Jump to content

Naknadna ugradnja Webasto grijanja


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

  • 5 years later...
ima tko iskustva s gore navedenim?

 

jel veliki problem ovo ugradit u isti model koji to tvornički nema

 

http://www.njuskalo.hr/ostali-autodijelovi/webasto-bmw-e46-e39-oglas-21047568

 

ima ovdje netko tko bi se igrao s tim?

 

Pa po onome što sam vidio da radi i kužiš se u mehaniku, mislim da ti ne bi trebao bit problem sam to ugraditi..treba par T utikača za cijevi i dovod goriva riješiti.

Link to comment
Share on other sites

kak se to koristi/aktivira/regulitra? nisam to nikad imao prilike koristiti

 

za što mu treba gorivo? koliko sam vidio na e46 bi trebao biti električan

 

 

i sad vidim da je on tvornički ugrađen u onoj rupi kod prednje desne mulde, a tamo su mi stavili isparivač za plin :doh:

Link to comment
Share on other sites

kak se to koristi/aktivira/regulitra? nisam to nikad imao prilike koristiti

 

za što mu treba gorivo? koliko sam vidio na e46 bi trebao biti električan

 

 

i sad vidim da je on tvornički ugrađen u onoj rupi kod prednje desne mulde, a tamo su mi stavili isparivač za plin :doh:

 

To sa njuškala nije Webasto, već električno grijanje vode koja ide u unutrašnji kiler - čitaj auto brže puše toplo unutra, ne treba čekati da se motor zagrije...

Postoji i pravi webasto koji ide na naftu, ima programator, neki imaju i daljinski.

Link to comment
Share on other sites

Pa po onome što sam vidio da radi i kužiš se u mehaniku, mislim da ti ne bi trebao bit problem sam to ugraditi..treba par T utikača za cijevi i dovod goriva riješiti.

 

Ti T komadi su problem. To ekipa ne vadi a ić rezat crijeva i spajat je banana. Imao sam ja ideju to ugrađivat pa mi je lik u firmi iz sesveta rekao da ako nemam donora preskočim. Poznanik ima benziski webasto i složen je na daljinski. s balkona upali i za par minuta otapa šoferšajbu.

Link to comment
Share on other sites

Slagao sam si webasto u ex audija sam i nije neka frka. Nista ne rezes, i ne trebas T komade. Benzinski je bio.

Po meni, najbitnije je pedantno povuci dovod goriva, s tim se nije zajebavat. Sve ostalo, pa i to, slozi bilo koji mehanicar-auto elektricar, ako ima volje i vremena

Sad trenuno raskopavam dizelski od Volva, dimi kao da je na mazut. :D

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Rad motora na hladno u leru neko vrijeme pak nije dobro za bregaste.

 

A kaj se tocno dogodi?

Pitam cisto jer sam na recimo cliu sport svake zime palio auto i radio je u leru cca 15 minuta tako da mi je bilo fino toplo kad sam usao u auto.

Imao sam ga 5 godina, napravio s njim 150.000km, prodao ga sa 235.000 i motor je jos uvijek bio savrsen.

Link to comment
Share on other sites

Aha. I kaj se tocno dogodi? I nakon kojeg vremena i koje kilometraze?

 

A kako da ja znam nakon kolko se km i na kojem autu tocno dogodi dogodi? Zagrijavaj ti svoj auto kako god hoces, ali opce je poznato da se auti ne zagrijavanu na mjestu.

Link to comment
Share on other sites

A kako da ja znam nakon kolko se km i na kojem autu tocno dogodi dogodi? Zagrijavaj ti svoj auto kako god hoces, ali opce je poznato da se auti ne zagrijavanu na mjestu.

 

Po toj logici bi se vecina motora davno raspala, jer se odma vrte na par tisuca okretaja a imaju slabo podmazivanje(kakti)

 

 

To ko da ides trcati bez zagrijavanja, i tvrdis da nemas tolku cirkulaciju krvi, pa bolje odma jedan sprint nabaciti da se zagrijes i da poraste puls

Link to comment
Share on other sites

Kako god, netko tvrdi da ne valja na mjestu grijat, netko da nema veze. Ja niti nemam vremena grijat ga 10-15-20 minuta na mjestu. Upalim ga, zavezem se, pustim ga 30-ak sekundi da odradi i krecem lagano. Kako drugi rade, meni svejedno.

 

Mislim logicno mi je da hladno ulje ima slabiji protok kroz pumpu i da se voznjom brze zagrije i prije pocne bolje podmazivat.

Link to comment
Share on other sites

Pol auta koji se tu prodaju imaju daljinsko paljenje. E sad u slucaju neoriginalnih sustava bi mogao podrzat teoriju, ali pola ih ima tvornicko daljinsko paljenje.

Koji proizvodac automobila bi ugradio sustav koji unistava njihov proizvod?

 

Drugo taj mit je star vjerojatno 30 godina. Od tada su se promijenila I ulja I uljne pumpe.

Ako cemo o mitovima onda nikako klimu u auto jer to se kvari.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...