Jump to content

Kvar alfa, rasprava


Recommended Posts

pomalo san lud pa čisto da podjelim s vama i da mi neko kaže neku pametnu :)

 

znači u alfi je sistem benzin/plin.. na benzin auto radi besprijekorno, ne štuca, ide kako treba, ma zakon :D

 

e al na plin na laganom gasu u 1,2 i 3. brzini štuca u rasponu od 1500-3000 okr/min

 

znači samo na plinu JEBENO ŠTUCA

 

komplet sistem plina je očišćen i pregledan

 

sva struja, bar ova osnovna, pregledano, sve u redu

 

a sve ove ostale mehaničke stvari mi nemaju logike jer bi onda i na benzin štucala :rolleyes:

 

 

danas ide na dijagnostiku...al evo čisto da se malo raspametujemo, zanima me šta vi kažete :)

Link to comment
Share on other sites

brate sve sam ti jucer rekao... pogledaj to pa me nazovi :)

ali bi ipak rekao da je do mape plina da je mozda malo presiromasna pa zeza

 

ili je problem sto se na plin kuha :D a alfa nije ekspres lonac ko honda :D

 

tvoje riječ je SVETA :dance3vs1:...probat ćemo, danas popodne se pripremi na maltretiranje :D

Link to comment
Share on other sites

Na mom bivšem plinašu se isto događalo, što manji okretaji to je bolje cukao na plinu a na benzinu ništ. KVAR: kablovi i svijećice.

 

Najprije sam samo smanjio zazor na svijećicama i odmah je upola manje cukao a nakon zamjene kablova i svijećica proradio ko svaki pravi expres lonac :D

Link to comment
Share on other sites

APDEJT :D

 

skinute svićice, bile su mrvu mokre, osušene, i kablovi provjereni, vraćeno sve nazad

 

sad trza samo u prvoj brzini,u istom rasponu od 1500-3000 okretaja :D:D

 

menjaj kablove i svijećice, i ja sam se nahebo dok nisam skužio...............multimetar kaže kabli dobri, svijećice ok al cuka li ga cuka, a na bengu sve 5. Kao da je plin bolje osjetljiv na slabu iskru :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

Možeš, staviš na 20 kohma i pikneš ga da vidiš dal je u prekidu, ako je probio a nije u prekidu vidi se i golim okom tak da se može samo treba znat kak.

 

Pa to, ne vidis ako je probio. Ali da se to ispitati, treba napraviti iskru preko 4cm ako je ispravan kabel i bobina.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...