Jump to content

Naknadna ugradnja Webasto grijanja


Recommended Posts

da, to sam pitao u onoj temi za zagrijavanje plinskog isparivača i bržeg grijanja kabine. ali webasto zagrije i motor prije paljenja

 

jedini problem bi mogao biti regulacija tih grijača ako bi od fiata/renaulta stavio, ako zaboravim ugasit nakon nekog vremena.

 

ovo mi se svidjelo malo više jer je OEM rješenje

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ja sam sebi ugradio taj blok od DCI-a na crijevo prema nutarnjem kileru... imam ugasen egr i svasta nesto i auto mi se nije mogao ugrijat kad nafrljim grijanje ujutro.

Stvar radi zadovoljavajuce ima 4 grijaca i brzo zagrije vodu.

Link to comment
Share on other sites

kako si spojio električni dio? koliko km ti na ovim današnjim temperaturama treba da dođe na radnu temperaturu?

 

 

sad si razmišljam, posebno zbog isparivača plina koji je na mjestu webasta, da se malo poigram s tim. uzet takav blok s 4 grijača i stavit termoprekidač(gdje kupiti takav?) koji isključuje relej kad prođe npr 60 stupnjeva. a relej spojit na +12V preko kontakta.

 

ili druga kombinacija- dodati na to još pumpu vode i neki relej na daljinski ovako nešto http://www.ebay.co.uk/itm/12V-10A-Relay-Wireless-RF-Remote-Control-Switch-Transmitter-Receiver-Upgrade-/152046476498?hash=item2366ad1cd2:g:sjgAAOSwgApXB1uS

Link to comment
Share on other sites

A kaj se tocno dogodi?

Pitam cisto jer sam na recimo cliu sport svake zime palio auto i radio je u leru cca 15 minuta tako da mi je bilo fino toplo kad sam usao u auto.

Imao sam ga 5 godina, napravio s njim 150.000km, prodao ga sa 235.000 i motor je jos uvijek bio savrsen.

 

Nis se ne dogodi kaj bi se dogodilo..

Sranje je jedino kaj kad ga drzis na leru pa temp vode poraste, u autu je toplo, a mamlazi onda nagaze auto jer je eto, zagrijan jer im ne padne na pamet da je sve ostalo i dalje hladno, ulje, zupcanici itd

Link to comment
Share on other sites

kako si spojio električni dio? koliko km ti na ovim današnjim temperaturama treba da dođe na radnu temperaturu?

 

 

sad si razmišljam, posebno zbog isparivača plina koji je na mjestu webasta, da se malo poigram s tim. uzet takav blok s 4 grijača i stavit termoprekidač(gdje kupiti takav?) koji isključuje relej kad prođe npr 60 stupnjeva. a relej spojit na +12V preko kontakta.

 

ili druga kombinacija- dodati na to još pumpu vode i neki relej na daljinski ovako nešto http://www.ebay.co.uk/itm/12V-10A-Relay-Wireless-RF-Remote-Control-Switch-Transmitter-Receiver-Upgrade-/152046476498?hash=item2366ad1cd2:g:sjgAAOSwgApXB1uS

 

Meni taj blok radi do 74C vode i ljeti(brze se i ulje zagrije preko vode). Pocne mlacno puhati nakon cca 30s.

Jedini minus, treba imati dosta jaci alternator od serijskog.

Link to comment
Share on other sites

kolko jak alternator imaš?

 

kod mene je po katalogu ili 90A ili 120A, ovisno o proizvođaču pa moram provjerit koji je na autu

 

pretpostavljam da si ti paljenje/gašenje grijača složio preko vemsa?

 

Sada je 120A(deklariran) sto je opet premalo. Ali daje van barem 160-170 ali se jako grije. Znaci po ovoj zimi je za nekih 3-4min na 80C(alternator).

Jer i grijac zadnje sajbe trosi, ja jos imam i el. servo ....

Da, vems upravlja. Ako je napon premali ili motor ugasen onda ne pali te grijace.

Link to comment
Share on other sites

kod mene je 140A alternator i ozbiljno mislim izbaciti webasto van i na njegovo mjesto staviti el. blok. S webastom nikako na zelenu granu, a najviše od svega mi smeta što u Volvu nemam apsolutno nikakvu kontrolu nad njim. Pali se sam kad zadovolji uvjete: zrak niži od 7C, Voda niža od 60C, rezerva na off, acc na 12V+. U bit mogu ga ugasiti po želji - izvadim osigurač

 

Fire, koje snage su ti el. grijači, koliko struje vuku ?

Link to comment
Share on other sites

kod mene je 140A alternator i ozbiljno mislim izbaciti webasto van i na njegovo mjesto staviti el. blok. S webastom nikako na zelenu granu, a najviše od svega mi smeta što u Volvu nemam apsolutno nikakvu kontrolu nad njim. Pali se sam kad zadovolji uvjete: zrak niži od 7C, Voda niža od 60C, rezerva na off, acc na 12V+. U bit mogu ga ugasiti po želji - izvadim osigurač

 

Fire, koje snage su ti el. grijači, koliko struje vuku ?

 

Grijaci vuku oko 100A na 14.6V(tolki napon drzi alternator). Ali postoje jace i slabije verzije(3 ili 4 grijaca).

 

I jos si slozio retardiranje paljenja od 30deg do temp vode od 40C u leru, tako da se jos brze zagrije. Postrosnja skoci na 3-3.5l/h, ali se isplati :).

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...