Jump to content

Jeftin vulkanizer


mario84

Recommended Posts

4 hours ago, Boky said:


Cek fakat ti se isplati radi 100 kn ici negdje 30-40 km u jednom smjeru (!) dalje za promjenu guma?
 

 

Pa 230kn mi je (bila) ušteda ne kužim kako mi se ne bi isplatilo. Išao sam 12km u jednome smjeru direkt sa posla (Zaprešić) a inače sam na Malešnici. Taman da iz Sesveta išao opet bi imao računicu.

 

Nisam bio kod nikakvog šalabajzera već kod majstora koji donedavno bio radio u jednoj zg meh. radioni (i vulkanizaciji međuostalom), ima doma svu aparaturu/dizalicu, zna znanje, posao po PSu odrađen bez ikakve zamjerke. 

 

Uostalom tema se i dalje zove "jeftin vulkanizer" pa ne kužim općenito čemu iščuđavanje ekipi koja želi ušparati koju kunu taman i da se radi o 100kn.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
 
Kod mene je montaza i balansiranje 4 gume $139.99
 
80 dolara za keš platim, jednom sam platio 120 i to na road force balance mašini i to 19" i ne budem opet
Ali sam dobivao isto nebuloze od cijena okolo, samo kažem thanks i bye :D

Ne znam koliko ovdje ovlašteni servisi naplaćuju
Audi računa 160+tax satnicu servisa.. nemam pojma koliko za gume.

Link to comment
Share on other sites

U CH...

 

Zamjena 4 kotača kad imaš 2 seta pa samo mjenjaš je tako 40-60chf.

 

Skidanje sve 4 gume i 4 druge gore s balansiranjem i normalno demontaža/montaža na vozilo 90-100chf.

 

Čuvanje 1 sezonu 40-50chf.

 

Znači ja u principu prilikom izmjene guma plaćam oko 100chf, 2x godišnje tako.

 

Kad kupim nove gume i mjenjamo ih onda ispadne oko 150chf taj put.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

već kada pričamo o gumama od kada sam kupio nove gume i montirao čudno se čuju pogotovo na velikim brzinama. Ne trese ništa, ali se pojavi tak mutavi zvuk koji se stalno nekako mijenja. ne znam kako bi uopće opisao. Neka ideja kaj gledati?

Link to comment
Share on other sites

nego jel kod vas vani racunaju drukcije cijene ovisno o colazi gume?
nije bas isto ako mijenjas 13" koju promijenim u dve minute ili 22" 30 profil s kojom se natezes pola sata
Iskreno, nisam primijetio. Jednako sam plaćao za 15 i za 19
Za 20+ nemam pojma nikad nisam imao takve gume
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, the-rider said:

nego jel kod vas vani racunaju drukcije cijene ovisno o colazi gume?

nije bas isto ako mijenjas 13" koju promijenim u dve minute ili 22" 30 profil s kojom se natezes pola sata

 

 

Mi naplacujemo jedinstvenu cijenu od $139.99 za sve 4 neovisno o velicini.

Montaza, balansiranje, ako treba road force balansiranje , ako treba programiranje za TPMS ukljuceno, novi ventili sve ukljucno u cijenu.

RFT su isto novaca (To smo nekad naplacivali vise, ali nije imalo smisla).

To ti ispadne 705.48 KN 

 

Ukljucuje i ovakve gume:

 

2019 Toyota Tundra Wheel Offset Aggressive > 1" Outside Fender Leveling Kit  | 843295 | Custom Offsets

 

Edited by Kegalj
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 9/3/2021 at 10:34 PM, Kegalj said:

 

 

Mi naplacujemo jedinstvenu cijenu od $139.99 za sve 4 neovisno o velicini.

Montaza, balansiranje, ako treba road force balansiranje , ako treba programiranje za TPMS ukljuceno, novi ventili sve ukljucno u cijenu.

RFT su isto novaca (To smo nekad naplacivali vise, ali nije imalo smisla).

To ti ispadne 705.48 KN 

 

Ukljucuje i ovakve gume:

 

2019 Toyota Tundra Wheel Offset Aggressive > 1" Outside Fender Leveling Kit  | 843295 | Custom Offsets

 

Takvu gumu i vecinu teretnih i kombi nabacis u 90% slucajeva bez jebe naspram 20" sa 30 profilom i jos rft. Takve realno bez "automatike" nebi ni radio jer sjebes felgu bespotrebno i jebes se sa gumom ko sa 2 regular 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...