Jump to content

Kuplung-tesko saltanje - pitanje


Recommended Posts

Dakle, na Mazdu Mx5 1.6 je stavljen ACT kompletan set (zamasnjak, lamela, korpa, potisni) od mazde Mx5 1.8. Razlika je samo u promjeru lamele. Glavni i pomocni cilindar su isti na oba auta.

Kod normalne voznje je sve super, lijepo se salta, kuplung najnormalnije odvaja i sve funkcionira besprijekorno.

 

Problem je u tome sto kad se motor zavrti preko 6000 nema teoretske sanse ubaciti iz prve u drugu ili iz druge u trecu dok god okretaji ne padnu ispod 5500. Kao da rucicu guram u zid.

Probao sam produljiti za pola centimera osovinu pomocnog cilindra - nikakve promjene osim vislje papucice kuplunga, probao sam jos pola cm i onda nije dobro jer osjetim podrhtavanje papucice kad hocu spisnut papucicu do kraja. Vratio sam sve na orginal.

 

Prije toga auto je imao fidanza zamasnjak i xtd kuplung set i saltao se auto na 7500 savrseno i bez ikakvog problema (osim sto se pojela korpa i zamasnjak pa je stavljen ACT)

 

Po logu gledanona 7000 kad saltam u drugu cekanje traje po sekundu i pol da uskoci u drugu, iz druge u trecu cekanje traje 1.2-1.3 sekunde, treca u cetvrtu oko sekundu i tako je u cetvrte u petu. Jednostavno dok pkretaji ne padnu nemoguce je ubacit!

 

Kao da kuplung ne odvaja kako treba ali kad dignem zadnje kotace na dizalicu upalim, stavim u prvu i drzim kuplung kotaci se ne okrecu, tj okrecu se nesto sitno ali mozes ga drzat jezikom tako da nije u tom problem.

 

Isti problem ima i Dario na Golfu i jos nekoliko ljudi na forumu...

 

 

Sta bi mogao biti problem? Ja vise nemam ideju :D

 

Ulje u getribi je tvornickih specifikacija

Link to comment
Share on other sites

Isti problem ima i Dario na Golfu i jos nekoliko ljudi na forumu...

 

 

Dario i ja pričali jer i mene je mučilo u treću

pa sam ponovno uštelo sajle i onda je treca bila bolja ali mi je druga jednom zapela

 

inače imam spec stage 3 korpa lamela i alu zamajac

Link to comment
Share on other sites

Ja dok sam na type R-u imao act kuplung i zamasnjak stalno sam imao problema sa saltanjem,a punim gasom se uopce nije moglo presaltat.

Skinuo to dolje stavio serijski kuplung i zamasnjak i nikad vise problema,uvijek punim gasom i nikad vise nisam fulo brzinu

Link to comment
Share on other sites

Ja dok sam na type R-u imao act kuplung i zamasnjak stalno sam imao problema sa saltanjem,a punim gasom se uopce nije moglo presaltat.

Skinuo to dolje stavio serijski kuplung i zamasnjak i nikad vise problema,uvijek punim gasom i nikad vise nisam fulo brzinu

 

ali najzanimljivije je da svi koji su imali "tuning saltung" uvijek neko sranje, a sa serijalom se preporode :D

Link to comment
Share on other sites

sve je novo i zupcanici i sajle i birac i one nosace motora imam ;) i nema napretka

 

 

edit: kad se vrati serijski kuplung,salta se ko putar u bilo kojem rev range-u

Edited by Dario
Link to comment
Share on other sites

Svi ti kuplunzi su sranje za brzo šaltanje, najbolja je serijala sam kaj ona kliže. Nema tu ovaca i novaca, na žalost niti s jednim tuning kuplugom. Dok sam imao stock kuplung, nije niti jednom zakrčao a kamoli da sam fulao brzinu.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Ne bi rekao da su sinhroni u pitanju.

 

mislim da je to do kuplunga

 

ACT na mom GTI-u dok je bio FWD atmo na 9kRPM-a se šaltao fenomenalno.

Sad na turbaku u blokadi na 7k RPM-a i AWD EVO getribi isto radi besprijekorno, i šalta se preverzno dobro.

 

Samo mala napomena, ja koristim ACT normalnu organic lamelu, korpa je heavy duty.

Link to comment
Share on other sites

sam si si dao odgovor u prvom postu. ako se saltao sa starim kuplungom bez problema onda nije ocito do getribe. novi kuplung stavljen i problem se javio kod saltanja. nema tu bas nekakve tople vode. ako je ozracen sistem i ako je sve dobro poslozeno unutar kuplung seta ocito je do kuplunga.

glupo pitanje, ali cak sam i to vidio jednom, jesi lamelu okrenuo na pravu stranu :D:D hehe ?

Link to comment
Share on other sites

kimi - mazda ima na glavnom cilindru drito zaserafljen metalni lajtung do getribe, gumena cijevcica cca 5cm i dalje je opet na getribi metalni koji ide na pomocni tako da nema napuhavanja ni nicega

 

 

pele -ovu lamelu nemozes okrenut naopako kad ima istureno srce ;)

 

 

Kad se vozis do 5000 mozes ga presaltat divljacki brzo nema problema ide savrseno, ali problem se javi kad predjes 6000+ onda jednostavno neide dok RPM ne padnu ispod 5000-5500 ovisi kako koja brzina

 

 

lamela je 6 krakova sa federima.

 

 

jel moze neko prevest sta ovaj kaze?

http://forums.evolutionm.net/evo-engine-turbo-drivetrain/136006-read-me-act-clutch-review.html

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...