Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

24 minutes ago, tomos222 said:

Al vise me muci kaj prihvat tog foam guna nije isti ko moj miniwash, ja imam 2 zubca koja se ustekaju i okrene za 90 stupnjeva

 

od kud je miniwash, ovi parkside iz lidla koriste "lavor" firmu tj imaju identicne prikljucke 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomos222 said:

Miniwash je hdem 1901, nis posebno, za oprat auto cist oke, a koji sampon bi bio za to 'jeftin a da valja', odn kaj ima smisla kupit?

Poslužit ce ti i taj njegov "foam gun",većina ekipe se zapravo loži na gustu bijelu pjenu jer izgleda dobro a zapravo većina takvih pjena čisti jako loše.Tako recimo imas bilt hamber auto foam koji ne daje gustu bijelu pjenu a po testovima i moći čišćenja ako ne i najbolja pjena na tržištu.Ima jos od sonaxa actifoam i angelwax fastfoam,isto jako dobre pjene.Ove pjene se isključivo odnose na predpranje.

E sad što se tiče šampona i pranja "two bucket" metodom tu je stvarno jako velik izbor.Ako hoćeš šampon sa gloss enhancerima koji dodaju sjaj autu moja preporuka definitivno chemichal guys glossworkz,Šampon je skuplji ali auto bude ko ogledalo.Još jedan dobar šampon sa dodanim voskom od Auto Glanz bubbllicious,imas ga na ph detailingu i doslovno je duplo jeftiniji od glossworkza,
Ja sam sad sebi uzeo od Carpro reset šampon,on nema nikakvih dodataka u sebi ali svi koji su ga probali kažu da je vrhunski.Imas ga isto na ph detailingu.
On Mr pink od CG što je Gabre spomenuo isto dobar šampon za tu cijenu.
Dosta tih šampona mozes koristiti i u predpranju pa onda nakon toga sa 2 kante.

Što je brba spomenuo dimer,neprevaziđena kemija bez koje vise ne znam oprat auto.Hvala brbi jos jednom što mi ga je otkrio prošle godine.2L cca 70 kn a mozes ga koristiti za felge,musice,motorni prostor itd.
1:20 omjer se meni pokazao ok ma da moze i malo  jače.
Peri obavezno u hladu i briši odma sa kvalitetnim ručnicima,jer nam je voda puna kamenca i bit će ti auto pun water spotova pogotovo ako je tamne boje.A oni su zajebaniji nego sto mislis jer ako upeknu na suncu idu jedino poliranjem dolje.

.
 

Link to comment
Share on other sites

e taj dimer,koja je kemija unutra da nadjem ovdje slican proizvod? ima tko da procita sastav sa boce?

to je u biti "degreaser"

 

meni je otkrice ovdje jeftin a fakat efikasan proizvod

original-1.png

 

s njim sam ocistio kozne siceve sto nista od ovih leather cleanera nije moglo ni poskakljati.

samo razrijediti.

 

no ono sto ne mogu pronaci s cime, je ocistiti zutilo sa felgi koje su zapustene godinama.

 

 

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Brba svaka cast na postu smile.png
Mogel bi neku vikend skolu napraviti


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bit ce uskoro :)

Napravit cemo par radionica sa nekim prezentacijama i neke elemente da ko zeli proba polirat i tak malo sve i svasta.
Malo druženja, klope i posla :)

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Gabre said:

e taj dimer,koja je kemija unutra da nadjem ovdje slican proizvod? ima tko da procita sastav sa boce?

to je u biti "degreaser"

 

meni je otkrice ovdje jeftin a fakat efikasan proizvod

original-1.png

 

s njim sam ocistio kozne siceve sto nista od ovih leather cleanera nije moglo ni poskakljati.

samo razrijediti.

 

no ono sto ne mogu pronaci s cime, je ocistiti zutilo sa felgi koje su zapustene godinama.

 

 

Felge sam uvijek očistio sa Permetalom

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, brba said:

Bit ce uskoro :)

Napravit cemo par radionica sa nekim prezentacijama i neke elemente da ko zeli proba polirat i tak malo sve i svasta.
Malo druženja, klope i posla :)
 

 

Napravi live video neki seminar ... vjerojatno bi se dosta ekipe skupilo.... ono neke osnove 

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2020 at 12:40 AM, Hrdzo said:

Ima na srecu tu na forumu ljudi kao @brba koji daju savjet i pomogu...samo što nažalost nakon nekog vremena odustanu...

 

Evo meni neki dan uvaljao ovo 

 

 

i čokoladicu koju sam tek doma skuzio :D

Jedva čekam sad drugi tjedan da mrljam po autima B|

 

Jucer sam isprobao malo... :)


Cijelu haubu sam oprao, a onda test na 1/4.
Prvo glina
AtT9WxN.jpg

Onda vosak
GvhoNdi.jpg

I rezultat

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Oggy said:

Pa bolje zgleda lijevo? Desno hrpa kapljica, lijevo nit ne vidiš vodu o.O

 

 

to je i mene bunilo, uglavnom svi detaileri svršavaju na velike kapljice ? problem je što rezultat pokušavaju prikazati čistom vodom

ovdje će ti biti jasnije kako djeluje :)

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Oggy said:

Pa bolje zgleda lijevo? Desno hrpa kapljica, lijevo nit ne vidiš vodu o.O

 

E to ti je taj water beading ili kak već...

 

Ovo lijevo se voda gore zadržava i "ljepi" za lak, a desno odmah curi dolje.

Tako isto i prljavština... zadržava se gore i onda moraš prati i sl, a ovo gdje curi dolje.... se ne zadržava i manje posla kasnije imaš.

 

Evo Bubi je stavio bas taj filmic... i sad zamisli nakon nekog vremena ta prljavstina se osusi gore i to onda moras štemati dolje :D

Edited by Hrdzo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...