Jump to content

Jeftin vulkanizer


mario84

Recommended Posts

j.ebote,u ovom j.ebenom zadru sve sami hoštapleri. kod masu njih nema pasa, a nabili astronomske cijene. jel ima negdi neki vuklanizer koji traži manje od 200kn za zamjenu ljetne/zimske?

Edited by M.P.
Link to comment
Share on other sites

NE ali to je strašno; u ZGu je prosječna cijena upravo onoga što ti tražiš nekih 220-240kn čak bio naletio i na 260kn :doh: i to sve za 16" alu. Taj dan kada sam zimnjače bio stavljao prešao valja pola ZG i spickao tu razliku goriva ali normalnog (čitaj cijenom pristupačnog našao nisam). Čak i u Zaprešiću ista stvar. Recimo kod mene u KLCu je bilo nešto poskupilo i 160kn me to prošle godine ispalo.

 

Ove godine sam se bio snašao i uzeo dodatne felge te kupio kupon preko onih kao kolektiva stranica i za 100kn komplet zamjena plus balans plus (de)montaža. I lupam se po glavi što prije nisam uzeo dodatne felge jer bi već u dve-tri godine uštedio razliku stavljanja-skidanja :doh:

 

Pazi ti tu stavku; likovi računaju 10-20kn po felgi SAMO skidanje i vraćanje iste a za to ti treba valjda max pola sata na nekom parkingu uključujući i kasnije pospremanje u auto.

 

I ajde sad zamisli da imaš kakvu veliku alu felgu i neku egzotičniju dimenziju gume :drink:

 

I za kraj ću možda pitati glupost ali oduvijek me zanimalo; zašto je jedna cijena za čeličnjače a jedna za alu (btw naravno da mi je i ovog puta izgrebao rub i to dobrano ali naravno debil prije njega je to isto bio učinio tako da žali bože da reklamiram - i to točno čuješ kako onaj željezni pajser struže boju :doh: pa šta ne postoji neki plastificirani šta ja znam)? Zašto je različita cijena za 13" & 14" i onda posebni cjenovni rang 15" pa 16" a da ni ne govorim dalje? Pa šta nije to sve isti kuki kad je na stroju? OK kužim da mora biti neka razlika 14" i 20" ALI koja razlika montaže može biti na 15" vs 16" da je voa druga skuplja?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na Srednjacima ima vulkanizer, alu 15 cola, demontaža, montaža, balans i novi ventili 160 kn... Čak mislim da je stari i za 17 cola platio tak nekaj, ili sitno nešto skuplje... I što je najbitnije, nikada se nismo morali vraćati na reklamaciju nekakvu i u pravilu nije baš gužva....

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 6 years later...
45 minutes ago, acmen said:

Kakva je danas situacija?

 

Zvao njih par za 18" alu i tu negdje su svi. Zapamtio Koloperovu ponudu 95kn sa ventilom po gumi što ispada nemalih 380kn za komplet.

 

Javi se Sitaru sa foruma. Obrt "Guma". Kod njega ja mijenjam...

 

 

.

Edited by Fox
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Fox said:

Javi se Sitaru sa foruma. Obrt "Guma". Kod njega ja mijenjam...

 

Hvala na preporuci; zvao i ceh je 20kn jeftiniji nego u Kolopera.

 

Informirao se i kod ovoga u SMBu što je u prvome postu teme, Vulkanizer M&Đ, te kod njega ispada 280kn sve što trebam. Čekam još ponudu od frendovog frenda ali gotovo sigurno budem išao u ovoga u SMBu.

Link to comment
Share on other sites

 
Hvala na preporuci; zvao i ceh je 20kn jeftiniji nego u Kolopera.
 
Informirao se i kod ovoga u SMBu što je u prvome postu teme, Vulkanizer M&Đ, te kod njega ispada 280kn sve što trebam. Čekam još ponudu od frendovog frenda ali gotovo sigurno budem išao u ovoga u SMBu.
Ne znam koliku uštedu očekuješ al ti za Sitara, nakon sto godinama idem kod njega sa moja 3 auta, mogu reci da jako pazi na felge i dobijes tocno vrijeme, pa nema cekanja. Za 30-40 kn koliko moooozda ustedis negdje drugdje, to se apsolutno ne isplati ici igdje drugdje.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ništa ja ne kažem; drago mi je da je ekipa zadovoljna. Nisam još 100% odlučio ali razlika 280kn u SMBu i kod Kolopera 380 je ravno 100kn. Nije svemirska razlika no nije niti zanemarivo.

