Jump to content

Turbine FAQ


Recommended Posts

Do 500ks .......GTX3071R .

GT2871R daje 38lbs/min tako da nema sanse da na 1.8T da vise od 400 i nesto sitno konja i to u neefikasnom podrucju (citaj, kratkog vijeka)

 

 

 

 

kak su onda ovo izveli ? digli tlak u iber ?

 

GTX je puno bolja od GT3071 ? kak je sa spoolom u odnosu na 28icu ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

pitanje, 1.9TDI turbo za 300+ks ajmo rec

posto sam kupio sjebanu turbinu moram traziti drugu, ali ova kkkbv50 ili gtb2260vk njima je vec maks maks tih 300ks ajmo rec pa vjerojatno i nebi dugo drzale

sad mene zanima sta ima vece od toga, a opet da spool nebude samo 2000 okretaja pred blokadu?? ili hibrid dat slozit od ove kkk bv50 sto trenutno imam? ima tko iskustva s tim??

naletio sam na ovo, nova neka verzija 2260 sa kuglicnim lezajevima, sad pitaj boga gdje to nabavit za ok novce, a i jel daje sta vise tlaka od obicne?

 

Link to comment
Share on other sites

evo imam i ja pitanje ;)

 

1.8T sad je gore GT28RS T25 cca 330ks na 1,5bar

 

šta stavit da je do 500ks a da mi nije spool 1000okr kasnije ?

 

znaci da ima isti spool ko i 28ica ili ranije ako je moguce

 

Gt2871 je do 450ks ali spool puno kasnije i do 4500 ima stalno manje konja i Nm od 28rs što mi se ne sviđa

 

dali ić na gt30 ili nešto drugo ?

 

Ja bi na tvoj mjestu napravio stroker na 2.0 motor(nije nesto skupo). Radio takav jedan stroker s gtx3076 ts i vec na 3000rpm je bilo 0.5bar boosta, sto je po mome za 600+turbo odlicno.

 

 

LaCroix: daj napisi za koji tocno motor te zanima turbo.

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

Ja bi na tvoj mjestu napravio stroker na 2.0 motor(nije nesto skupo). Radio takav jedan stroker s gtx3076 ts i vec na 3000rpm je bilo 0.5bar boosta, sto je po mome za 600+turbo odlicno.

 

 

LaCroix: daj napisi za koji tocno motor te zanima turbo.

 

blok na 2.0 i Gtx30 ili da ostavim gt28 ?

Link to comment
Share on other sites

stavis efr 6258 i imas 400, stavis 6758 i imas 450 sigurnih. t25, nasrafis na granu. imas odmah bov, boost controler i vrhunski wg. A spool ko 2860. To neces postici s nijednom drugom turbinom. Isprobana u praksi.

 

ovo mi je zanimljivo

 

pusti mi cijenu na PM

 

EDIT:

 

fire gledo sam usporedne gt2860rs i gt2871 r

 

i ova ima puno kasniji spool ima više konja na višim okretajima ali do 4500 ili 5000 je cijelo vrijeme slabija manje konja i mane momenta i onda BAM

Edited by Petar001
Link to comment
Share on other sites

ovo mi je zanimljivo

 

pusti mi cijenu na PM

 

EDIT:

 

fire gledo sam usporedne gt2860rs i gt2871 r

 

i ova ima puno kasniji spool ima više konja na višim okretajima ali do 4500 ili 5000 je cijelo vrijeme slabija manje konja i mane momenta i onda BAM

 

nemoj gledati 2871r, bolje 3071r gledaj ako gledas tu staru seriju turbina.

Link to comment
Share on other sites

pitanje, 1.9TDI turbo za 300+ks ajmo rec

posto sam kupio sjebanu turbinu moram traziti drugu, ali ova kkkbv50 ili gtb2260vk njima je vec maks maks tih 300ks ajmo rec pa vjerojatno i nebi dugo drzale

sad mene zanima sta ima vece od toga, a opet da spool nebude samo 2000 okretaja pred blokadu?? ili hibrid dat slozit od ove kkk bv50 sto trenutno imam? ima tko iskustva s tim??

naletio sam na ovo, nova neka verzija 2260 sa kuglicnim lezajevima, sad pitaj boga gdje to nabavit za ok novce, a i jel daje sta vise tlaka od obicne?

 

Za sada nema takve turbine koju trazis. Ja bi isao na varijantu kompresor+ neki turbo koji trpi 3bara boost-a(koji ne varijabilu).

Link to comment
Share on other sites

Istina.:thumbsup:

Gledao krivi flow diagram od slabije verzije GT2871R sa Trim.48 na kompresorskoj strani.

 

Ovaj:

 

z4LhI.jpg

 

Gt2871R sa Trim.56 daje 45 lbs/min i moze bez problema dati 450ks.

 

ajd hvala bogu da se oko neceg slazemo

i da mislio sam na gt2871r trim 56 (to sam ja imao na svom autu na 2bar i auto je vukao skroz nisko)

uz 3071 dosta dobro pogodjen turbo za dd 2.0 motor

 

2dario

al ti ne spula od 2krpm neg od 4 (vjerojatno i visocije)

Edited by Josey
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...