Jump to content

auto ostane bez goriva na boostu - preslaba pumpa?


Recommended Posts

nešto sam čačkao oko wastegate-a i pritiska goriva i kad sam išao probat auto, između nekih 4000-4700 rpm i 0,8-1 bar boosta auto ostane bez goriva i samo se zaguši.. da li je moguće da je pumpa goriva preslaba, odnosno ne daje dovoljno goriva? znači ne vezano za pritisak goriva (3,5 bara je pumpa ali ne znam koliko litara po satu pumpa i montirana je u rezervar)

da li može biti još neki uzrok ovome?

Link to comment
Share on other sites

A koliko boosta imaš? Ako je na leru 2,3b i ako imaš "zdrav" motor sa 0.7b "vakuuma", to znači da ti je osnovni tlak goriva točno 3 bara (2.3 + 0.7), i to je OK. Na boostu bi tlak trebao rasti preko 3 bara točno toliko koliko imaš boosta, znači ako turbo puni usisnu granu sa 1 bar, tlak goriva bi trebao narasti na 4 bara.

Link to comment
Share on other sites

ako nešto ne valja u dovodu goriva, zapalim ju u podne na trgu bana jelačića jer sam sve novo stavio :D

 

ma pumpa je ziher, samo sam htio vidjet da li postoji još neka glupost koja bi mogla zajebavat (a pumpu sam tak i onak mislio mijenjat kad ću stavljat veći turbo)

Link to comment
Share on other sites

ako nešto ne valja u dovodu goriva, zapalim ju u podne na trgu bana jelačića jer sam sve novo stavio :D

 

 

Jaooo... pa ak si slagao instalaciju ko onu za nitro u Gorici imaš sreće kaj se još nije zapalila, a ne kaj imaš malo problema sa gorivom... :D

Link to comment
Share on other sites

Na leru treba biti 3 bara sa spojenim vakumom, bez vakuma 3.5

Koji komp je u autu l6 ili l8, koja instalacija 2wd ili 4wd i koji tps crni je 4wd crveni 2wd

 

sve je od 2wd

 

Jaooo... pa ak si slagao instalaciju ko onu za nitro u Gorici imaš sreće kaj se još nije zapalila, a ne kaj imaš malo problema sa gorivom... :D

 

ma instalacija je ok, budeš vidio :D

 

Jesi ga natocio? :D Vjerojatno je do pumpe... :)

 

dobro pitanje, jer sam jedno vrijeme popizdio kad je počeo trokirat a cajger pokazuje 15 litara goriva, odem natankat još 15 i radi ko curica :D

 

imam ti ja bosch 044 i walbro 255 vanjsku ako oces probati.

 

najrađe bi unutarnju, ali ako ne nađem, morat ću na vanjsku

Link to comment
Share on other sites

pa svaka je pumpa unutarnja i vanjska. Samo sto ljudi obicno vanjsku zovu koja ima prikljucke barb za crijeva, a unutarnju koja ima ono sto se samo natakne(onaj plasticni filter). Ali mislim da bi "unutarnju" trebao negde jos imati.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...