Jump to content

Turbo surge - 1.9TDI???


Recommended Posts

jbga cura na audiju 150tkm i još dobri originalni diskovi a ja na 150tkm već 7 setova promijenio i evo 2 u garaži :)

 

inaće meni auto već 45tkm bez kvara 188ks/430Nm a ne štedim ga ;)

 

Luky prodam ti ja svoju turbinu idem na veću ova je dosadna nikako da krepa :P

 

pa zato ti i traje što nije nadrkano previše.. digni 20 ks gore pa ćeš vidit.. :D

 

pa sad je baš zrela za prodaju.. :lol: kad si je već napola ubio onda da je ja kupim pa da meni krepa.. :lol:

 

dam ti 350 eura.. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ide sad big turbo pa na "razumnih" 250ks :cice:

 

čekamo update.. :D:P

 

btw. tvoja turbina meni i ne paše.. ja imam 2.0 TDI.. ;)

 

@ MIki: a to tako mora bit, jer nikad dosta.. :D

 

oni se razbacuju s turbinama, a ja mislim malo čipat, pa mi se neda da se razleti.. :D

 

ili je možda zanimljivo kad dime bijelo.. :lol:

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

Moj auto je na 210 ks nekakvih 15-20 tkm, nema problema za

Da slazes benz ili turbo nebitno, ali treba sloziti sa smislom, a ne svako malo nesto mjenjati i 284727 maapa isprobavati, staviti turbo, dizne pa tako voziti koliko ide i bez remapa... Sve poslovi bez glave i repa

Link to comment
Share on other sites

mislim da je ovo sto se cuje na prvom filmicu povratak tlaka na lopatice od prevelike kolicine zraka koju motor ne moze progutat.

tom kolicinom upravlja softwae prko varijabile.

 

ako se ne varam...

 

tocno to... na tdi clubu dobio takav odgovor isto... i to sve se tak jako cuje do nekih 3000 okretaja... sve preko toga kad pustim gas nist se necuje il sam jako jako kratko kihne... tak da mislim da previse zraka turbo daje zato se i cuje onaj zvuk kroz ubrzanje do 3000 okretaja i na 3000 promjeni zvuk i krene vuc... tko zna, da se mozda i smanji pritisak do tih 3000 mozda bi auto i prije kretao posto ga to nebi kocilo

zvat cu muhu krajem tjedna da ga sad negnjavim za blagdane pa cemo vidjet sto on kaze

 

evo c/p

 

1)surge can be caused from to much vacuum on the intake track .... to test this.. take the entire air filter system off from the maf.. allowing the air to go directly into the maf.. go for a quick ride and if this fixes your surge.. upgrade your intake..

 

2)surge can be caused from poor CCV, blockage or restriction.. fix the restriction..

 

3)surge can be caused AUTOMATICS only if torque converter isnt allowing boost to beat drive pressure.. on cummins and powerstrokes they upgrade torque converter and valve body.

 

4)surge can be caused from tune needing adjustment...adjust the tune...

 

5)surge can be caused from vanes allowing drive pressure to be higher than boost...adjust the tune...

 

6)remap the boostmap to less boost where it surge.

 

Drive Pressure: To imitate a high drive pressure situation, try breathing in a normal breath, then cover your mouth with your hand and exhale. That is what you're doing to your engine.

 

4,5,6 mi se cini

Edited by Jandro
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...