Jump to content

TFSI vs. TSI vs. FSI


Recommended Posts

Imam ED35 sa EA113 TFSI-om vec 4 godine. Presao s njim 130kkm, jednom se razletio PCV u 100 komada u voznji, ulje spricalo na sve strane. Ostalo je bilo redovno održavanje, mali/veliki servis, 2x promjenio lanac i spaner. Dosada je bio stage 1 na ~310/15Ks (na valjcima) od ASK Performanca, a od sad se vozi na Revlimitu na 2bar-a, pa cemo vidjet kak ce to zavrsit. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

nije direktno vezano uz motor, ali je uz auto. trebam jednu informaciju. 

 

da li su na Golfu 6 gti 2009 godina zadnji senzori potrošenosti pločica zasebno na čeljusti ili su u sklopu pločice? 

uskoro su mi zadnji diskovi i pločice za zamjenu a frend sa bmw-om e90 mi bacio bubu u uho da su kod njega senzori zasebno i kad jednom prosvijetle da se moraju i oni mijenjati. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
55 minutes ago, Radman_ED35 said:

Najveci gain ti je downpipe i stage 1. Nema smisla vozit stock TSI emoji1787.png

ma to mi je jasno..ali imam neku moguću trampu za down pipe, pa me zanima da li ima smisla staviti DP prije mapiranja..odnosno tako se vozit bez stg1?

Link to comment
Share on other sites

ma to mi je jasno..ali imam neku moguću trampu za down pipe, pa me zanima da li ima smisla staviti DP prije mapiranja..odnosno tako se vozit bez stg1?
Mozes stavit, imat ces CEL za lambdu, i radit ce dosta bogatu smjesu, imat ce normalan boost.

Koji auto/verzija motora je u pitanju?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Planiram "čipati" škodilaka, pa imam par pitanja za iskusne znalce ?

Auto je Octavia RS 2.0 TSI CHHB (220KS, 2016g).

Javio sam se dečkima u 926garage, kažu da okvirno ti motori idu na 280-300 KS. Sad me zanima što očekivati od tvorničkog kuplunga (ručni šaltung 02Q) s tim povećanjem momenta sa 350 na ~450 Nm? Auto ima oko 100k km i nije nikad mijenjan kuplung, nekako se nadam vozit ga dok ne ode pa onda mijenjat. Po mogućnosti opet OE spec ako nema problema s većim momentom, pošto je neki performance upgrade više nego duplo skuplji. Ne vozim ju ko da sam ju ukrao, samo 2-3 puta godišnje odem na track day ? 

Edited by ivekk
Link to comment
Share on other sites

sachs performance puna lamela i korpa i to je to, zamasnjak vjerovatno isto ce trebat,ali to neznas dok ne skines getribu dole i vidi se stanje uzmi sachs ili LUK i vozi 

 

tvornicki kuplung je smece na tim motorima i cudo je da na 100 keki vec ne klize ko da nema sutra 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ivekk said:

Planiram "čipati" škodilaka, pa imam par pitanja za iskusne znalce ?

Auto je Octavia RS 2.0 TSI CHHB (220KS, 2016g).

Javio sam se dečkima u 926garage, kažu da okvirno ti motori idu na 280-300 KS. Sad me zanima što očekivati od tvorničkog kuplunga (ručni šaltung 02Q) s tim povećanjem momenta sa 350 na ~450 Nm? Auto ima oko 100k km i nije nikad mijenjan kuplung, nekako se nadam vozit ga dok ne ode pa onda mijenjat. Po mogućnosti opet OE spec ako nema problema s većim momentom, pošto je neki performance upgrade više nego duplo skuplji. Ne vozim ju ko da sam ju ukrao, samo 2-3 puta godišnje odem na track day ? 


Bez prerada (kod mene, Revlimit Croatia, inbox za vise info) ide na 300-315Ks, ako je manual auto napravi se "mekša" krivulja momenta do 420Nm, sve preko toga voli proklizat na međuubrzanju, pogotovo 5ta-6ta. 
Motor i turbo su sigurni za 330ks (1.5-1.45bar) bez obzira na voznju, a max power bez safetia je 360Ks na IHI IS20.