 

Sitar mi sve objasnio preko telefona i super to za točan dogovor kao i da nerijetko radi do 20h (svi ostali do 17 mah 18h rade a tada su još uvijek gužve po gradu).

 

Postavio sam upit u ovu temu jer tražim jeftinijeg vulkanizera... Ionako planiram (preventivni) špur odraditi u šusu pa ono nabere se toga odjednom kako bi se reklo.

Link to comment
Share on other sites

Dok sam radio vulkanizaciju prije nego sam otišo za mader švabija bilo je sa novim ventilom. 

10-13" 40kn

14-15" 45kn

16-17" 55kn

18" 60kn

19" 65kn

I realno kad gledas Kolko se polomis ak nemas automatiku na nekoj niskoj navucenoj gumi posebno ako su felge top stanje pa imaš extra presing da se slucajno ne ogrebe zajebi stvar, ako trebaš optiku odi odma tamo gdje imaš optiku u jednom da se ne seljakas vamo tamo, neki ti nude opciju ostavis auto i pokupis navecer/drugi dan..

Na usuprot kolopera u rupi je bio deda neki imao servis, špur, vulkanizaciju znam da je imao sportske cijene i meni osobno nije sfušao ni jednom a bio kod njega x puta prije nego sam uzeo svoje mašine. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Exfreerider said:

Ili hak optimum i imas 2x izmjenu u godini clanstva ?

 

to bi bilo super kad ne bi termin za zamjenu dobio mjesec/mjesec i pol nakon što se naručuješ 

treba unaprijed planirati i zvati par dana prije nego svi navale

ovako za zamjenu guma kad nije sezona u igri je OK 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, JosipZG said:

 

to bi bilo super kad ne bi termin za zamjenu dobio mjesec/mjesec i pol nakon što se naručuješ 

treba unaprijed planirati i zvati par dana prije nego svi navale

ovako za zamjenu guma kad nije sezona u igri je OK 

 

 

 

 

ima na barutanskom jarku hak radiona.. zovi hak maksimir za termin

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ozy said:

ima na barutanskom jarku hak radiona.. zovi hak maksimir za termin

ista situacija je u svim radionama kad sam prije zvao za to.
samo treba unaprijed misliti i rezervirati termin 

 

52 minutes ago, Xman said:

To te bas mora bolit kita za felge da ih das tim mesarima u ruke. Imam HAK Europa godinama, uslugu zamjene sam koristio okruglo 0 puta.

 

kad sam bio preko HAK-a bio sam kraj auta i gledao što i kako rade

ak je netko konj može radit u haku ili za sebe, konj je konj

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 26. 08. 2021. at 19:03, acmen said:

 

Hvala na preporuci; zvao i ceh je 20kn jeftiniji nego u Kolopera.

 

Informirao se i kod ovoga u SMBu što je u prvome postu teme, Vulkanizer M&Đ, te kod njega ispada 280kn sve što trebam. Čekam još ponudu od frendovog frenda ali gotovo sigurno budem išao u ovoga u SMBu.

Stalno mijenjam gume kod M&Đ, jako pedantno i profesionalno odrađen poso uvijek...moja preporuka

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, acmen said:

Hvala na preporuci no bio sam u petak ipak kod frendovog frenda u Sv.Križu (Marija Gorica) gdje je ceh ispao 150kn sa izmjenom ventila naravno. Pedantno napravljen posao, ništa nije pogrebao a kamoli da šta trese ili sl.

to je to. ?

a nebuloze po 400kn i slicno za balans guma necu komentirati. fck, toliko ne naplacuju ni ovdje lol gdje je sat mehanicara 120 dolara.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na preporuci no bio sam u petak ipak kod frendovog frenda u Sv.Križu (Marija Gorica) gdje je ceh ispao 150kn sa izmjenom ventila naravno. Pedantno napravljen posao, ništa nije pogrebao a kamoli da šta trese ili sl.

Cek fakat ti se isplati radi 100 kn ici negdje 30-40 km u jednom smjeru (!) dalje za promjenu guma?

Tj ne zbam od kuda vozis za Mariju Goricu..
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...