Jump to content

TFSI vs. TSI vs. FSI


Recommended Posts

  • 3 months later...
3 hours ago, Coupe VD said:
3 hours ago, Dario said:
orginal to stavi 

Otici cu onda do ST jer ovaj ovlasteni u Sibeniku puno toga uzima u Tokica pa da mi nebi to prodali pod original...jer tako mogu i sam otici u Tokic po Febi ili slicno i jos imam 30% rabat.

 

pa bude u orginal pakiranju, ako nije ne preuzmes :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gledam si kupiti neki auto u Švici (tu radim) , vozio bih ga nekih 2 godine.
Pošto vidim da 2.0 TFSI motori i dalje piju ulje, odnosno nije se baš puno promijenilo od petice GTI-a , da li je isti problem sa verzijom 211 konja ili da bijezim od toga?

Riječ je o ovom autu: https://www.autoscout24.ch/6748537

Auto ima garanciju 12 mjeseci ili 20.000 km. Da li da očekujem da kroz 20.000 km potroši 20 L ulja?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, rkoren5 said:

Gledam si kupiti neki auto u Švici (tu radim) , vozio bih ga nekih 2 godine.
Pošto vidim da 2.0 TFSI motori i dalje piju ulje, odnosno nije se baš puno promijenilo od petice GTI-a , da li je isti problem sa verzijom 211 konja ili da bijezim od toga?

Riječ je o ovom autu: https://www.autoscout24.ch/6748537

Auto ima garanciju 12 mjeseci ili 20.000 km. Da li da očekujem da kroz 20.000 km potroši 20 L ulja? emoji16.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

TSI 200ps sam ja vozio godinu dana u CCu, na 15000km mi je uzimao 0.6l Castrola 5w30.

 

Radni kolega je imao a5 2.0tfsi (koji točno ne znam), njemu je pio po 1l na 2-3kkm. Prodao ga je dalje. 

 

Uzmi S5 :D Benga je 1.60...

Link to comment
Share on other sites

TSI 200ps sam ja vozio godinu dana u CCu, na 15000km mi je uzimao 0.6l Castrola 5w30.
 
Radni kolega je imao a5 2.0tfsi (koji točno ne znam), njemu je pio po 1l na 2-3kkm. Prodao ga je dalje. 
 
Uzmi S5 Benga je 1.60...
Za sada ne želim auto preko 300 konja. Dok se nakupi love na rn onda planiram nešto jače, novije...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I meni je TSI 160 bio skroz ok, ne znam jel još tako kod Coupe-a

Ja sam prešao na 5W50 Mobil i manje ga potroši + ljepše auto radi, pogotovo ljeti.

 

Edge LL 5W30 sam trošio cca litru i pol na 10tkm. Ovog troši ispod litre na 10tkm.

 

Btw. auto je sad na 210 tisuca km.

Link to comment
Share on other sites

ako ga cipas preko 300ks jel i dalje piju ulje  :D 

 

u firmi smo imali S4 sa 3.0 i taj nije imao nikakvih problema, a vozen je ko da je ukraden uvijek i bio nacipan valjda na 450ks

 

meni su A6 interesantni sa 3.0 superchargerom, da li ima nekih poznatih problema, kao sto su 2.0 poznati po pucanjima lanca, i sa potrosnjom ulja nenormalnom?  

 

ima jedan A4 karavan po mom gustu, ali je naravno 2.0, ima 87k km, ali nemam muda riskirati.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta je uzrok ali na jednom smo svakih 1000km sipali litru. Konkretno, osijek-frankfurt-berlin-osijek, nesto ispod 3000km sve zajedno i sipali skoro 4 litre. Po servisu je to normalno. U dubaiu na a8 i q7, oba 3.0 tfsi ali mislim 313ks, znaci kao redizajn (stari je 290 i nesto konja) apsolutno nikada nista a a8 se vozio preko 6mj i hrpetina kilometara

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gabre said:

@Coupe VD dobro, koji onda uzet  :D 

 

@gmajna

koliko citam da je PCV ventil uzrocnik? 

 

 

 

Meni je otisao PCV. 10 minuta mi je trebalo za promjenu.

Kazu da ga je dobro promijenit cim krene zajebavat jer stvara vakum u motoru koji s vremenom razjebe glavni zadnji diftung (rear main seal).

Link to comment
Share on other sites

da, po par foruma citam okolo, i to je zacarani krug, dobro je jedan lik napisao, cak sjebe i lanac zbog toga jer podmazivanje nesto ne sljaka kako treba, a onda ode i turbo od svega toga... 

 

jedan komentar  

Quote

Basically the PCV valve is a ventilation system for the crankcase. As the engine runs, pressure is built up in the crankcase. The PCV's duty is to release that pressure. When it isnt working correctly and not venting, oil will get pushed passed the piston rings and then burn up in the chamber. However, as we all know, our lubrication system and oil is used for alot more than just lubrication of internal parts. We have the whole timing chain setup. I think what was happening was that my PCV valve was malfunctioning and caused pressure in my crankcase. This pressure was pushing the oil not only passed the piston rings but also into the timing chain lubrication and tensioning system where who knows where it could have gotten hung up. This would also explain the low oil light when driving but after a stopping for a while and checking the oil, it would be right within spec because this pressure would cause the oil to be pushed out of the pan and into the areas above causing the sensor to believe there is no more oil.

 

@Kegalj koja godina i koji motor (kod) je u tvom GTI?     simptomi? 

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

PCV se lako provjeri...

Gabre: koji uzeti? Zbilja ne znam, izgleda da je lutrija. Imas 1.2, 1.4 i 1.8 tsi/tfsi koji se rasipaju, imas ih koji trose brdo ulja, imas ih koji voze normalno i trose minimalno ili nista. Isto i sa 2.0 i 3.0 tfsi.

Evo prekjucer gledam u jednoj garazi tu, Golf 6 gti odlomio se komad klipa dolje kod prstena, jako je tanko tu i zna se odlomiti, nema pravila na kojoj kilometrazi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gabre said:

da, po par foruma citam okolo, i to je zacarani krug, dobro je jedan lik napisao, cak sjebe i lanac zbog toga jer podmazivanje nesto ne sljaka kako treba, a onda ode i turbo od svega toga... 

 

jedan komentar  

 

@Kegalj koja godina i koji motor (kod) je u tvom GTI?   

 

 

2010 modelska godina (prva godina mk6 gti ovdje). Ne znam kod motora. Pali-vozi jos do kraja ljeta i pusa bok :D

Ne trosi ulje srecom. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Coupe VD said:

PCV se lako provjeri...

Gabre: koji uzeti? Zbilja ne znam, izgleda da je lutrija. Imas 1.2, 1.4 i 1.8 tsi/tfsi koji se rasipaju, imas ih koji trose brdo ulja, imas ih koji voze normalno i trose minimalno ili nista. Isto i sa 2.0 i 3.0 tfsi.

Evo prekjucer gledam u jednoj garazi tu, Golf 6 gti odlomio se komad klipa dolje kod prstena, jako je tanko tu i zna se odlomiti, nema pravila na kojoj kilometrazi.
 

pa ono, ispada da ako zelim ostati na quattru, da nemas vise sto uzeti, ili ici na stari model, sa 3.2 motorom i 200k km jer ih nema sa malom kilometrazom...  

a pogotovo karavana izbor Nula.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...