Jump to content

TFSI vs. TSI vs. FSI


Recommended Posts

Obzirom da zbog Weltauto jamstva moram obaviti mali servis u ovlaštenom - da li je problem da umjesto njihovog ulja iz bačve (ne znam koje i neće kažu...kažu samo 502 norma) donesem tamo kanticu 5 litara Castrol Edge LL 5W30 504.00/507.00 i kažem da stave to unutra...? Jer...u auto (1.8tsi 118kW) po njima i po šasiji ide ulje koje zadovoljava 502 normu...a ja bi stavio drugo koje masu ekipe stavlja u tsi/tfsi.

 

Jer...mislim to ulje stavljati u motor inače i držat ga unutra 10kkm. Jedino što sad moram jedanput otić kod njih u VW i to je to...do sljedeće izmjene više neću bit pod jamstvom pa ću to raditi sastrane.

Edited by Coupe VD
Link to comment
Share on other sites

pa u tsi ide 504/507 ,daj ti provjeri da nesto oni krivo nisu tamo upisali

 

A po broju šasije i godištu auta kao ide 502. I Rene je gledao u kompu...isto valjda piše 502. A ja bi Edge LL nastavio stavljati unutra kao sto je i BM jer vidim da vas puno to stavlja i ok radi auto i valjda ga manje troši. A i ne eksperimentira mi se...što je dobro za 2.0tfsi 400ks dobro je i za moj 1.8 sa 180 ili koliko vec ima sa remapom.

Link to comment
Share on other sites

A po broju šasije i godištu auta kao ide 502. I Rene je gledao u kompu...isto valjda piše 502. A ja bi Edge LL nastavio stavljati unutra kao sto je i BM jer vidim da vas puno to stavlja i ok radi auto i valjda ga manje troši. A i ne eksperimentira mi se...što je dobro za 2.0tfsi 400ks dobro je i za moj 1.8 sa 180 ili koliko vec ima sa remapom.

 

koja je oznaka motora ?

 

CDAB ? on je 504/507 norma

Link to comment
Share on other sites

meni je bezveze trpat (i placat) LL ulje pa ga vadit nakon 10k.

 

Da...mozda. Ali gledam da ekipa to trpa u nadrkane aute s takvim slicnim motorima, Rene je dao dobru cijenu i ne znam sto mogu drugo dobit (jeftinije a dobro) od tog ulja.

 

 

Ok...fala. Trpam to onda u motor i vozi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Koja je shema sa 2.0tsi 155kw motorima? Vidim da ih je hrpa riknutih, lanac ili? Isplati se slagat ili jeftinije drugi motor? Posto su motori?
Pitam za frenda, ja nisam dovoljno bogat da si mogu priustit vw, preporucio sam mu giuliettu qv ali ne zeli ni cut ako nije wagen

Link to comment
Share on other sites

ak će ga slagat imam mu za taj motor

 

radilicu

klipove i klipnjače

i kompletnu glavu sa bregastama

 

oglašena je na kleineanzeige-u neko kraće vrijeme i po interesu za nju bit će da je do nje najčešće problem

čak sam je već i prodal liku za ok cifru pa mi je stavio lovu na ON HOLD opciju da mi pusti lovu tek kad je podigne ( ko da ga mogu kaj zajebat prek paypal-a )

pa sam mu vratil mrmu, reko kak ti ne vjeruješ meni ne vjerujem ni ja tebi

 

 

imam još i drugih gluposti od tog motora,

sve je skroz  ispravno osim bloka koji je dobil udarac kod šusa pa ga se odlomil dio

 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam tfsi 155kw i za sad nikakvih problema. Bivsi vlasnik je radio neku zamjenu karika i nekih pizdarija u Zubaku jer je trosio ulje al ja u 7500km nisam ni deci nalio,valjda su rijesili problem. Motor se cuje ko dizel na leru al se vozi brutalno. Snage vec od 2000 pa do 6500. Bas gust. Trosi od 6,5-10l ovisi di i kako se vozis.

Link to comment
Share on other sites

znaci i europski 2.0t su problematicni.

 

Ovdje su A4 2.0T od 2008-2012 imali vise problematicnih nego nromalnih, toliko da valjda svaka baba zna da nenormlano tros eulje.

Navodno je neki zajeb oko krivih klipova u krivom bloku i rjesenja zapravo nema vec sve novo..

mijenjaju karike, to drzi par tisuca i problem se vrati...  u americi su cak radili tuzbu, i dobili pa su ljudima dzaba mijenjali motore....   show program... 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...