Sachs perfromance kvacilo, 660€ (+-10%), i drzi 650Nm.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Radman_ED35 said:


Bez prerada (kod mene, Revlimit Croatia, inbox za vise info) ide na 300-315Ks, ako je manual auto napravi se "mekša" krivulja momenta do 420Nm, sve preko toga voli proklizat na međuubrzanju, pogotovo 5ta-6ta. 
Motor i turbo su sigurni za 330ks (1.5-1.45bar) bez obzira na voznju, a max power bez safetia je 360Ks na IHI IS20.

Sachs perfromance kvacilo, 660€ (+-10%), i drzi 650Nm.

IS20 da ide na 360 konja?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Radman_ED35 said:


Bez prerada (kod mene, Revlimit Croatia, inbox za vise info) ide na 300-315Ks, ako je manual auto napravi se "mekša" krivulja momenta do 420Nm, sve preko toga voli proklizat na međuubrzanju, pogotovo 5ta-6ta. 
Motor i turbo su sigurni za 330ks (1.5-1.45bar) bez obzira na voznju, a max power bez safetia je 360Ks na IHI IS20.

Sachs perfromance kvacilo, 660€ (+-10%), i drzi 650Nm.

Može, čujemo se onda preko pm još. Do kraja godine ionako moram odradit servis, a mijenjat ću i ulje u getribi pa zapravo probat to sve zajedno sredit i onda ga čipat. To će vjerojatno bit u 12. mjesecu negdi, kad malo financije organiziram, imam do tad još par većih troškova pa će se Škoda još malo strpit izgleda.

On 9/1/2021 at 10:28 AM, Dario said:

sachs performance puna lamela i korpa i to je to, zamasnjak vjerovatno isto ce trebat,ali to neznas dok ne skines getribu dole i vidi se stanje uzmi sachs ili LUK i vozi 

 

tvornicki kuplung je smece na tim motorima i cudo je da na 100 keki vec ne klize ko da nema sutra 

 

 

Imaš pravo, ako je 100k ionako blizu očekivanog životnog vijeka tvorničkog kuplunga mogao bi sve u šusu sredit i stavit odmah ovaj Sachs, gledao sam cijene na njihovom shopu i s dostavom čak ni nije toliko strašno. OEM komplet je oko 250-300 €, pa ~350€ više za upgrade i miran san ni nije strašno.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ekipa, može preporuka za prednje bremze za mk6 GTI? Upravo sam odradio zamjenu stražnjih, uzeo obični ATE i tu nemam kaj razmišljati.

 

naprijed je također set od ATE ali ne znam koji, vjerojatno OEM zamjenski. Htio bih možda uzeti ATE power disc, da dobijem lagani upgrade i naravno malo agresivniji izgled. Jedino ne znam koje pločice su kompatibilne sa navedenim? Napominjem da ne vozim utrke, track dayeve ali htio bih imati nešto "pouzdanije" pod pedalom kočnice 

 

Ili ako postoji neka druga provjerena kombinacija, slobodno navedite. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, krule said:

ekipa, može preporuka za prednje bremze za mk6 GTI? Upravo sam odradio zamjenu stražnjih, uzeo obični ATE i tu nemam kaj razmišljati.

 

naprijed je također set od ATE ali ne znam koji, vjerojatno OEM zamjenski. Htio bih možda uzeti ATE power disc, da dobijem lagani upgrade i naravno malo agresivniji izgled. Jedino ne znam koje pločice su kompatibilne sa navedenim? Napominjem da ne vozim utrke, track dayeve ali htio bih imati nešto "pouzdanije" pod pedalom kočnice 

 

Ili ako postoji neka druga provjerena kombinacija, slobodno navedite. 

 

Ferodo DS Performance

 

Malo jace/bolje, Ferodo DS2500

 

Imas i Brembo Xtra plocice i Brembo Xtra diskove (buseni) ili Brembo Max diskove (rezani), Xtra plocice su u rangu sa Ferodo DS Performance, vidi na katalogu:

 

https://www.bremboparts.com/europe/en

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...