Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Sve ovisi što korisnik želi dobiti i koliko uložiti. Ista stvar kao i s voskovima. Nekima je aplikacija komplikacija a nekima uživancija. Neka čovjek sam vidi što i kako mu je najbolje ;) Nisu niti moja niti tvoja solucija jednake za sve lakove i situacije ali ako je ovo komplicirano radije sa FG400 odraditi one-step jer daje odličan cut i brutalan finish ;) I nakon toga npr. Jet Seal i vosak (može i tekući Fusso Coat Mirror Shine da nebude komplicirano :P )

Link to comment
Share on other sites

Ma ja bi sto manje koraka, nemam vremena uz dvije bebe i pisao provesti dva dana na autu. I ovo planiram odradit u dva navrata, najprije glinu prvu vecer, pa drugu poliranje.

Glina mi uzme najvise vremrna, moze li se to kako brze odraditi, vidio sam neke rukavice od gline

Link to comment
Share on other sites

uglavnom, uzet cu chemical guys V36 u kombinaciji sa orange padom, i V38 u kombinaciji sa bijelim padom, i jedan crni pad za aplikaciju voska, imam voska od prije. Ako pocnem uzimati jos i vosak i sealant, onda mogu odvest auto na poliranje za 450$ i ovako me izlazi na to. uz to uzeo pad conditioner, i 5" backing plate isto od chemical guysa. Iako jos se razmisljam da jednostavno dam nekome da odradi one stage polish...

 

recimo, video samo jedan sloj sa V36 i orange padom.

 

a i okolo po forumima svugdje preporucuju V36 i orange, M205 od megsa je kazu tezi za raditi za pocetnika, a i da budem iskren, megsovi proizvodi su mi nekako bezveze, ovo sto sam do sada probao (ultimate compound, polish a i vosak), clay isto, srednja zalost, clay mi je daleko bio bolji od turtlewax-a a i sami vosak mi je bio super.

 

sad jos da to stigne sve i onda jos naci vremena za to :D

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Clay mittom ti treba doslovno pola sata za odraditi cijeli auto. Lakše se radi s njim i nemaš straha ako padne na pod, samo ga ispereš i radiš dalje pa bi ti njega preporučio ;)

Kojim god putem da kreneš samo hrabro i polako. Sve što te zanima pitaj, sve što trebaš vidim da si već uzimao tako da sad je na tebi samo da napraviš posao :)

Link to comment
Share on other sites

s cim namazat plastiku u interijeru da je osvjezi i da bude opet crna (izbljedila je) a da ne bude masna?

 

Preporučam CarPro PERL 99kn, imaš za kupiti u Auto Partesu

http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.510.072

http://www.carpro-us.com/exterior-surface-protection/perl-plastic-engine-rubber-leather-500ml/

 

Ovisno o omjeru s kojim razrjeđuješ sa vodom imaš 4 proizvoda

Vanjske plastike:1:3

Motor - 1:1 do 1:3;

Gume - nerazrijeđeno;

Unutarnje gume / armatura / koža / vinil - 1:5

Link to comment
Share on other sites

A razlika izmedju njega i tekucine za pranje posuda, tipa carli?

 

sam si si odgovorio, to je kemikalija predvidjena za pranje stakla i glatkih povrsina, tkaninu i plastiku moze samo jos vise unistiti.

 

APC ti je generalno skracenica za opet, opceniti pojam ALL PURPOSE CLEANER, iliti, svestrani cistac "lol", to ti je koncentrat s kojim mozes prati sve, samo moras jako paziti sa omjerom u kojem ga stavljas, i sto ces prati.

 

Ja imam Meguiarsov, i prilicno je dobar, samo mi ima ruzan miris.

 

Kroky, kako peres tepihe, daj proceduru?

Link to comment
Share on other sites

super, ko novo, no i auto je nov pa je bitno odrzavati.

 

meni jos fali koji sealant ili vosak uzati za tamno plavu boju? nista preskupo. a daj mi ricte onaj cquartz ili kako vec, jel to vrijedi sto? ono da se auto sjaji ko ogledalo poslje?

Link to comment
Share on other sites

ovdje ga nemam gdje uzeti, a cekati tjednima da dodje iz neke azije mi se ne da, proci ce ljeto do tada. a i nekako bih radije neki provjereniji proizvod koji je lakse aplicirati. (ja za taj fusso nigdje ne cujem osim ovdje na forumu :lol: )

Link to comment
Share on other sites

This wax stands up to rain, snow, salt, dust and grime so is perfect for a winter wax when you need that extra protection. Collinite 476s also protects against UV so good for the summer months too. In fact Collinite claim you can get up to 12 months protection from 476s.

 

 

Jel vazno kaj je ako traje dugo , zvao se on vosak, sealant il nano extra super durable protection coating magic...

 

Kupuj :)

 

 

 

Edited by brba
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...