Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

di odpelat auto na poliranje, ne trebam nis fensi, nemam vise garazu i auto je provel ljeto na suncu i vidi se da nije lak vise onak fini glatki...

ne mislim davat neku bijesnu lovu za to, zvao par ovih kaj se spominju da su dobri, ali cifre s kojima barataju su ono too much...

 

kod Polirka tu sa foruma.

Link to comment
Share on other sites

S njim sam čistio tapicirung krova, a sad mi treba za siceve i bočne stranice, ne znam koliko duboko prodire. Mislio sam ga dati na kemijsko, ali ovi kod mene uzmu 400 kn, a izgleda kao da sam ga usisao na brzinu. Za fleke koje ostanu jednostavno kažu da ne idu i gotovo. Vozio sam par auta po "naređenju" dok sam radio kod jednog lika, i ono što sam vidio je bilo no-no

Link to comment
Share on other sites

Jel moze preporuka za sredstvo za plastike na motoru?

 

Trenutno koristim ovo

http://www.meguiars.com/en/automotive/products/g14716-ultimate-protectant-spray/

I nisam nesto pretjerano zadovoljan, nakon 2-3 dana izgleda ko da nisam nista stavljao.

Mazem kod svakog pranja ako je bitno..

Slucajno sam provalio ovu foru, laneno ulje! Ja ga mijesam 50-50 sa uljnim razrjedivacem cisto da ne ostaje masno i da se ljepse razmaze i upije. Plastike dobro ocistis, namazes kistom navedeni mješung i ostavis 5 min da plastika upije te dobro obrises/utrljas krpom. Rezultati su brutalni, frendu smo na gileri runner 98.g. spasili potpuno izblijedjele plastike da izgledaju fakat kao nove. Sebi sam neke plastike oko motora u autu uredio sa time i ekipa mi nije vjerovala da nije novo.

Na gumenim kederima i lajsnama bolje funkcionira od http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.510.050, sto su mi preporucilio kao vrhunsko sredstvo :)

Link to comment
Share on other sites

Evo ja se jučer i danas pozabavio sa zimskim felgama...

 

Početno stanje...

 

w3WMtuV.jpg

 

I onda napadanje sa permetalom

 

UruHxpW.jpg

 

Skinulo dosta

 

3rb3CFR.jpg

 

SElP8Zx.jpg

 

Prvo se bacio onda na poliranje i zaštitio ih sa Fussom...

 

CyY0p2Q.jpg

 

j131APB.jpg

 

uNPohIx.jpg

 

bZKCJ1k.jpg

 

Jedva ih čekam sada staviti da vidim kolko će to durati...Sad samo nove čepove naručiti i montirati gume... :)

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo slika nakon što si aplicirao vosak, ovako na prvu mi djeluje kao da nisi odmastio i dobro pripremio felgu za aplikaciju Fusso Coata i beading je dosta nepravilan i čudan. Inače kad se napravi dobra priprema tj. površina na koju se nanosi se dobro odmasti i očisti od svega, fusso ima savršen beading, i pravilno raspoređene okrugle kapi ostaju. Ovako će ti trajati dosta dugo ali vjerojatno ne koliko bi trajao da je bolja priprema bila.

Link to comment
Share on other sites

Sa ipom ili slicnim odmascivacem. Paste ostave ulja iza sebe, a i znaju zapunit ogrebotine, pa ak oces znat pravo stanje i da se zastita bolje primi treba odmastit. Mix IPA- (alkohol), menzerna top inspection, car pro eraiser...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...