Jump to content

Turbo???


Recommended Posts

Dakle iman jedno pitanje..jeli moguce da mi motor trosi vodu na turbini? Radi se o brodskom motoru i lud san vise,jer nemogu nac di trosi vodu a nebi htio opet rastavljat motor s obzirom da je proslo lito rastavljan i stavljena je nova glava..Izmjenjivac topline je u redu,ulje normalno,a potrosi u sat vremena voznje 4-5 lt vode..

Link to comment
Share on other sites

Jel nabija tlak (jako) u posudu s vodom...? Onaj "ksss" bi se mora čut kad se skine čep...ali ne bi smilo izlazit vani ili nedajBože prskat...?

 

Meni kad je brodski motor (dizel doduše, 3 cilindra, sporohodni) trošia vodu, a to se desilo dva puta; oba puta je problem bia u brtvi glave.

Link to comment
Share on other sites

Koji je motor Cummins, Perkins, Yanmar, Kubota... Meni je na jednom radnom stroju od 1,5 tone, 3 cil motor Kubota bacao kompresiju u posudu... Isti su motori u brodskim kako i u strojevima... Novi stroj sa malo sat i ispostavilo se da nisu glavu stegli kako treba tj da brtva nije legla kako treba... Cim se promijenila brtva i obradila glava sve je bilo ok... A isto je potrosio svu vodu u par sati...

Link to comment
Share on other sites

Rijec je o Yanmaru, model 6lpa dtp,260 ks,u principu toyotin motor..prije lita je stavljena nova glava i sve je pregledano i nadan se da su ovi iz servisa to dobro napravili..ali motor gubi vodu..i to dosta..a sve oko njega je suho..ne nabija kompresiju,ulje cisto,motor suh,izmjenjivac topline san testira i uredu je..cak san zaminija sa drugin motoron jer su dva u brodu i nije do njega..mislia san mozda da je moguce da guta kroz turbo,tj. da je puklo kuciste il nesto,a to ne vidin jer mi svejedno ide more kroz auspuh..

Edited by drago_st
Link to comment
Share on other sites

Rijec je o Yanmaru, model 6lpa dtp,260 ks,u principu toyotin motor..prije lita je stavljena nova glava i sve je pregledano i nadan se da su ovi iz servisa to dobro napravili..ali motor gubi vodu..i to dosta..a sve oko njega je suho..ne nabija kompresiju,ulje cisto,motor suh,izmjenjivac topline san testira i uredu je..cak san zaminija sa drugin motoron jer su dva u brodu i nije do njega..mislia san mozda da je moguce da guta kroz turbo,tj. da je puklo kuciste il nesto,a to ne vidin jer mi svejedno ide more kroz auspuh..

 

Sorry na OT,

Nevezano na temu tvog problema s motorom.

Koliko ti je potrosnja na sat na nekoj putnoj brzini cca na 3200-3500 RPM po motoru ?

Link to comment
Share on other sites

Rijec je o Yanmaru, model 6lpa dtp,260 ks,u principu toyotin motor..prije lita je stavljena nova glava i sve je pregledano i nadan se da su ovi iz servisa to dobro napravili..ali motor gubi vodu..i to dosta..a sve oko njega je suho..ne nabija kompresiju,ulje cisto,motor suh,izmjenjivac topline san testira i uredu je..cak san zaminija sa drugin motoron jer su dva u brodu i nije do njega..mislia san mozda da je moguce da guta kroz turbo,tj. da je puklo kuciste il nesto,a to ne vidin jer mi svejedno ide more kroz auspuh..

 

Sorry na OT,

Nevezano na temu tvog problema s motorom.

Koliko ti je potrosnja na sat na nekoj putnoj brzini cca na 3200-3500 RPM po motoru ?

Link to comment
Share on other sites

Pa očito zbog korodije bloka iznutra, skuplji motori imaju pravi aluminijski hladnjak hlađen morem...

 

Jeftiniji motori hlade direktno motor morem...

 

E moj Dji... i ti ga lupetas, ali bas svuda...

Daj sad jos napisi nesto za Lanosa i u ovoj temi...

Link to comment
Share on other sites

:eek: Kak si to zamislio?

 

Standardno...80-ak % brodova koji plove po moru imaju zatvoreni krug hlađenja slatkom vodom...a ta slatka voda se preko izmjenjivača topline (aluminij-mesing...ili bronca) hladi morskom vodom. Isto tako, često ta morska voda nakon što je preuzela na sebe dio topline još usput hladi ispušni cijev s duplom stjenkom...i ide dalje, ili u prigušivač pa van na ispuh ili odmah van ako nema prigušivača.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...