Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

tin: Dr. Kuko, al kolko vidim to prije svega treba dobro ocistit, i onda vidit sta je ostalo od fleka

 

tolt: sisaj palac :D

 

hrga: kad bus spreman bit par dana bez auta

 

Pa da i ja isto mislim ali jel imas kakvu preporuku s cim bi to moglo ici? Ja sam probao sa "kucanskim" preparatima ali nema pomoći.. Gliptone ili nesto drugo? Volio bi sam prvo probati pa ako ide super ak ne otic specijalisti :)

Link to comment
Share on other sites

Vrhunski! :notworthy:

 

Usluga na nivou

 

herr Zika, jesi nasao jos koju tockicu npr s unutarnje strane blatobrana? :D:P

 

brnic ovisi u kakvom stanju je lak, tak da bi u principu prvo trebao vidjet auto, sta se moze, a sta ne.

 

ljudi cesto misle da poliranjem dobiju cijeli auto polakiran, a ne poliran :D

Link to comment
Share on other sites

Pa da i ja isto mislim ali jel imas kakvu preporuku s cim bi to moglo ici? Ja sam probao sa "kucanskim" preparatima ali nema pomoći.. Gliptone ili nesto drugo? Volio bi sam prvo probati pa ako ide super ak ne otic specijalisti :)

 

budem za koji dan volan u svom focusu (ima 250k km) sredio sa gliptone-ovim preparatima pa stavim slike...

Link to comment
Share on other sites

Pa da i ja isto mislim ali jel imas kakvu preporuku s cim bi to moglo ici? Ja sam probao sa "kucanskim" preparatima ali nema pomoći.. Gliptone ili nesto drugo? Volio bi sam prvo probati pa ako ide super ak ne otic specijalisti :)

 

Čišćenje

http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.530.047

 

Održavanje

http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.530.045

Link to comment
Share on other sites

Vremenski trajanje posla itd ?

 

Onoliko koliko je lak sjeban i zavisi sta se radi dan dva tri ....

 

Jer poliranje i voskanje se ne radi u 2-3-4 sata ... vec se napravi kako spada. Bar po mom, jer to nije posao za odradit 5 auta u jednom danu

Link to comment
Share on other sites

Onoliko koliko je lak sjeban i zavisi sta se radi dan dva tri ....

 

Jer poliranje i voskanje se ne radi u 2-3-4 sata ... vec se napravi kako spada. Bar po mom, jer to nije posao za odradit 5 auta u jednom danu

 

Svako radi kak misli da je najbolje ili najisplativije. Ja to radim iz gusta i znatizelje, trudim se i ne zurim. dal sam najbolji u hr? NE, daleko od toga. Dal unistim auto hologramima, swirlovima, ogrebotinama dubljim nego sto su bile? NE. Dal zamaskiram auto do sljedeceg pranja? NE (iskreno taman i da moram nebi znao kako :D).

 

Npr:

Felge: Prvo (ak su normalne, lakirane felge) ispiranje, pa ciscenje sonax FE-om, prodem felge kistom, isperem, prodem rukavicom i samponom i isperem.

Detaljno ispiranje, foam, pranje rukavicom i samponom, ispiranje, gliniranje (bijeli auto sa 3 miliona zutih tockica onog sranja kaj pada s drveca), ispiranje, ciscenje od metalnih cestica, ispiranje, brisanje rucnikom i ispuhavanje retrovizora i sl kompresorom, ciscenje pragova i okvira vrata apc-om i mf krpama.

Poliranje (ovog auta) sa menzernom fg400, pojedina mjesta sa SHC300, ispiranje, susenje i onda finish sa megs DA finish pastom.

Opet foam i ak treba pranje rukavicom i samponom jer auto nije zmazan, nego samo prasnjav od polir paste.

Stavljanje zastite (na ovom autu 2 sloja jet seal-a, i 2 sloja fusso coat light voska)

Unutrasnjost (na ovom autu) cistio sa: sonax cistacem unutrasnjosti (zato sto je dovoljan, i nema potrebe za APC) za tapiciranje povrsine, blagi APC za plastike i onda zastita sa megs natural shine dressingom. volan ociscen gliptone cistacem i onda stavljena gliptone zastita (volan je na djelovima pobjelio, valjda od kreme ili koji k.)

 

slike:

smola na krovu

IMAG5553_resize_zpso25susov.jpg

okviri vrata

IMAG5567_resize_zpsyg7dgmqn.jpg

nekakvo ljepilo ili sta vec je na laku

IMAG5571_resize_zpszbbstcxy.jpg

IMAG5572_resize_zpsv7jizfx8.jpg

unutrasnjost

IMAG5568_resize_zpsan0juybt.jpg

 

foam-anje:

IMAG5585_resize_zpsbmcbuelj.jpg

gliniranje (mislim da je ovo bila polovica haube):

IMAG5602_resize_zpsjf0uebdg.jpg

IMAG5603_resize_zpsgl90w2ac.jpg

ciscenje metalnih cestica sa laka sa iron X-om:

DSC03333_resize_zpsh4cefiqv.jpg

felge:

IMAG5579_resize_zpsadp7kwul.jpg

IMAG5580_BURST002_COVER_resize_zpsrgnlmcg0.jpg

Samo poliranje i nisam slikao jer na bjeloj boji ulovit sliku di se vidi prije/poslije razlika nisam uspio, al se zato na crnom vidi bez problema :D

IMAG5377_resize_zpsdk10h1aw.jpg

ella popizdila cekajuci svoju setnju :(

IMAG5656_resize_zpsautmsdz9.jpg

stavljanje zastite

IMAG5688_resize_zpsyra0lc7d.jpg

Vosak za gume (guma izgleda kao nova, bez sjaja)

IMAG5697_resize_zpsjyxhdxx2.jpg

Izvana gotov

1e2c254f-9088-406b-8d80-086a5e628bfb_zpsla69d7cj.jpg

Iza su se klinci vozili pa su sjedala bila zatabana tenisicama, puna stapica, bombona i sl)

IMAG5716_resize_zpslwrgtl03.jpg

IMAG5721_resize_zpsx58hdf7g.jpg

volan ociscen i zasticen

IMAG5714_resize_zps7odshofr.jpg

IMAG5720_resize_zpstgozmkhb.jpg

IMAG5722_resize_zpsiacukcja.jpg

IMAG5730_resize_zpsohzcubxn.jpg

 

neke stvari zaboravio slikat nakon ciscenja...

 

Dal se to moze napravit za 2-3 sata? nebi rekao. 4 dana po 7-8-10 sati sam radio.

I ne, za mene ovo nije detailing, jer kolko vidim u zadnje vrijeme se i obicno 10 minutno pranje auta zove detailing, valjda da vise kosta ak ima fancy naziv.:doh:

Edited by Kroky
Link to comment
Share on other sites

Pa da i ja isto mislim ali jel imas kakvu preporuku s cim bi to moglo ici? Ja sam probao sa "kucanskim" preparatima ali nema pomoći.. Gliptone ili nesto drugo? Volio bi sam prvo probati pa ako ide super ak ne otic specijalisti :)

 

Gliptone je vjerojatno najbolje što se da naći kod nas a imaš ga i tu: Gliptone set :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...