Jump to content

2008 Honda Accord 2.0 - koje ulje?


Recommended Posts

Za nase podneblje 5W-40, iako mislim da su u Rutingu stavljali 0W-30...

 

INA Millennium, Motul 8100 X-cess 5W40, nesto trece?

 

Kaze "All temperatures" za sve tri gradacije jer su to u biti sve rijetka ulja sto je i razumljivo zbog Hondine zavrsne obrade.

Moj bi izbor bio Silkolene Pro-S 5w-30 ili 5w-40 ili Motul 300v (oba ester)

Link to comment
Share on other sites

ester nije dobar za dd aute sa stop&go situacijama. Itko tko je jednom proučio UOA podatke to zna.

Koje su ti ulje tj gradaciju tankali u ovlaštenom (ulje za Hondu radi Idemitsu Kosan) i ako ti ga motor netroši onda nastavi koristiti tu gradaciju.

Osobno sam u CTR-u koristio Mobil1 New Life 0W-40, i sve b16/18 motore uvjek tankao Mobil1 (probao sam i motul klasu 4 ulja i pokazala se kao govno, što su pokazala i UOA analize sa stranih foruma) i pokazalo mi se odlično. XY ljudi sam predložio takodjer isto Mobil1 i svi su imali odlične rezulate.

Ulja mozes povoljno nabaviti na http://www.motornaulja.hr (provjereno orginali) samo filter uzmi orginal hondin. Nije da su zamjenski loši, no Hondini imaju bolju filtraciju.

Imaš peru sa Honda foruma on ti može nabaviti filter za 50-ak kn OEM Honda.

Link to comment
Share on other sites

Kaze "All temperatures" za sve tri gradacije jer su to u biti sve rijetka ulja sto je i razumljivo zbog Hondine zavrsne obrade.

Moj bi izbor bio Silkolene Pro-S 5w-30 ili 5w-40 ili Motul 300v (oba ester)

 

Ta trkaca ulja u ovom slucaju radje ne, em ga mora mijenjati svakih 5-7k km, em se auto vozi u raznim rezimima voznje, vecinom grad i autoput......

 

ester nije dobar za dd aute sa stop&go situacijama. Itko tko je jednom proučio UOA podatke to zna.

Koje su ti ulje tj gradaciju tankali u ovlaštenom (ulje za Hondu radi Idemitsu Kosan) i ako ti ga motor netroši onda nastavi koristiti tu gradaciju.

Osobno sam u CTR-u koristio Mobil1 New Life 0W-40, i sve b16/18 motore uvjek tankao Mobil1 (probao sam i motul klasu 4 ulja i pokazala se kao govno, što su pokazala i UOA analize sa stranih foruma) i pokazalo mi se odlično. XY ljudi sam predložio takodjer isto Mobil1 i svi su imali odlične rezulate.

Ulja mozes povoljno nabaviti na http://www.motornaulja.hr (provjereno orginali) samo filter uzmi orginal hondin. Nije da su zamjenski loši, no Hondini imaju bolju filtraciju.

Imaš peru sa Honda foruma on ti može nabaviti filter za 50-ak kn OEM Honda.

 

E ovo je informacija kakvu sam trazio, hvala :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ta trkaca ulja u ovom slucaju radje ne, em ga mora mijenjati svakih 5-7k km, em se auto vozi u raznim rezimima voznje, vecinom grad i autoput......

 

 

 

E ovo je informacija kakvu sam trazio, hvala :thumbsup:

 

To ulje zadovoljava normu po API/ACEA za taj motor ......SJ/A3 i masa ljudi vani Honde vozi upravo na to ulje.

A izmjena na 5-7kkm,,......... da na nekom 2.0 turbo motoru sa 400ks.

Zna se jako dobro koje su prednosti estera u odnosu na ostala ulja i sto se hladnog starta tice i opterecenja.

Link to comment
Share on other sites

To ulje zadovoljava normu po API/ACEA za taj motor ......SJ/A3 i masa ljudi vani Honde vozi upravo na to ulje.

A izmjena na 5-7kkm,,......... da na nekom 2.0 turbo motoru sa 400ks.

Zna se jako dobro koje su prednosti estera u odnosu na ostala ulja i sto se hladnog starta tice i opterecenja.

 

Slažem se sa Kimijem, i sam vozim na 300V 5w40, ali totalni overkill za Accord auto.

 

Moja preporuka:

 

motul_8100_x-cess.png

 

Ako je dobro svim dečkima sa CTRovima, onda je dobro i za Accord 2.0.

 

304,50kn/5L

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

2 ND4SPD: Kao što rekoh netko tko nikad nije proučio UOA može gurati ester ulja u DD aute.

I sve Honde vani koje idu van granica razmišljanja nekih ovdje su na Mobil1, Royal Purple, Schaeffer-u, Torco i sl.

