Jump to content

Izgubljen kljuc Daewoo Matiz


Recommended Posts

Ovako, prijateljica mi je izgubila JEDINI kljuc od auta. Radi se o Daewoo Matizu 2002. godina.

Zvao u PSC i oni bi odmah narucivali sve brave i kljuceve sto bi vjerovatno kostalo gro love.

Koja je najbolja opcija za nju da ju najmanje kosta? Malo joj je hitno, pa dajte koji savjet kaj da napravimo.

Idem s njom do PSC-a poslije posla da vidim kaj ce mi rec tamo, ali znam da ce tam trazit gro love.

Link to comment
Share on other sites

Tko bi mogao iskljuciti kod da nema problema. Imam lika koji izlazi na teren i sve to napravi. Oko 700-800 kn trazi da sve napravi. Sad bi netko trebao jos taj kod ponistit. Jel ima tko tko moze doc i na licu mjesta to napravit da bas ne zove slep sluzbu?

Link to comment
Share on other sites

Rekao mi je da ne moze napravit ako je kodiran. Cuo sam se sa njim. I drugi kojeg sam zvao mi je rekao da ne moze kodiran napravit.

 

Čudno jer im stalno šaljemo ekipu sa kodiranim ključevima.

 

Ak ovi u super bravi nemogu skinut kod, dat ce ti broj od nekog lika na remizi... Frend je na puntu imao isto sranje, pa su mu rjesili...

 

Da, mi svakoga sa kodiranim ključem šaljemo njima.

Link to comment
Share on other sites

Čudno jer im stalno šaljemo ekipu sa kodiranim ključevima.

 

 

 

Da, mi svakoga sa kodiranim ključem šaljemo njima.

 

Ocito kod skine sa kljuca i prebaci na drugi, ali ona nema vise nikakav kljuc znaci nema sa cega skinuti kod. Mislim da je to problem.

Link to comment
Share on other sites

Da, lako moguće. :(

 

A niš...ovlašteni i ključ prema br.šasije.

 

Idemo u ovlašteni poslije posla, pa cu vidjet kaj ce rec tamo. Ovaj na telefonu je bio totalni pakljavac i naravno da nista nije pomogao. Brijem da je to jos jedan koji nema pojma o nicemu. :doh:

Link to comment
Share on other sites

pa pitam jer ako nema, treba ti jedna brava iz auta da se nakodira na novi ključ i onda sve brave prekodirati kao i prvu.. jedino ti treba onda netko provaliti u auto.. ja sam nedavno provalio u clio 2 i uštedio čovjeku muke i novce..

 

mene su 4 brave koštale 500kn bez PDV-a..

 

 

 

Koje sve brave?

Pa, kod kljuc je u racunalu motora a ne u bravi. U bravi je samo "antena", i to jedino u bravi paljenja.

Link to comment
Share on other sites

Koje sve brave?

Pa, kod kljuc je u racunalu motora a ne u bravi. U bravi je samo "antena", i to jedino u bravi paljenja.

 

da, ali ja sam imao slučaj gdje sam morao mijenjati ključ i seliti kod iz ključa, pa sam postojeće brave prekodirao na novi ključ.. kontakt brava, vozačka, suvozačka i gepek.. mogao sam i jeftinije proći ali htio sam sve brave riješiti, pardon, za dva ključa i četiri brave 500 kn..

 

jer recimo da ovaj matiz nema kod, a provaliti u auto se da i može se izvaditi samo jedna brava da se po njoj napravi ključ ili sve četiri koje se nakodiraju na novi ključ..

 

koristim termin kodiranje brave što je ustvari preslagivanje, samo se ovi bravari/ključari koriste tim terminom.. obišao sam ih nekoliko kad sam to trebao i mogu reći da nisu svi jednako sposobni..

 

i nabijem ove iz mazde na ključ i na bravu :D valjda jedini kod koji se ne da kopirati.. tp17 čini mi se..

 

recimo taj kojeg Kiki spomninje je toliko počeo filozofirat da sam ga sterao u kurac, on će meni brave iz Bosne nosit jer on za vikend ide doma pa će nać na otpadu te brave?! wtf i još bi mi uzeo 50% više love..

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

Upravo sam zvao tog u CC1 (Vidaj servis) i kaže mi isto sto i svi drugi:"Ne mogu nista bez kljuca". Znam da se kod sa jednog kljuca moze prekopirati na drugi, ali posto je ona IZGUBILA i to JEDINI kljuc onda nemaju sa cega kopirati.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...