Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

eh da i za bijelu kozu (bijela kava) me zanima kako se rijesiti boje od traperica i s cime zastititi da se manje prlja? meguaris i gliptone ne pomazu bas....ociste al ne potpuno..i dalje se vidi plavkasta boja... :/

 

Kupis original traperice :)))))) :rofl: :P

Link to comment
Share on other sites

eh da i za bijelu kozu (bijela kava) me zanima kako se rijesiti boje od traperica i s cime zastititi da se manje prlja? meguaris i gliptone ne pomazu bas....ociste al ne potpuno..i dalje se vidi plavkasta boja... :/

 

S ničim, ja imam bijelu kožu i mrzim je iz dna duše. Da imam love sve bi počupao van, zapalio i stavio bilo šta drugo.

Link to comment
Share on other sites

haha tako sam ja bio ponosan na siceve u leonu, srecom samo jednu stranu na zadnjem sicu odradio za probu, jos sam fest pazio i sve, i na kraju svaki dodir sa vodom ostaju fleke.

rekao sam da kad bude prilike, povadit cu siceve van i oprat ih miniwashom i onda ih ostavit na zvizdanu da ih osusi :D

 

ovo sve drugo je kifla .

 

p.s. moja narudzba padova i kemikalija stize u petak :) pas mater, kosta me ovo vise nego da sam dao polirati nekome

Link to comment
Share on other sites

Kroky aj napravi jedan test.. uzmi par kapi vode i smoci na par mjesta po sicu..

Zanima me hoce li ostat fleke.. :)

 

Nece mileni, bez brige. Zato sto tu prljavstinu ne guram u sjedalo, nego cupam van. Nastavak na usisavacu je proziran, i usisavam sve dok nejde nista van iz sjedala.

Link to comment
Share on other sites

Da, zato sto obicno naspricaju degreaser, utrljaju krpom da skinu povrsinsku zmazanocu i u principu samo ju jos bolje uguraju u sjedalo. Probao sam snimit filmic al jbg, s jednom rukom drzat mobitel i pridrzavat sjedalo a s drugom usisavat...

Link to comment
Share on other sites

kaj ne kažeš Kroky, posudim ti ja svoj GoPro :P

U svakom slučaju nije toliko jako bitna kemija koliko tehnika kojom se i kako radi. A po slikama gore, Kroky ju je poprilično dobro usavršio a Nonsense je samo napravio svoje :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

tko mi može kvaliteno ispolirat farove, ali s tim da se zastite i da nedode do ponovnog apsisanja u roku 2mj??

 

Po dosadasnjem iskustvu nitko ti ne moze garantirat jer nakon par mjeseci (6 i vise) opet malo apšisaju.

Link to comment
Share on other sites

Djabe ti sealanti i voskovi ak ces prat auto sa smecem od sampona i trljat ko idiot ak nemres npr musice skinut. Ista stvar je i sa poliranjem laka, djabe ti netko lak dovede do savrsenstva ak ces prat auto rukavicom koja se povlacila po podu ili pranje u automatskoj praoni na cetkama.

Imho pravilno odrzavanje je bitna stvar poslje poliranja

Edited by Kroky
Link to comment
Share on other sites

Najbolje je prati auto redovito. Two bucket metodom, auto šamponom i dobrom rukavicom/spužvom te ga posušiti ručnikom. Paziti na održavanje rukavice i tog ručnika a pri upotrijebi ne vuči po laku ili trljati bez obzira što je ultra fina rukavica ili ručnik. Dovoljno je lagano prijeći cijeli auto bez pritiska i raditi od najmanje kontaminiranih površina prema najjače znači od krova i haube, do vrata (gornji pa donji dio) i blatobrana/branika gdje ima najviše smeća. Za felge je pošeljno imati drugu rukavicu ili spužvu ili ako se radi sa jednom na kraju ih oprati.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...