Jump to content

pitanje u vezi ispravnosti getribe


Recommended Posts

Ukoliko na mjestu (dok motor radi) pod kuplungom turiram na npr 4000 i ako tada mogu normalno šaltati kroz sve brzine (bez krčanja), to bi značilo da su sinkroni u redu? Znam da na 206 to nisam mogao kad su sinkroni bili u kurcu a na S3 se to odvija ko po loju ;).

 

Nebi pitao da nemam problema (ne svaki put) sa šaltanjima iznad 7200 rpm :(. Da se ne otvara bezveze getriba ako je do kuplung seta (Helix). Jer nekoliko puta mi je zapeo iz 1. u 2. i iz 2. u 3. pa ne znam jesam li je načeo ili nisam, vidim da su 2 sinkrona iz 2. u 3. (po ETKI). Sve skupa nije neka lova za promjeniti ali ak nema potrebe skidat i otvarat bolje ovako probat "riješiti"

 

A najviše problema kod šaltanja imam kad mi se zavrti u 1. na 7500 rpm u prazno, onda pogodit u 2. nije baš lako a da ne zapne ili da ne zaškripi. A sve to se nije nikad događalo sa stock kuplungom, tada se šaltalo savršeno, al tada je i klizao na ovoj snazi.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

mislim da je Dario rekao da se njemu loše šaltao u visokim okretajima zbog Helixa.. I frend na Leonu FR ima Helix i isto u visokim okretajima zakrči najviše u treću.. a auto ima 30 000 km.. Sumnjam da se baš za toliko km može sjebat, a ne forsira često..

Link to comment
Share on other sites

mislim da je Dario rekao da se njemu loše šaltao u visokim okretajima zbog Helixa.. I frend na Leonu FR ima Helix i isto u visokim okretajima zakrči najviše u treću.. a auto ima 30 000 km.. Sumnjam da se baš za toliko km može sjebat, a ne forsira često..

 

Meni isto krči u 3. ako jako potegnem, nekad uđe a nekad jednostvno zapne kao da u zid udarim. Iz prve u drugu lakše uđe ali samo ako nije na nekim većim okretajima, ak mi previše provrti 1. onda ne mogu baš birati puno, auto ima snage pa ode odmah iznad 7000.

 

A najgore mi je kaj nekad ide fino a nekad nikak. Evo u nedjelju idem sa R33 prvi put i zapne prvo iz prve u 2. pa iz 2. u 3. Odem drugi put, manje mi provrti i ušaltam onako normalno i to sve na nekih 7300-7500. Pa ga ti sad znaj. Blaženi bio stock kuplung, to sam šaltao kako sam htio. A znam da je getriba jebena jer sam stvarno mogao prešaltat brzinu dok kažeš keks a da nije niti malo zakrčalo.

 

Al ajmo riješit prvo ovo prvo pitanje u prvom postu u vezi sinkrona ;)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

teško je to u žaru borbe :lol: .. kad sporije šaltam onda ide lakše u brzinu, to je razumljivo. Probati ću od sada šaltati sa WOT boxom ali ću ga staviti na cca 250ms jer mi je sve preko toga previše pa gruva iz auspuha

Link to comment
Share on other sites

hebo mater,i ja odkad sam stavio jednomaseni hakla getriba da je to zapopizdit.

jos je gori problem da lovi skroz dole pa moram stiskat kuplung uvjek do kraja i kad startam ne mogu napet auto na kuplungu.

budem skinuo sve dole i stanjio zamajac za 0,2 ili 0,3mm jer ovak mi se cini da kuplung ne odvaja dobro pa zato hakla pri saltanju.

Link to comment
Share on other sites

Meni odvaja na vrhu i mogu prešaltat da uopće ne stisnem do kraja kuplung ... ali toliko je teže s njim rukovati nego sa serijskim, ono baš moraš paziti iznad 7000 da ne zapne, a nekad ni to nije dovoljno

Link to comment
Share on other sites

hebo mater,i ja odkad sam stavio jednomaseni hakla getriba da je to zapopizdit.

jos je gori problem da lovi skroz dole pa moram stiskat kuplung uvjek do kraja i kad startam ne mogu napet auto na kuplungu.

budem skinuo sve dole i stanjio zamajac za 0,2 ili 0,3mm jer ovak mi se cini da kuplung ne odvaja dobro pa zato hakla pri saltanju.

