Jump to content

Veća dimenzija guma/iskustva


Recommended Posts

Dakle, imam Megana 1.5dci 105 ks. Trenutno su gore 205/50r17 Continental Sportcontact 3 gume al su recimo zrele za zamjenu.

Kako mi se približava registracija razmišljam da upišem 225/45r17 čisto zbog cijene i izbora guma.

 

Ono što me interesira koje bi posljedice imao auto s tom dimenzijom. Za 45 znam da će biti niže/tvrđe, a što je sa širinom? Hoće se gume jače trošiti po rubovima? Kakva su vaša iskustva s tom dimenzijom, mislim na širinu.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, neće biti tvrđe. Što smo sa širinom? Jel se više troše po rubovima. Bio sam kod jednog mehaničara jer sam primjetio da mi je malo potrošen rub te je pogledao i okrenuo vanjsku i unutarnju stranu i rekao da je to normalno na širim gumama i da još nije strašno al da će ih trebati zamijeniti. Isto tako je rekao da ljudi sa VW passatima i 225/...17 gumama imaju tu pojavu već nakon prijeđenih 30kkm.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, imam Megana 1.5dci 105 ks. Trenutno su gore 205/50r17 Continental Sportcontact 3 gume al su recimo zrele za zamjenu.

Kako mi se približava registracija razmišljam da upišem 225/45r17 čisto zbog cijene i izbora guma.

 

Ono što me interesira koje bi posljedice imao auto s tom dimenzijom. Za 45 znam da će biti niže/tvrđe, a što je sa širinom? Hoće se gume jače trošiti po rubovima? Kakva su vaša iskustva s tom dimenzijom, mislim na širinu.

Ovo sve što si napisao ovisi o u prvom redu o stanju ovjesa a zatim o cestama po kojima se voziš te o načinu tvoje vožnje. Ako misliš da će se trošiti više od ovih 205 u istim uvjetima vožnje i istom stanju ovjesa odgovor je neće. Jedino će ti malo više trošiti, nekima je to zanemarivo i prihvatljivo a nekima nije.

Link to comment
Share on other sites

Znači, u globalu ne bi bilo ništa loše da uzmem 225/45r17.

 

Gledam i cijene pa jeftinije su skoro po 50eur u odnosu na 205/50r17. Strašno. Što preporučate u toj dimenziji. Ja sam razmišljao o Dunlop SP sportmaxx.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam good year assimetric i trosile su se puno brze nego trenutne...

imam trenutno bridgestone potenzu RE050A....super su mi, i mislim da cu ponovno na njih.

Frend si je sad pred malo na Fiestu ST uzeo potenzu i zadovoljan je

good year assimetric 2 isto jako dobro drze...sport contact 3,5...

 

mislim da neces fulat sta god uzeo...

 

samo provijeri da ti ide ta dimenzija da ti nebi brzinomjer krivo pokazivao i da si mozes upisati u knjizice.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam konfigurator i u visini je neka mizerna razlika 1-3 mm, širini 10mm, zanemarivo i navodno neće utjecati na postojeće stanje.

Niš idem danas pogledati na tehnički.

 

Što se pak brzinomjera tiče, trebao bi ići sporije što je opet ok jer mi sad brzinomjer laže za neka 2 km/h.

Edited by matt
Link to comment
Share on other sites

Odma da ti kažem nemoj 225 45 R17 to je prijatelj stavio prije godinu dana i proklea je dan kada je stavija autu je unutrašnjost sica vibrirala komplet auto se rastreslo KOMPLETNO i sada je opet na 205 i ima punooo manje cvrčaka u autu a o udobnosti da ni negovorim

Link to comment
Share on other sites

Eto, bio sam na tehničkom i mogu upisati 225/45r17 :) Jupiiii!!!

Sad ću na redovnom za par dana upisati i na proljeće ide gore Dunlop Sportmaxx TT.

 

Nemoj....ja imam te gume....mislim, one dobro drže, nisu pretvrde ,itd...ali kad se potroše malo postaju poprilično bučne, to me fakat nervira

Link to comment
Share on other sites

Odma da ti kažem nemoj 225 45 R17 to je prijatelj stavio prije godinu dana i proklea je dan kada je stavija autu je unutrašnjost sica vibrirala komplet auto se rastreslo KOMPLETNO i sada je opet na 205 i ima punooo manje cvrčaka u autu a o udobnosti da ni negovorim

 

Koji auto je u pitanju/godište?

 

@ dar-mar: a koje onda preporučaš? Ako idem na npr. Michelin pilot onda se opako približavam granici da ostanem na 205/50r17.

Link to comment
Share on other sites

CSC3 ti je bolja guma od Dunlopa.

 

Je, ali je više nema u prodaji (barem kod Lašića i Furlana). Ima samo CSC5, a čuo sam dosta ljudi da baš i nije na istoj razini ko CSC3.

 

Za goodyear sam čuo dosta pohvala i to za optigrip.

Link to comment
Share on other sites

Jeeej, sportcontact 3 se iznenada pojavio kod Lašića. Cijena 133,79. Izgleda da ih je moj upit malo razbudio :D Al su maknuli CSC 5 :D LOL

 

@ KA2001MR: da bilo bi pretvrdo. Vozi nas se petero na posao...

Edited by matt
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...