Jump to content

Nosači motora


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Meni je rekao za nosače motora za BMWa (koji su komplicirani za napravit jer nisu navoji na istom mjestu s jedne i druge strane pa mora nekakva sidra radit i šta ja znam). Ugl rekao je prvo 250-280kn komad, danas me zvao da bi moglo biti 20kn još gore jer taj koji mu radi te metalne dijelove mu je rekao malo više..

 

Znači 600kn set dva nosaca, a na Ebayu su 110€ + shipping i sranja.

 

Još je fakat ok, tamo pokazivao stvari, objašnjavao da ne stavim baš "najtvrđe" moguće kako sam ja onak laički rekao i tak..

 

Javim kad napravi, rekao je utorak-srijeda što je tjedan dana - to je ok.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam imao price gotovo do ponedjeljka popodne i na kraju mi nosaci bili gotovi neznam ni sam kad. Vec sam odustao od tih nosaca motora lol!

Ak frajeru ne visis non stop na telefonu i ak ga ne tlacis stalno, 3 mjeseca je malo za njega.

Meni je uzeo 700kn za dva nosaca motora.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam imao price gotovo do ponedjeljka popodne i na kraju mi nosaci bili gotovi neznam ni sam kad. Vec sam odustao od tih nosaca motora lol!

Ak frajeru ne visis non stop na telefonu i ak ga ne tlacis stalno, 3 mjeseca je malo za njega.

Meni je uzeo 700kn za dva nosaca motora.

 

mi u bivsoj firmi narucili 10ak selena. prije vise od 6 mjeseci. jos ih nije isporucio :lol:

Link to comment
Share on other sites

Brklja zašto ne najtvrđe? Odnosno plastika?

 

Gle ja sam došao tamo i rekao čovjeku "napravi mi najtvrđe šta postoji, to mi je za drift i neću da se motor nikamo miče".

 

On je odgovorio: "gle, neću ti napraviti doslovno najtvrđe nego onoliko tvrde da ti niti nećeš znati da mogu biti tvrđi odnosno neće se motor nigdje micati, a opet neće biti toliko tvrdi da će puknuti nešto drugo". Kao iz iskustva to govori, a valjda čovjek koji cijele dane radi nosače i selene zna nešto iz prakse..

 

Vjerojatno pod ovim "nešto će puknuti" je mislio na onaj aluminijski (ili koji je već materijal) nosača motora na koji se šarafi taj gumeni nosač.. Frend je na staru peticu stavio te neke najtvrđe selene i pukla mu je vilica :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

dakle, raspišite se ovdje o DIY metodama sanacije (šupljih) nosača, slobodno navedite ljude koji se time bave i njihove kontakte, kako ste zadovoljni uslugom, koliko traju, cijene i sl..

 

zanimaju me i vaša iskustva, ukoliko ih imate, s uretanskim masama (ljepila za šajbe), raznim silikonima, gotovim umecima za postojeće nosače, aluminijskim umecima, aftermarket nosačima s ebaya/amazona itd..

 

našao sam nosače na amazonu za ~$130 sa shippingom, uz carinu bi me sva četiri ispala kao jedan OEM recimo, al me frka naručit, nema baš nekog feedbacka po stranim forumima, pa da si ne kupim neko smeće..

 

koliko auto jače trese ako se šuplji gumeni nosač reparira u puni gumeni ili recimo čak i aluminijski te koliko je štetno/iritantno na daily driveru?

 

ne bilo vam teško.. :thumbsup:

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Kolega s nissan foruma traži 2 nosača motora za primeru iz '95-e, ovlašteni servisi kod nas ih nemaju, našli smo ih u UK za 230 funti i japanu za cca 120 eura, ali dok bi došli do njega (crna gora) platio bi ih više nego što vrijedi auto. jedan lik iz uk je preporučio jeftiniju varijantu - da ih se napuni sa "solid urethane" koji dolazi u nekakvom kitu.

zna netko više o tome?

Link to comment
Share on other sites

ovo gore je, ako sam dobro skužio, za pojačati tj ukrutiti nosače koji su ok, njemu treba da od sranja napravi normalne (koliko-toliko)

ovi iz japana definitivno neće dolaziti

a šta je s tim anđelkom, postovi su od prije 2 godine, radi li još i je li voljan slati u drugu državu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ma to je ko da za spejs šatl naručujem, tu su novi u ovlaštenom, pazi sad - 4700 kn sva četiri.. :lol:

 

ima na amazonu, ali su drugačije šifre za USDM nego EDM, pa ti sad znaj, postoje i za automatske mjenjače, a moj je još i dizel pa i tu ima razlike.. jedino za prednji znam da paše s benzinca.. čak ni u servisu ne znaju.. mislim nisu skupi ti na amazonu, $100-120 sva četiri, al kupovat na blef mi se ne isplati, kome da to prodam ako mi ne paše? :D

 

reparirao sam ja već jedan, ali nije mi ta guma baš nešto, doduše ima nekoliko ljudi da to radi.. zadnje je Rene stavio od kontakt od jednog čovjeka iz Sv. Ivan Zeline čini mi se i koliko sam od šogora saznao čovjek radi vrhunski, pa bi išao na tu soluciju, ako cijena nije brutalna, meni je problem naći radionu di mogu skinut haubu, objesit/podklocat motor da stoji par dana dok se ne naprave nosači..

 

stavim link kad nađem..

 

Jopa, koliko čitam po forumima ljudi to rade često i zadovoljni su, znaš možda koliko tom ljepilu treba da se posuši i imaš li preporuku za kakvo? :)

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

Ima momak u ZG koji je odradio dosta toga ekipi sa hoda foruma i svi su zadovoljni....tu je isto na forumu, nick: pero. Nabavim ti kontakt ako trebaš...radi komplet pjeskarenje, zaštitu, lakiraje dijelova ovjesa te upresavanje selena sa mogućnosti biranja tvrdoće.

Link to comment
Share on other sites

Ima momak u ZG koji je odradio dosta toga ekipi sa hoda foruma i svi su zadovoljni....tu je isto na forumu' date=' nick: pero. Nabavim ti kontakt ako trebaš...radi komplet pjeskarenje, zaštitu, lakiraje dijelova ovjesa te upresavanje selena sa mogućnosti biranja tvrdoće.[/quote']

 

Može neki kontak broj,tebal bi mjenjat selene na ovjesu i neke stvari bi pjeskaril i plastificiral

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...