 

Meni ponekad nece u prvu i rikverc, odnosno teze uđe.Onda stisnem kvacilo malo mu dam gasa pa ubodem, ili u trecu pa prvu dok nisam stavio to smece od kvacila.Inace kvacilo drzi snagu i to je sve.Ali kako nemogu se jos zacuditi kako socijalno izgleda taj helix, kad je meni dosao mislio sam da me je netko zavaljao.

 

Kako vam se cuje mjenjac kad se ulje zagrije, do cca 2000 okreraja.Meni ce cuje gore nego Gonzi noge navecer :)

Edited by robert
Link to comment
Share on other sites

Meni ponekad nece u prvu i rikverc, odnosno teze uđe.Onda stisnem kvacilo malo mu dam gasa pa ubodem, ili u trecu pa prvu dok nisam stavio to smece od kvacila.Inace kvacilo drzi snagu i to je sve.Ali kako nemogu se jos zacuditi kako socijalno izgleda taj helix, kad je meni dosao mislio sam da me je netko zavaljao.

 

Kako vam se cuje mjenjac kad se ulje zagrije, do cca 2000 okreraja.Meni ce cuje gore nego Gonzi noge navecer :)

 

Da, slični simptomi kao kod mene, samo što ja nemam ove probleme sa ubacivanjem u prvu, možeš i bez kuplunga po svim brzinama ići dok auto ne radi. Kak se čuje, nekad poprilično tiho, nekad baš i ne. Kad upalim klimu je kaos dok stojiš na mjestu, kad se turira bez kuplunga doslovno se čuje kao dizel. Tako da obično u dugim stojećim kolonama gasim klimu jer to nemre bit zdravo da ga hebeš :thumbsup:

 

Ne znam jel do Opelove getribe, ali meni nema nikakvih nuspojava nakon stavljanja Helixovog seta. Šalta se kao i prije...

 

Imaš sreće da su pogodili dobro kuplung za tvoj auto! Osim ako serijski nisi imao već jednomaseni zamašnjak, onda nije ni čudo da ti se isto šalta

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

kod mene nije problem u balansu jer zamajac je OEM od 850 T5,nego mi se cini da se lamela ne odvoji do kraja od zamajca i zato hakla pri saltanju.

mislim da cu rijesit problem kada stanjim zamajac za 0,2 ili 0,3mm.

kad se vozim normalno i polako saltam nema uopce problema a to sto smrdi je zato sto je organska lamela i to je normalno kad je prekuris.

 

2mario

to sto ti rosta na leru ko diesel to sam ti rekao da je zbog same lamele, jer te drkace nemaju vibration damper.!

ja sam skinuo kelvarsku i stavio OEM organsku jer me je to izludjivalo.

Edited by GonzoT5
Link to comment
Share on other sites

2mario

to sto ti rosta na leru ko diesel to sam ti rekao da je zbog same lamele, jer te drkace nemaju vibration damper.!

ja sam skinuo kelvarsku i stavio OEM organsku jer me je to izludjivalo.

 

To je do SMFa jer stock dvomaseni ima sve te federe moguće i oni upiju vibracije getribe, serijska lamela mi je bez federa btw. A ovaj SMF nema federa(a lamela mi sad ima federe) i nije toliko težak i ne može upiti vibracije od getribe pa se zato to tak lijepo čuje na leru pod klimom :)

 

Najradije bi uzeo kuplung sa 2 lamele jer do sad od nikog nisam čuo pritužbe na takvu kombinaciju - em je kuplung mekan kao i stock, šalta se bez problema i može podnijet 40% više momenta (meni je i ova sad jedna puna dovoljna za 500nm). Danči ima takav dupli kuplung od Helixa i šalta na 8000.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

kod mene nije problem u balansu jer zamajac je OEM od 850 T5,nego mi se cini da se lamela ne odvoji do kraja od zamajca i zato hakla pri saltanju.

mislim da cu rijesit problem kada stanjim zamajac za 0,2 ili 0,3mm.

kad se vozim normalno i polako saltam nema uopce problema a to sto smrdi je zato sto je organska lamela i to je normalno kad je prekuris.

 

ali ako upustis zamasnjak 0.2-0.3mm oslabit ces pritisak na lamelu(tj veca sansa da proklizi) i kod nekih setova ti se moze dogoditi da ti serafi od zamajaca budu strugali po lameli.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...