Jump to content

Reparacija turbine - kod koga?


Bubi

Recommended Posts

Radi se o turbini s accenta crdi 3cyl, ništa spektakularno, auto ima 200.000 km i u servisu su rekli da je počela zujati i da bi trebala riknuti, ali uz pažljivu vožnju bi mogla izdržati još 30-ak kkm.

zujanje nije baš da čujem jer sam motor trokće kao vw, ali se osjeti lagani manjak snage

 

kome odnijeti na reparaciju a da se ne čeka godinu dana kao kolega crnić? :lol:

i koliko to danas košta, nekada se pričalo o 500€

Link to comment
Share on other sites

Radi se o turbini s accenta crdi 3cyl, ništa spektakularno, auto ima 200.000 km i u servisu su rekli da je počela zujati i da bi trebala riknuti, ali uz pažljivu vožnju bi mogla izdržati još 30-ak kkm.

zujanje nije baš da čujem jer sam motor trokće kao vw, ali se osjeti lagani manjak snage

 

kome odnijeti na reparaciju a da se ne čeka godinu dana kao kolega crnić? :lol:

i koliko to danas košta, nekada se pričalo o 500€

 

 

 

Kimi 1.8 t Tu s foruma

Link to comment
Share on other sites

Radi se o turbini s accenta crdi 3cyl, ništa spektakularno, auto ima 200.000 km i u servisu su rekli da je počela zujati i da bi trebala riknuti, ali uz pažljivu vožnju bi mogla izdržati još 30-ak kkm.

zujanje nije baš da čujem jer sam motor trokće kao vw, ali se osjeti lagani manjak snage

 

kome odnijeti na reparaciju a da se ne čeka godinu dana kao kolega crnić? :lol:

i koliko to danas košta, nekada se pričalo o 500€

 

jesi siguran da ti je turbina, možda ti pušta negdje na grani

Link to comment
Share on other sites

kupi novu, smanjit ces si muke i spasit zivce :D

samo ću ovo potpisati...

 

 

Nisam znao da Kimi reparira turbine... Nadam se da ih ne šalje đumi, jer ga stalno brani...

A za đumu znam iz prve ruke, da mu ne bi dao ni da pogleda turbinu, a ne da ju reparira... :doh:

Link to comment
Share on other sites

500€ kosta nova turbina :huh:

 

 

mislio sam na cijenu reparacije, nova je oko 6-7 tisuća kn

 

Đuma u Rijeci. Sve preporuke za njega s moje strane. :thumbsup:

 

Ako hoćeš broj, reci pa ću ti ga poslat na PM.

 

đumu sam spomenuo crnićevim iskustvom :lol:

 

kupi novu, smanjit ces si muke i spasit zivce :D

 

auto je od prijatelja, predložiti ću i tu opciju

 

jesi siguran da ti je turbina, možda ti pušta negdje na grani

 

ne, pogledati ćemo, hvala na savjetu :thumbsup:

 

nemoj biti lud stari...u servisu su ti to rekli :-)

 

vozi to dok se ne rasipa jer možda če ić još 50 000km...rokće zato jer je 3 cilindra.. a i hyundai+200 000 km

 

vw se tu tek razradi

 

baš to su i rekli, da može krepat za mjesec dana i za 50.000km i da je on prvi slučaj s turbinom :rofl:

 

prvi problem je da su mu rekli da ga pokuša ne voziti preko 2500 rpm pa će trajati, a meni je muka u želucu kad čujem taj auto kako pati za višim okretajima

drugi problem je da se ni ja ni on ne razumijemo u turbine, pa smo mislili da će biti manje štete ako se popravi dok je načeta nego ako koji komad izleti kroz auspuh

 

edit> jebo te vw :lol:

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

ja sam za prijatelja naručio dvije nove turbine iz njemačke, radi se o S4 2.7 biturbo

 

800 eur obje!

 

to bi jos bila i najbolja solucija :) inace baci oko kod AstreH u topic o njegovim mukama s turbonom (oplo 1.7 DTH) ... Reperacija kod Pinjusica, turbina osla za manje od godinu dana, s tim da je auto bio pola godine na klocnama, reparacija kod nekog u Srbiji, osla za par dana... ostatak auta je bio ok, jel je bio kod Pavicica, koji je kasnije stavio orginal turbinu i vidi cuda, auto normano vozi dan danas....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...