Pruučavao sam ovu problematiku mjesecima i nikad nisam imao problema sa nijednim autom (honde, toyote, fiati).

Mislim da Davor iz Motornaulja traži oko 320-ak kn 5 litara Mobil1 New Life 0W-40 http://www.mobil.com/UK-English-LCW/carengineoils_products_mobil-1-new-life-0w40.aspx

A na goroe navedenom Motulu 8100 mi je motor na ctr-u čudno ponašao, em ga je trošio, em je po zimi duže verglao, em se ulje raspalo nakon 5000km (ja imam dnevno tone pali-gas situacija koje traju cca 2-3min di se ulje nestigne kad je hladnije ni zagrijati, i autoput di ispod 160kmh neidem nikad)

 

edit: Našao sam sliku...Motul ester u DD autu vs dolje navedeni

(manje je bolje, tj slika prikazuje guljenje materijala)

WearTrendsintheVQ.jpg

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

ja sam sa selenie prešao na shell helix ultra diesel i motor osjetno mirnije radi (a u nosaču motora imam gumeni umetak da se motor necima previše no više je vibracija )

 

Aha...sam ti rekao ...ulje je odlično...

Link to comment
Share on other sites

Aha...sam ti rekao ...ulje je odlično...

 

Sam sam došao do te info :)

Nekom si drugom to bio govorio

 

Prvo treba imati ispravan auto, a onda suditi o uljima. ;)

 

Moj se nijedan auto nije raspao ili imao ikakvih problema, čak ni ovaj fiat kojeg sad imam uz druge...

Link to comment
Share on other sites

Sam sam došao do te info :)

Nekom si drugom to bio govorio

 

 

 

Moj se nijedan auto nije raspao ili imao ikakvih problema, čak ni ovaj fiat kojeg sad imam uz druge...

 

 

Tebi tukac jedan ...još po ljeti ...ne sjećaš se samo ... :D

Link to comment
Share on other sites

To ulje zadovoljava normu po API/ACEA za taj motor ......SJ/A3 i masa ljudi vani Honde vozi upravo na to ulje.

A izmjena na 5-7kkm,,......... da na nekom 2.0 turbo motoru sa 400ks.

Zna se jako dobro koje su prednosti estera u odnosu na ostala ulja i sto se hladnog starta tice i opterecenja.

 

Slažem se sa Kimijem, i sam vozim na 300V 5w40, ali totalni overkill za Accord auto.

 

 

Jedna stvar su norme koje zadovoljava, a druga na koliko je preporuka da se ta ulja mijenjaju... Slazem se da su full ester sintetika poput Motula 300V i Silkolene PRO S/Fuchs Titan Race Pro S vrhunska ulja, (u Lancera stavljam 300V POWER 5W40), ali stvar je u tome da ta trkaca ulja imaju malo deterdzenata u sebi koja skupljaju smece u motoru, a aditivi se zbog visokih temperatura (ovo je pretpostavka za visoke temperature, jer se pretpostavlja da se takvo ulje ne stavlja u obican auto) brze "razbiju" i potrose (iako se teze "razbiju" i potrose od obicnih ulja koja ne bi izdrzala te temperature)... Tako da se definitivno preporucuje cesca zamjena... Mislim da je to za ovakav Accord sasvim nepotrebno... Uostalom nije moj auto, frendu cu pokazati raspravu, pa neka odluci kaj ce staviti :)

 

 

Btw, po specifikaciji za taj motor (ako je 113kw) pise da moze i semi synthetic 10w-30 ili 10w-40.

 

Ako se ne varam nekakvo mineralno je islo unutra za vrijeme razrade do prvog servisa...

 

Pruučavao sam ovu problematiku mjesecima i nikad nisam imao problema sa nijednim autom (honde, toyote, fiati).

 

 

Malo sam googlao, pa sam nasao da se uz ulje od Idemitsu Kosan stavlja i ulje od Shinihon Sekiyou sto bi bilo Nippon Oil, sto bi bilo Eneos, a koliko vidim Eneos ulja ima u Hr :) Iako mislim da ne treba komplicirati, vjerojatno onda bude stavio Mobil1 ili Castrol...

 

OFFTOPIC al moram pitati. Koliko troši prosječno Accord s ovim motorom?

 

Pitam, pa javim :) Mislim da je oko 10l...

Link to comment
Share on other sites

ja sam sa selenie prešao na shell helix ultra diesel i motor osjetno mirnije radi (a u nosaču motora imam gumeni umetak da se motor necima previše no više je vibracija )

 

 

Aha...sam ti rekao ...ulje je odlično...

 

Shell Helix Diesel Ultra stavljam u Toledo 1.9 TDI, sve 5 :)

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...