Jump to content

Bacanje boce od tekucine za stakla


TomiTraktor

Recommended Posts

Gle ako su unutra kurci otrovni nije bas za bacanje svuda. Isto kao i motorno ulje

 

Kad ju istočiš, uliješ u nju pola litre vode, promućkaš i uliješ u spremnik također...problem riješen :)

 

Inače nedavno sam bio na jednom ovećem političkom skupu i imali su vino u rinfuzi, tj karnisteri po 5 lit, kad ono kante od nekog zimskog jeftilena za prat šajbu :D nisu ni etikete poskidali...

Link to comment
Share on other sites

Da bar vise ljudi razmislja i cita kud ce sa svojim smecem.

 

Plastika se reciklira, mi u kvartu imamo zute kontejnere za to, a da Mirelu nisu napucali, imali bi svi, i placali bi kazne za nekoristenje istih. da vidis kako u Belgiji lijepo svi recikliraju, jer se svaki pojedinacni odvoz kante placa, pa ih ne pune bilocime.

 

Kod nas doma nema nitijedne case od jogurta, konzerve, papirica (cak oni za vrecice caja), bio otpad u kompost, ulje iz friteze, na kraju ti ostane iznenadujuce malo pravog mjesanog otpada.

Link to comment
Share on other sites

Da bar vise ljudi razmislja i cita kud ce sa svojim smecem.

 

Plastika se reciklira, mi u kvartu imamo zute kontejnere za to, a da Mirelu nisu napucali, imali bi svi, i placali bi kazne za nekoristenje istih. da vidis kako u Belgiji lijepo svi recikliraju, jer se svaki pojedinacni odvoz kante placa, pa ih ne pune bilocime.

 

Kod nas doma nema nitijedne case od jogurta, konzerve, papirica (cak oni za vrecice caja), bio otpad u kompost, ulje iz friteze, na kraju ti ostane iznenadujuce malo pravog mjesanog otpada.

 

Isto i kod mene. Sve odvajam i jednom kad ti uđe u naviku nema problema.

 

TT: Imaš kontejner za plastiku (žuti).

Link to comment
Share on other sites

2 Tomi

Ne znam gdje živiš no možda ti ovo pomogne...ili ako zatreba drugima

Adrese reciklažnih dvorišta (oporabišta):

RD SUSEDGRAD - STENJEVEC, Gospodska ulica (tel: 3451-536)

RD PRUDINEC - JAKUŠEVEC, na ulazu odlagališta otpada (098 272 762)

RD TUNEL, ugao Gračanske i Kvintičke ulice (098 208 319)

RD TREŠNJEVKA SJEVER, Zagorska bb.

ZO Kajzerica, Podbrežje bb (tel: 099 8022 159)

ZO Maksimir, Prilesje bb (tel: 099 8022 158)

ZO Dubrava, Osječka bb (tel: 099 8022 160)

ZO Sesvete, Jelkovečka bb (099 311 8457)

 

Radno vrijeme reciklažnih dvorišta i zelenih otoka:

radnim danom: od 6,30 do 20,00 sati

subotom: od 6,30 do 14,00 sati

 

Osim na navedena reciklažna dvorišta, građani mogu otpad odložiti i na RD KUNIŠČAK, Domobranska bb (tel: 3770-469) u vlasništvu tvrtke UNIJAPAPIR d.d..

Edited by Ammut
Link to comment
Share on other sites

Da bar vise ljudi razmislja i cita kud ce sa svojim smecem.

 

Plastika se reciklira, mi u kvartu imamo zute kontejnere za to, a da Mirelu nisu napucali, imali bi svi, i placali bi kazne za nekoristenje istih. da vidis kako u Belgiji lijepo svi recikliraju, jer se svaki pojedinacni odvoz kante placa, pa ih ne pune bilocime.

 

Kod nas doma nema nitijedne case od jogurta, konzerve, papirica (cak oni za vrecice caja), bio otpad u kompost, ulje iz friteze, na kraju ti ostane iznenadujuce malo pravog mjesanog otpada.

 

Da ju nisu napucali i plinaši bi bili sretniji :)

Link to comment
Share on other sites

baš, em što piše da je PET ambalaža, em što piše da je za recikliranje, em što se radi o blagoj kemiji, neionskim tenzidima koji su biorazgradljivi i neotrovni.. pa koriste se u prehrambenoj industriji iako su sastojci detrdženata..

 

ostali sastojci su etanol, koji redovito pijete i etilen glikol koji je jedini otrovan, a služi da bi se snizila točka ledišta vode..

 

dakle filozofirate bzvz, isperite vodom, isipajte u wc i kantu bacite u žuti kontejner..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...