Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Nije tesko, ja ocistim dobro staklo i nanosim pomalo s vatom. Ostavim 15-20min i pobrisem.. Ja koristim Gtechniq G5 cini mi se...
 
https://forea-ocd.hr/pranje-susenje/stakla/gtechinq-g5-water-repellent-coating-100ml

Super, hvala ti, tak i tak moram u Foreu po neke stvari pa cu onda usput to uzeti.
S cim ocistis prije, neko posebno sredstvo, ono obicno za sajbe, alkohol...?
Link to comment
Share on other sites

Imam ja neki nano premaz što sam uzeo u partesu ali nikad nisam koristio. Ako nađem u garaži dam ti ako hoćeš

Vidi ako ona ne zeli budem ga ja isprobao. Samo na staklima nema nano

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nicol said:


Super, hvala ti, tak i tak moram u Foreu po neke stvari pa cu onda usput to uzeti.
S cim ocistis prije, neko posebno sredstvo, ono obicno za sajbe, alkohol...?

Sa tim nemas kaj zeznut. Dobro operi staklo, odmasti ga, osusi i nanesi. Nema cure time tak da cim naneses, prakticki mozes i skinut. Iiii, vise je manje, ne pretjerivati s kolicinom. Ako ti i ostane negdje da nisi uspjela skinut, slobodno opet staklo ocisti s nekim glass cleanerom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da si ti u inozemstvu zivio 17 godina smijal bi se i ja tebi
no, scim da prljavocu skinem s felgi onda? koja je aktualna preporuka?
 

Ja sam s tim lidlovim skinuo boju sa čeličnih felgi. Od tada koristim sonax i zadovoljan sam.

https://bazzar.hr/auto-kozmetika/sonax-xtreme-cistac-naplataka-750ml-oglas-416730

Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja imam taj sonax. Ne kazem da je najkvalitetniji, al OK cisti ako se redovno odrzavaju i nije skup (ima ga cak i u konzumu). Samo naspricam i pustim, bez cetki, kistova.. I reeeeeelativno malo smrdi s obzirom na ostale

 

 Tnx@Kroky budem probala ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sonax je dobar ali nije best buy.

TUGA Alu-Teufel Spezial Felgenreiniger je već dvije godine prvi u svim testovima (barem u DE) I za tu cijenu, količinu i kvalitetu, nema mu konkurencije. Ima ga i hrvatskoj kupiti koliko sam vidio.

0-0-674.png

Link to comment
Share on other sites

Sonax je dobar ali nije best buy.

TUGA Alu-Teufel Spezial Felgenreiniger je već dvije godine prvi u svim testovima (barem u DE) I za tu cijenu, količinu i kvalitetu, nema mu konkurencije. Ima ga i hrvatskoj kupiti koliko sam vidio.

Auto mi je dovoljno tuzan i bez tuge

 

Salim se. Zato sam i napisala, sigurno nije najbolji al za moje potrebe je ok... Strah me uopce isprobavati te kemije kad nisam u tome.

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam za felge koristio Valet Pro Bilberry, mislim da je 1l bila oko 100 kn u forei ili partesu, ne znam od koga sam uzeo i jako sam zadovoljan. može se razrijediti, ali nikad nisam probao

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
b4ef58d7e9ddd9eb653862524edaed05.jpg

 

Za zmazanoce, spremni!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovaj tamno rozi (ljubicasti)/miris od visnje moj najnajnajdrazi, al toliko sam se prenavikla na njega u autu da ga ne osjetim vise pa morala promijeniti

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...