Jump to content

puknut vijak, pomoc (kvatric)?


Recommended Posts

Puko mi vijak koji drzi ispusnu na motoru. Ostao je virit van koja 2-3 navoja. Vidi se na slikama

 

th_02022012.jpg th_02022012001.jpg

 

Jel ima netko "alat" koji mi treba za to izvadit za posudit ili doc izvadit? U krajnjem slucaju aparat za varenje pa da navarimo gore nastavak. Motor je kod Kvatrica pa ako je tko blizu i voljan pomoc... Placam koliko treba :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

8mm saraf? imam "cupace" na kontra navoj samo nemam alat za primit cupac, isti je kao za ureznice, ako imas to mogu ti pomoci. javi se ujutro na 095/903-74-88

 

ovo imam,

109212.jpg

 

 

a ovo ti trebas imati

drzac-ureznice-180mm-m1-m12-slika-4449079.jpg

 

eto, ako mogu pomoci javi se...

Link to comment
Share on other sites

Meni su vadili anlihter sa švasaparatom.

 

Jel riječ o aluminiju?

 

Nemam pojma, glava valjda je alu, ali vijak nije :huh:

 

8mm saraf? imam "cupace" na kontra navoj samo nemam alat za primit cupac, isti je kao za ureznice, ako imas to mogu ti pomoci. javi se ujutro na 095/903-74-88

 

ovo imam,

109212.jpg

 

 

E tak sam nes mislio. Samo nemam nazalost ovo za nareznice. Pretpostavljam da s necim tipa francuski to ne bi imalo smisla probat primit, da ne bi drzalo dovoljno dobro?

Link to comment
Share on other sites

To bi se možda dalo papigama primiti.

 

Nisam imao sa sobom nis jace, sa svojim nekim klimavim papagajkama se nisam ni probao zajebavat. Da ne sjebem ako jos ima neke sanse za to lakse izvadit. Mozda neka jaca klijesta ona sto se "sama" stiscu plus neko grijanje ili sto ja znam sto :huh:

Link to comment
Share on other sites

To bi se možda dalo papigama primiti.

 

Ziher............:lol:

 

@outlaw: kolko kužim po fotki to je motor van auta ili kaj? Ak je odvezi to negdje u strojnu obradu i riješe ti to za čas. Drugačije nebde išlo jer kad čelik zacvika u aluminij u većini slučajeva je to jedino rješenje

Link to comment
Share on other sites

probaj ovako.....Uzmi jednu vidu bilo kakvu i tekući metal...spoji to dvoje,da se stvrdne i probaj odvidat...tekući metal imaš u svakoj trgovini dijelova 30-40 kn

 

Ti to ozbiljno??

 

Ziher............:lol:

 

@outlaw: kolko kužim po fotki to je motor van auta ili kaj? Ak je odvezi to negdje u strojnu obradu i riješe ti to za čas. Drugačije nebde išlo jer kad čelik zacvika u aluminij u većini slučajeva je to jedino rješenje

 

Rekao bih da je motor od motocikla a ne od auta.

 

Outlaw: ti kontra navoji funkcioniraju?

 

Nravno da NE.:no2:

 

Jedini nacin da to izvadis ja da MIG-pm (CO2) navaris materijala na vijak, pa onda navaris na sve to maticu, i odserafis.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Motocikl je u igri. Malo sam googlao i navodno cesto na SVu pukne taj vijak :doh:

 

Dosta ljudi proba s ovim kontra navojem ali im onda pukne i on unutra a njega je navodno jebeno tesko izbusit van kasnije. Vecina ih busi s manje na vecu rupu dok ne izbuse vijak van.

 

Meni se isto cini da bi bilo najbolje prvo probat navarit gore nesto kad vec toliko viri. Ako se ne nade netko s nekim prenosim svas aparatom, morat cu pricekat bolje vrijeme pa na jednom serafu do nekog mahanicara...

 

P.S. jos sam vidio neku teoriju da se zagrije motor i onda s ledom po vijku pa nakon toga da bi mozda cak i nekim dobrim klijestima islo :huh:

 

Samo ne bi htio si napravit sranje ko ovi recimo sto im je ostao onaj shit unutra koji se ne moze busit ili da mi i ovo malo sto viri pukne pa da ne mogu varit gore...

 

Dal da odmah idem na varenje onda ili probam jos nes prije tipa taj led i klijesta?

Link to comment
Share on other sites

A nis onda, ako se nekom da doci sa svas aparatom do Kvatrica (Petrova) da to rijesimo placam koliko treba. Htio bi to sto prije rijesit jer me kopka :lol: A u najgorem slucaju cu onda morat pricekat bolje dane pa se na jednom vijku uputit do mehanicara. Nadam se da ce drzat :huh:

 

Ili ako ima netko negdje blizu Petrove sa svas aparatom pa se do njega zaletim s motorom

Link to comment
Share on other sites

da priupitam, a kako bi izvadio da je vijak pukao unutar navoja 2-3mm, znaci ne viri nista?

 

nije moja slika, ali cisto da se vidi kako to otprilike izgleda, znaci kao da je u ovom desnom navoju puknut vijak unutra jedno 2-3mm.

radi se od zipu 100ccm

zvzW7l.jpg

Edited by vux
Link to comment
Share on other sites

ja sam davno jedne prilike polomio 4 sarafa skidajuci ispusna starom na vectri te su ostali u glavi.nabavio sam kutnu busilicu (ispusna je prema kileru),izbusio sredinu puknutog sarafa i nabio kontranavoje i izvadio sve...ovo sa varenjem sam radio jedino po dijelovima ovjesa i radi metoda

Link to comment
Share on other sites

Mogu biti dva slučaja:

 

Ako je šaraf pukao dok si ga stezao - lakši slučaj

 

Ako je šaraf pokao kada si ga odvidavao , znači da je zapekao što je teže.

 

Ako je prvi slučaj , onda se zabuši rupa na šarafu i unutra nabije Torx nastavak za malu gedoru i samo odšarafiš.

 

Ako je drugi slučaj, ja bi probao ist stvar, samo vjerojatno neće ići jer je šaraf zapekao tako da je onda jedino rješenje malo-po malo bušiti sve veću rupu , samo je jako teško gadjati centar.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...