Jump to content

boost controller ne reagira..


Recommended Posts

Imam jedan problem, boost controller mi ne reagira na podrazaj :lol: Zatvorim ga do kraja tlak je 0.8, otvorim ga do kraja tlak je 0.7-0.8, nikako da dodjem do ciljanih 1.2. trenutno je spojen da je izmedju kompresora i wastegate-a stavljen t komad i to je ulaz u mbc, izlaz je pusten u usis prije turba. Kad sam bio stavio da je cijev iz kompresora ulaz u mbc a izlaz je isao na wastegate imao sam vrlo losu kontrolu tlaka, tj ogroman overboost.. Vjerovatno je povezana situacija i s ovime, naime na 3.5-4k rpm auto cukne par puta i lagano pucketa na auspuh? mbc nije na kuglicu nego je "klipni". :)

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam kontrolu tlaka s boost controllerom izmedju kompresora i wastegatea, problem je bio u boost leaku na vakumima.. sad jos da rijesim trokiranje... probat cu sutra dopeljat direktno napajanje pumpe goriva pa cu vidit kaj bu se desavalo..

Link to comment
Share on other sites

I kad ti 1.2 bara postane premalo (a postat će...za 5-6 dana) onda ćeš se opet poigrati s mbc-om i...doviđenja. Moje mišljenje je da se to odvidavanje/zavidavanje turbine odnosno "varanje" wastegate-a radilo prije 10-15 godina kad nisu postojala (ili nisu bila dostupna) rješenja koja danas postoje. Slično kao što se prije svaki-drugi spušten auto spuštao grijanjem/pilanjem opruga...a sad se ne sjećam kad sam zadnji put čuo da je netko to napravio na autu.

Link to comment
Share on other sites

I kad ti 1.2 bara postane premalo (a postat će...za 5-6 dana) onda ćeš se opet poigrati s mbc-om i...doviđenja. Moje mišljenje je da se to odvidavanje/zavidavanje turbine odnosno "varanje" wastegate-a radilo prije 10-15 godina kad nisu postojala (ili nisu bila dostupna) rješenja koja danas postoje. Slično kao što se prije svaki-drugi spušten auto spuštao grijanjem/pilanjem opruga...a sad se ne sjećam kad sam zadnji put čuo da je netko to napravio na autu.

 

Koje je to rijesenje da precizno stelam tlak turba a da je u cijenovnom rangu mbc-a? i kako je Niknejm napisao, ja ne zelim varat wastegate, ja ga zelim kontrolirat.. previse je mene para kostao taj motor da bi ga isao razjebat jer mi je za par dana postalo "preslabo" ;)

Link to comment
Share on other sites

netreba wb, 1.2b i gtech1 chip su odavno poznata i sigurna kombinacija, pol engleske ako ne i pol europe se vozi na tome :)

 

je da samo neka mala nijansa tipa nešto slabiji tlak goriva,malo zaštopani injektori ili nešto slično ti može sve sjbat!!! nije isto jer neki SW rađen na auto od 10t km i 110t km

 

ja sad na Lancia-i vozim faktički serijala sve ali čisto zbog nekih starih dijelova na autu ga ne želim upalit bez Vems VB i EGT sonde

Link to comment
Share on other sites

Neznam kako i dalje mozete vozit na tim cipovima, koji su svi od reda radeni onako odokativnom metodom da zadovolje "slicne" a ne identicne modifikacije, i siri krug motora jer nijedan nije isti.

 

 

@coupevd: A koje su to danasnje metode za stelanje tlaka? Kupio sam novi turbo od Garretta,stavio na auto, probao auto i turbo je puhao 0.1bar. Kojom drugom metodom sam ja trebao dignut tlak na onoliko koliko meni treba? MBC i EBC rade istu stvar, samo sto na EBC-u klikas po displayu, a na mbc dignes haubu i okreces rucno.

Link to comment
Share on other sites

rijesio sam trokanje.. na 1. cilindru puknuta keramika svjecice (ngk bkur6et-10) WTF??? kaje to normalno? svjecice su nove! vratio stare bkur6et (bez 10) i auto radi odlicno! i sta znaci ovo "10" na kraju modela svjecice? :)

Link to comment
Share on other sites

bcr8es

 

bkur6et imani jako jako malo prostora između keramike i kucista i dovoljno je jednom da ti malo vise zalije i mozes ih bacit. meni je trokirao na preko 1.2bara na njima. stavio bcr8es i to je to, svijecica koja pouzdano radi

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...