. Tko ne vjeruje, neka proba sam, kaj drugo da kažem.

 

Zrak se komprimiranjem grije hebački, i zato ga treba hladiti.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da sam logirao. I nema bitne razlike. Tko ne vjeruje, neka proba sam, kaj drugo da kažem.

 

Zrak se komprimiranjem grije hebački, i zato ga treba hladiti.

 

Kaj ti ne bi vjerovao.. :)

 

A kolika je kod tebe otprilike bila razlika između (stock?) CAIS-a i otvorene gljive ispod haube (ili kak već imaš rješen usis)?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...