Jump to content

Kako skinut kotac :)


Recommended Posts

Dajte mi recite jel se tko susreo sa problemom

 

Danas sam probo zamjenit prednje i zadnje gume, prednje odostraga, zadnje napred...

 

Ali problem je u tome sto kad skinem sarafe kotac ostaje nepomican, lopo sam sa gumenim cekicem po njemu, sa svih strana, nogom nabijo, probo na polugu tako da stavim kljuc izmedu ljesta i kraka na felgi...

 

Radi se o alu felgi pa me strah da ne pukne....

Link to comment
Share on other sites

Uh, i ja sam imao takav problem, lupanje nije pomoglo, a ako lupaš prejako, spigaš i čeličnu felgu. Ja sam stavio šarafe natrag, ali ih nisam zategnuo nego sam ostavio par mm lufta, i onda na cestu, gas, kočnica, lijevo desno i jednom je prasnulo:naughty:, dotegno sam šarafe i dovezao se doma.

 

Ako hoćeš biti prije gotov, probaj bez šarafa, Murphy is a bitch:lol:

 

Od tad koristim bakreni sprej:lol:

Link to comment
Share on other sites

ne budi lud da se voziš s otpuštenim šarafima :lol: , digni ga na dizalicu i lupaj po gumi s unutrašnje strane. prije nego montiraš nazad pošpricaj bakrenim sprejem

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Meni je svake godine tako; vulkanizer mi gotovo u pravilu 10ak min lupa gumenim čekićem. Ma kakvu god mast da stavi prije zime svejedno mi zapeče u proljeće.

 

I kod mene...:(

 

Diskovi šuplji, svaki put oksidiraju i sami šarafi iznutra, a uvijek stavljam bakrenu mast na glavčinu/navoj šarafa upravo radi toga.

Link to comment
Share on other sites

Ostavi otpusteni vijak na kotacu,zavrti kotac i dok se vrti udaraj po unutrasnjoj strani sa gumenim cekicem.

Da se ne ponovi,brusni papir i dobro obrusi glavcinu,odnosno dosjed za felgu.

Edited by lega_os
Link to comment
Share on other sites

dignes auto na dizalicu,skines sve vijke,zavidas jedan ali lagano ga samo puntaj i udaran u kontra stranu od vijka,taj vijak koji si puntao stavi na donju stranu tj okomito od blatobrana i nogom u gornji dio gume,ja bi se znao maknut par koraka i onda iz zaleta nogom po gumi,felgi uvik je popustalo

Link to comment
Share on other sites

evo ja sam dva popodneva skidao celicne felge sa auta...

 

Udaranje 0 bodova, cak sam probao low kick ala chuck norris i nista...

 

Onda otpustio sve serafe, i malo napred nazad i samo jedan kotač popustio...ostale sam grijao sa fenom za skidat boju i lupio par puta malom macolom i popustio je pametniji...

 

Očistio sve sa čeličnom četkom na bušilici...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...