Jump to content

Kompresija - spustena glava i deblja brtva


Recommended Posts

Ajmo od pocetka

Hyundai 2.0 16v, kod motora je g4gf (beta 1), orginal kompresija je 10.3:1

 

kad se motor slagao glava se spustila da bi se povecala kompresija, sad bi bilo lijepo da znam podatak koliko..

 

1. pitanje

koliko se kompresija moze povecat sa spustanjem glave.. znaci na koliko cca

 

2. pitanje

kad bi se stavljao turbo koliko bi trebala bit deblja brtva da snizi kompresiju sa npr 11:1 na 9.5:1

 

amerikanci na orginal motore znaju stavit turbo i gurat do 1 bar, a i kod nas je bilo isprobano na 0.6 bara a da je trajalo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Glava je skinuta pa, ak nije problem da mi netko kaze koja je formula i sta sve treba izmjerit za izracunat omjer kompresije.

Ova glava je spustena do kraja i u sub na 402 mi je pukla vodilica i upala u cilindar te sje.. dosjede ventila tako da cu nabavit drugu, po mogucnosti standard da nije spustana.

 

I da ne otvaram drugi topic, di je najbolje dat napravit i po kojoj cijeni deblju brtvu.

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

kad se motor slagao glava se spustila da bi se povecala kompresija, sad bi bilo lijepo da znam podatak koliko..

 

1. pitanje

koliko se kompresija moze povecat sa spustanjem glave.. znaci na koliko cca

 

 

ovisi o samom obliku glave, koliko mozes spustit glavu da se stvari međusobno ne dodiruju,premjeri zazore u postojecem stanju pa vidi sto ce se dogoditkad spustis sve za određen iznos.

 

Kod ekstremnih "spustanja glave" ako je sve uredu s hardverskim dijelom, može se dogoditi da ce bit tesko staviti motor u fazu jer si pomaknuo mjesto na kojem se nalazi os bregaste, al to se lako rijesi s stelajucom remenicom/lancanikom bregaste.

 

 

 

Glava je skinuta pa, ak nije problem da mi netko kaze koja je formula i sta sve treba izmjerit za izracunat omjer kompresije.

Ova glava je spustena do kraja i u sub na 402 mi je pukla vodilica i upala u cilindar te sje.. dosjede ventila tako da cu nabavit drugu, po mogucnosti standard da nije spustana.

 

I da ne otvaram drugi topic, di je najbolje dat napravit i po kojoj cijeni deblju brtvu.

 

Hvala

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/Omjer_kompresije

 

kompresioni volumen mjeris(glava,klip,brtva) , radni volumen racunas (provrt ,hod)

Link to comment
Share on other sites

Glava je skinuta pa, ak nije problem da mi netko kaze koja je formula i sta sve treba izmjerit za izracunat omjer kompresije.

Ova glava je spustena do kraja i u sub na 402 mi je pukla vodilica i upala u cilindar te sje.. dosjede ventila tako da cu nabavit drugu, po mogucnosti standard da nije spustana.

 

I da ne otvaram drugi topic, di je najbolje dat napravit i po kojoj cijeni deblju brtvu.

 

Hvala

 

za tebe.. (pošto si u blizini) brtvila Matulji... 051 / 276202

Edited by Pavo
Link to comment
Share on other sites

brtvila turković

 

salje ti i postom

 

 

 

 

a sad pazi ovo, ja sam od zeljka ađica kupio brtvu koja je radila firma u matuljima a na kraju ti iz matulja kupuju od turkovica i onda dilaju dalje :D

 

e jbg sad, nek nazove pita i jednog i drugog pa di je jeftinije tamo narući... ;)

Link to comment
Share on other sites

Frend sta vozi 402 sa r5 1.8 16v turbo je kupio brtvu u matuljima i platio je 500kn.

Metalna i višeslojna.. mislim da je debljina 2.3 il 2.4mm

 

Koliko ovaj u zg cca traži?

 

 

Premalo za turbo konverziju.

Koji je to 1.8 16v? Onaj sa 136KS od Clia (Lagune)?

Link to comment
Share on other sites

Kad bi znao koliko su skinuli glavu, nebi bio problem izracunati koju debljinu dihtunga trebas.

 

Glava je navodno skinuta do kud je isla + valjda je i blok malo skinut.

Ova glava bi se mozda i dala jos poravnat al je komora dobila po p...

U slo sam nasao standardnu glavu + malo deblja brtva bi trebala vratit sve u serijalu.

 

 

Ukopao bi kliove rado, al to mi je trenutno previse posla jer je ovo ispalo neplaniran.

Link to comment
Share on other sites

Da uletio je višak zraka.... :lol:

 

nije ništa uletilo unutra nego imaš previsoku temperaturu na tom cilindru (vjerovatno presiromašna smjesa) i otopio si i glavu i klipove... :lol:

 

možda lošije hlađenje tog cilindra vodom, ili nepravilan oblik ispušnog ili usisnog kolektora?

 

Taj će cilindar izgoriti ko kokica ako se taj motor ne zalije dobro sa benzinom..

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...