Jump to content

Kompresija - spustena glava i deblja brtva


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Sad kad smo dosli do tog zakljucka, ajmo se vratit na temu o kompresiji.

Tokarit cu na kraju klipove, al moram znat koliko.

Orginal komp je 10.3 i na toj je frend na identicnom motoru na 0.6bara izbacio 220ks. Mislim da u 2god il koliko se vozio nikad nije imao problema.

Na koliko da spustim komp s obzirom da je ovo kopija evo 4 motora a on ima 8.5.

Planiram stavit turbo gore cim se skupi love za elektroniku.

Link to comment
Share on other sites

Morat cu skinut kat i vidjet dal u njemu ima sta jer sta god je doslo u glavu je i izaslo van...

A kladim se u bilo sta da je mehanicko ostecenje jer nema tragova taljenja nigdje

Vrlo vjerovatno ti je nesto povukao filter.A sto se tice kompresije nabavi drugu

glavu standard i vidi koliko inace u serijali vire il ne klipovi i tako ces izmjeriti koliko je blok spusten .

A na glavi imas oko ventila mesa za obraditi i time povecati volumni prostor a mjeris ga lagano menzura sprica komad pleksija sa rupicom i puno volje :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Neznam koliko ljudi mi je to vec reklo :D

Morat cu skinut katalizator da vidim sta je u njemu

 

Nakon svog moguceg mjerenja dosao sam do ovog zakljucka da je auto sad... bar bio :P

125.jpg

 

E sad sta dalje... nesto tipa ovog ili

9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Haha.. tako sam i poceo racunat, al ovako znam da nemogu pogrijesit i preglednije je na forumu :D

Nisu savršeno ravni, imaju jedno udubljenje i jedno ispupčenje, al kad bi stavio jedno u drugo bilo bi skoro pa ravno

Link to comment
Share on other sites

Ne kazem da "ne prezivi".

 

Samo da je to

Kurac od posla.

 

A gle ,

jel vozi - vozi

 

jel ide - ide

 

ima TUV

 

ima garanciju

 

složeno da izgleda ko original.

 

Zapravo cijeli kit je složen od ne preskupih dijelova (pola toga je OEM: injektori , brtve , IC ) , oni to masno naplate.

 

Sretni oni , sretni kupci.

 

PREplate i voze se.

 

Simple as that.

 

Medjuploča zakon :P

Link to comment
Share on other sites

Zakon za glupave svabe, slazem se. Toliko neukusa i neznanja ima samo u rumunjskoj, bugarskoj itd :)

 

Kakve su im japanke na moru, odnosno plasticne sandale, takve su im debele svabice pristavih guzica, a bogami i tuning!

Link to comment
Share on other sites

Zakon za glupave svabe, slazem se. Toliko neukusa i neznanja ima samo u rumunjskoj, bugarskoj itd :)

 

Kakve su im japanke na moru, odnosno plasticne sandale, takve su im debele svabice pristavih guzica, a bogami i tuning!

 

Oooo, pa rekli su na susjedi Srbi kada smo bili u Austriji na Woerthersee touru ovako:

 

Bre, kriteriji nam baš opasno padaju kada dodjemo tu :lol::notworthy:

 

A u Njemačkoj ima Švaba , koliko i Slovenaca u Sloveniji :D

Link to comment
Share on other sites

imao sam i jedno i drugo :D

 

imao sam brtvu od 2.8mm i nju je nemoguce stegnut da se ne zgnjeci, zdrobi i na kraju uvijek ali ama bas uvijek ju probije (meni među cilindrima)

 

onda sam imao 2 brtve od 0.8 i plocu od 1mm i drzalo je bez greske ali ipak radije biram kopanje klipova :)

 

a da ne spominjem da se povecava quench zona, odlazi timing.. bla bla

 

 

 

kopanje klipova je najbolja opcija - po meni

 

 

 

 

 

 

Hvala za ono jucer ;) jos uvijek cekam zamasnjak, trebao bi doci danas oko 6

Edited by Alfaludak
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti pitanje nije na mjestu. Ako želiš safe varijantu, jednostavno kupiš kovane klipove za željeni CR. Ovo "kopanje" je kemija i to je ok ako želiš eksperimentirati. Ali onda ne pitaš koliko duboko kopanje je sigurno kopanje. Iskopaš koliko ti treba, probaš, pa ako drži super, ako ne, znaš šta ti je slijedeći korak.

Link to comment
Share on other sites

tcode slazem se potpuno s tobom. Najradje bi uzeo kovano il isao na gotov turbo motor od lancera evo koji ide skoro na saraf... al jbg kad su pare prosle na drugu stranu. sad cu kemijat s ovim, a kad se skupi lova uzet kovano. Vani na stock klipovima voze i 300 konja, a meni je dosta za pocetak i 200...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...