Jump to content

Naknadna ugradnja Webasto grijanja


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Drugo taj mit je star vjerojatno 30 godina. Od tada su se promijenila I ulja I uljne pumpe.

Ako cemo o mitovima onda nikako klimu u auto jer to se kvari.

 

U istu kategoriju idu ljudi koji po ljeti kartone stavljaju na gume... Majketi to kad sam vidio na moru... doslo mi da im se zrigam na auto...

Link to comment
Share on other sites

prodaj ovaj kangoo što imaš i nadji vani u orginalu.....

 

ja na 3 auta imao webasto i to ne koristim

 

zašto, zato jer tank mora biti iznad 1/4 rezervara, zato što plinovi od tog sranja udju u kabinu pa te boli glava rano ujutro i tako.....

 

zahebi s tom pričom...uzmi grijanje siceva i grijanje volana i amen....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam siromak i imam 13 godina staru kramu i ja se toga moram drzat. Kad vozim Tourana, onda ga vecer prije upalim da me ujutro doceka topao i mogu odmah pun gas na posao.

 

 

Joj daj prekini s tim ja sam siromah forama konjino. Za kosu cu te pocupat.

 

 

U istu kategoriju idu ljudi koji po ljeti kartone stavljaju na gume... Majketi to kad sam vidio na moru... doslo mi da im se zrigam na auto...

 

Krumpir u auspuh I karton na prednju masku po zimi. Bas nekidan vidio lika.

 

 

Btw ako zbog necega zagrijavanje nije dobro onda je to zbog nesrazmjera u temp getribe I motora ali I to mi je glupo.

 

Jbte na -35 da ne zagrijem auto pod prvo ubio bi se na prvom krizanju jer su stakla smrznuta izvana I iznutra. Drugo kad tek upalis auto nakon par dana na toj temperaturi jedva prima gas

Link to comment
Share on other sites

Kartoni su se prije stavljali na gume da bi se zastitili od sunca i UV zracenja i da nebi popucali. To se radilo najvise u drugom svjetskom ratu pa sve do kasnih sedamdesetih dok se nisu pocele kvalitetnije smjese i formule razvijat za gume.

Tako da danasnje suvremene gume definitivno netrebaju kartonski plašt oko sebe po jeti jer im nista nece bit od sunca. :)

ali starije pucanstvo nemozes uvjerit u to pa se drze svoje tradicije :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kako god, netko tvrdi da ne valja na mjestu grijat, netko da nema veze. Ja niti nemam vremena grijat ga 10-15-20 minuta na mjestu. Upalim ga, zavezem se, pustim ga 30-ak sekundi da odradi i krecem lagano. Kako drugi rade, meni svejedno.

 

Mislim logicno mi je da hladno ulje ima slabiji protok kroz pumpu i da se voznjom brze zagrije i prije pocne bolje podmazivat.

 

Pa pogledaj tlak ulja na bilo kojem motoru pa ce ti biti jasno zasto je to mit.

Link to comment
Share on other sites

Pa pogledaj tlak ulja na bilo kojem motoru pa ce ti biti jasno zasto je to mit.

 

Nemam cuku tlaka ulja. Sigurno zbog toga necu sad to ic ugrađivat. Bila istina ili ne, ionako nemam kaj pred zgradom stajat 20 minuta i cekat da se auto zagrije kad mi do posla treba 15 minuta autom.

Link to comment
Share on other sites

Nemam cuku tlaka ulja. Sigurno zbog toga necu sad to ic ugrađivat. Bila istina ili ne, ionako nemam kaj pred zgradom stajat 20 minuta i cekat da se auto zagrije kad mi do posla treba 15 minuta autom.

 

Skines torque, nabavis elm 27 I imas cuku ako auto ima senzor. A valja I za check engine uklonit ako vw kupis :D

Link to comment
Share on other sites

Jbt kaj hladnoća radi :lol:

trenutno mi nije hladnoća glavni razlog, auto mi je u garaži parkiran (osim na poslu). nije grijana garaža ali je velika razlika temp u njoj i vani

nego gledam da ak za 500-tinjak kn dijelova imam takav komfor, mislim da to toliko vrijedi

 

Slagao sam si webasto u ex audija sam i nije neka frka. Nista ne rezes, i ne trebas T komade. Benzinski je bio.

Po meni, najbitnije je pedantno povuci dovod goriva, s tim se nije zajebavat. Sve ostalo, pa i to, slozi bilo koji mehanicar-auto elektricar, ako ima volje i vremena

 

znači meni još jednostavnije ako ne treba gorivo spajati. muči me samo kaj mi je plinski isparivač na mjestu gdje u originalu dolazi webasto pa sam malo izgubio volju

 

zahebi s tom pričom...uzmi grijanje siceva i grijanje volana i amen....

 

Kevin je otvorio temu davno, ja sam ju digao iz mrtvih...

grijanje volana nemam, mislim da nema ni potrebe ali grijanje siceva je predobra stvar, posebno ako su sicevi kožni

Link to comment
Share on other sites

A vidiš ja sam čuo da nije dobro za muda tako da opet svako svoju priču vrti :D

 

I to, ali ja sam napravio dijete, ne planiram vise, pa mi jaja vise nisu bitna :rofl:

Sto se Josipa tice, bolje da nema jos jedan mali Josip. Kaj nije svijet dovoljno u banani sto ja imam nasljednika? :rofl:

 

:haha: konju

 

ne nakurim ih na 300 stupnjeva. prvo upalim na 3 i za par minuta smanjim na 1

 

To je ko ono: "Prvo ga stavim do kraja, a kasnije samo do pola" :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Fiat/alfa/Lancia jtd jace opreme ti imaju blok sa grijačima koji je spojen na crijevo rashladne tekućine kaj ide prema malom kileru. Cak sam vidio da i neke lagune to imaju.

Cisto dajem na razmatranje, mozda ti i to igra jer fakat nema nikakve kemije :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...