Jump to content

Turbina luft ??????


Recommended Posts

A na turbu koji je vozen ni 2000km nakon reparacije

a motor se razradivo znaci nikakvo teranje

Možda je reparatura bila loša, možda je ugradnja bila loša, možda je dovod ulja zaštopan, možda su u šumi.. inače, turbo umre i na leru nakon 10-15 sekundi, ako nema podmazivanja.

 

Bilo kako bilo, ovo što si ti stavio je tipičan primjer raspadnutog turba, dakle NIJE normalno da ti impeler dodiruje kućište i da ima toliko lufta na sve strane. Što je uzrok, to se nadam da ćeš brzo otrkriti, jer u protivnom postoji dobra šansa da ti se to opet dogodi.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ovo nije OK. Ali priznaj da je slika montaža, tj. da je turbina zapravo rastavljena... ?

 

Ne nije nikakva montaza ako treba budem ponovno snimio da se vidi sve

 

Fora je u tom da je turbina odmah nakon reparacije imala luft pa je bilo receno da je to ok da sta ja znam itd

 

Na motoru je sve novo stavljano komplet jer je puko klip

I turbina je odnesena da se pregleda-slozi ako treba

Link to comment
Share on other sites

prvi korak otici onome tko je reparirao i bacit mu tu turbinu u glavu

 

 

Krivi prvi korak. Vecinom kod takvih stvari su krivi majstori koji slagali motor i bili ljeni cistiti motor. I to smece obicno sjebe turbinu.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj si dovod ulja, crijevo komplet skini i ispusi negdje na cisto da vidis jel spene bilo. Dobio sam i ja nov turbo sa par kilometara,skinut sa prolupanog motora, i ostalo spene u dovodu, pa su kuglice skakale ko kad loto izvlace.

Link to comment
Share on other sites

Krivi prvi korak. Vecinom kod takvih stvari su krivi majstori koji slagali motor i bili ljeni cistiti motor. I to smece obicno sjebe turbinu.

 

turbina je imala luft kod preuzimanja...bitna razlika

 

Ne nije nikakva montaza ako treba budem ponovno snimio da se vidi sve

 

Fora je u tom da je turbina odmah nakon reparacije imala luft pa je bilo receno da je to ok da sta ja znam itd

 

I turbina je odnesena da se pregleda-slozi ako treba

 

 

 

A je se danas stvarno svatko bavi mehanikom i zove se mehanicarem... ccc cc

 

Postoje mehaničari i postoje MEANIČARI :D

 

ovu turbinu je definitivno jedan od ovih drugih pregledao,al ono da mi je vidjet talenta koji kaže da je ikakav luft na nečemu što se vrti na 150K okretaja normalan

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Krivi prvi korak. Vecinom kod takvih stvari su krivi majstori koji slagali motor i bili ljeni cistiti motor. I to smece obicno sjebe turbinu.

 

mozda je a mozda nije !

 

takav luft je imala prije rastavljanja i onda se odneslo na reparaciju i kao sozeno luft je smanjen ali je rečeno da to tak mora bit !

ok namontiramo razrađujemo i auto i dalje NE ide i skinuli turbini i eto kak izgleda turbina, i ulja u usisu boli glava da se iscjedilo kad je skinuto crijevo poslje ic-a

 

 

vidjet cemo sta je

mene samo zanimalo mišljenje jer NISAM majstor za turbine

Link to comment
Share on other sites

turbina je imala luft kod preuzimanja...bitna razlika

 

Postoje mehaničari i postoje MEANIČARI :D

 

ovu turbinu je definitivno jedan od ovih drugih pregledao,al ono da mi je vidjet talenta koji kaže da je ikakav luft na nečemu što se vrti na 150K okretaja normalan

 

Da si ikada u ruci drzao NOVU KKK- K03 ili K04 ili KP35 ili KP39 onda ne bi pricao bisere o luftu na turbini koja se vrti na 150.000 o/min (a turbine nove generacije nerjetko i preko 200.000).

Sve i jedna turbina ima "luft" na osovini, samo se na vecim turbinama to puno manje osjeti, a taj luft nestane cim procirkulira ulje, tj. stvori se film ulja pod tlakom.

 

 

Jednostavno ne kuzim potrebu ljudi da pisu o necemu o cemu pojma nemaju.

 

Btw, decki jucer bili kod mene, rastavio pred njima turbinu i sve je jasno. Turbina suha ko barut na obje strane ( znaci, nije pustala ulje ni na ispuh ni na tlacnom dijelu), ali su iz nekog razloga osteceni lezajevi i dobila 0,04 mm "viska" aksijalnog lufta. Ni pokraj toga, niti osovina niti kompresor nisu nigdje dodirivale kucista. Kao takva je mogla jos voziti , ali ne za dugo. Sad prvo treba otkriti razlog toga, a to sigurno nije lose slozena turbina nego nesto ne stima s podmazivanjem.

Link to comment
Share on other sites

Šta se desilo nije nam jasno jos uvijek...

 

Ponavljam, nikakvu zlo namjeru nisam imo sa stavljanjem filmića ili išta slično, Nisam strucan pa sam eto postavio pitanje !

 

razlog pitanje je taj sto je auto slozen i razrađivan 1500km a auto NIKAK ne ide

 

od provjere sveg i svačeg, dizni, regulatora, pumpe, tlakova, mjerenja kompresije i neznam ceg ne jer auto ne javlja bas nikakvu gresku na motoru A NE IDE U POLA

 

skinuta je turbina, na kraju je sad skinuta i glava i ajmo sve ponovno

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...