Jump to content

Kočnice - pitanje za mehaničare


Recommended Posts

Eto, pošto sam tup za mehaniku i popravke auta, bolje pitat.

 

Dakle, auto mi je na moru procvilio, kočnice cvile ko blesave tokom vožnje, a prestanu dok kočim.

 

Logički pomislih da su otišle pločice i/ili diskovi, pa skinuh kotač i meni se kao laiku čine ok.

 

Vidi slike:

 

IMG_0487.jpg

 

IMG_0488.jpg

 

IMG_0494.jpg

 

IMG_0495.jpg

 

Kakvo je mišljenje? Mjenjat pod hitno il?

 

EDIT: Btw, na prvoj slici se vidi da je očito otpaš šraf koji drži crijevo za kočnice, pa je to čak i debil za mehaniku (ja) uspio zamjenit novim šrafom :D Čisto napomena da ne bude to na tapeti.

Edited by msporis
Link to comment
Share on other sites

pobrusi rub pločica moglo bi pomoć

 

izmjeri debljinu diskova i usporedi s podacima kolko je minimum za taj auto pa ako treba kad drugi put mijenjaš pločice, mijenjaj i diskove

 

edit: nisam mehaničar pa nek netko potvrdi ak ne pričam gluposti

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Za pocetak vidi i nutarnju plocicu.da nije negdje doslo do granicnika. Pobrusi rub i otuci ovu ruzinu s diska jer se zna desit da upadne komadic i cvili ko blesavo,i ne iskljucujem mogucnost blokiranja klizaca il same plocice

Edited by AntonioVW
Link to comment
Share on other sites

Meni tokom vožnje cvilile i čim još dodam gas više cvili. Čim kočim onda ne cvili. Otišao je ležaj na zadnjem kotaču.

 

Koliko vidim, još imaš mesa na pločicama i diskovima. Može još durati cca 1500 ili 3000km ovisno o vožnji

Link to comment
Share on other sites

pretvrda plocica koja vibrira kad nije "opterecena"

 

za prvu silu kupis 1 A4 papir smirgl papira granulacije 100, skines plocice (zapamti-zapisi di je koja bila-vidi se i po otisku) stavi smirgl na ravnu povrsinu i povuci plocicu 2-3 puta da skines zaglađeni dio ali pazi da ne vuces na koso da ne sjebes plocicu

 

disk potuci malo sa cekicom da otpadne hrđa koliko ide i sa tim istim smirglom potegni koji put po disku onako iznutra prema van sa obadve strane da dobije crte

 

sklopi i javi sta je.

 

ako ne valja mjenjaj plocice

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...