Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Brba, sto preporucas za ciscenje motornog prostora kada se cisti bez vode? kupiti neki waterless proizvod? ici sa apc-om pa samo pobrisati krpom? da li je pametno sa dimmerom 1:20 recimo pospricati pa samo prebrisati bez ispiranja vodom? Sta je najpametnije od te tri opcije odnosno manje stetno za gumene dijelove motornog prostora?

@brba

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je motorni prostor masan onda sa dimerom samo gas, nece nista napravit gumama i plastikama a jedini ce skinut masnoce. Slobodno nakon dimera prođeš sa vlažnom krpom i apcom za dovrsit sve.

Nebu ti dimer izgrizao nista na motornom prostoru u tim omjerima nemas straha.

 

Mozes u jednu spricu kemiju , naspricas , kistom odradis i sa drugom spricom u kojoj je voda to blago isperes i prebrises ako ne zelis jace mocit sve okolo.

 

Ja inace sve na paru radim to. Najbezbolnije za nove aute.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Gabre said:

Jel bi mi mogao poslikati etiketu od iza da vidim sastav, koja je kemija unutra. Na metu nigdje naći veći sliku da mogu procitat

 

Ne mogu s felga (lica) skinut lagano žutilo, imaš ideju? U samim kutevima di se krak spaja sa rubom...

 

 

IMG-20200419-161702.jpg

 

IMG-20200419-161844.jpg

 

IMG-20200419-161848.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Fronius
Iskreno, s obzirom da sam sa motorima na vi, stvarno nisam kvalificirana osoba da kaze kako se peru

Ja uredim ove fine motore ne volim to rokat sa miniwashem i pjenom kad stvarno nemam iskustva sa motorima di se smije a di se ne smije vodom .

Link to comment
Share on other sites

@Fronius
Iskreno, s obzirom da sam sa motorima na vi, stvarno nisam kvalificirana osoba da kaze kako se peru

Ja uredim ove fine motore ne volim to rokat sa miniwashem i pjenom kad stvarno nemam iskustva sa motorima di se smije a di se ne smije vodom .
Cross je, nit se ne da očistit s ničim osim miniwasha...
Al tražim neku kemiju koja skida blato, masnoću i to, a da ne oštećuje aluminij, inox i plastike... I eventualno nešto za poslije, čisto da se malo sjaji

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Fronius said:

Cross je, nit se ne da očistit s ničim osim miniwasha...
Al tražim neku kemiju koja skida blato, masnoću i to, a da ne oštećuje aluminij, inox i plastike... I eventualno nešto za poslije, čisto da se malo sjaji

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
 

Opet savjetujem dimer,pogotovo za motorni prostor i sve oko njega..Jeftina kemija koja je dušu dala za teža zaprljanja i skidanje masnoća.Ja ga spricam i po alu felgama bez ikakvog straha,platikama,motornom prostoru itd.

Treba samo pazit na omjer,ne radit direktno na suncu i ne ostavljat predugo da se osuši...Omjer od 1:10 do 1:20,ovisno o zaprljanju.

Sto se tice plastika za fer cijenu imas sonax plastic care ili meguiars natural shine.

 

Link to comment
Share on other sites

Ako hoces da plastike budu mat i suhe, a ne ruzno masne kao nakon vecine tih trim dressing kemija onda je moja preporuka

https://ph-detailing.hr/proizvod/angelwax-elixir-500ml/
Mislim da si to meni dao kao tester u maloj šprici...ostane super čisto i prirodan izgled nove plastike...i miris mi je fenomenalan, totalno neutralan i lagan, da bar ima takav borić ili nekaj
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...