Jump to content

golf V 1.9 TDI 105 2010- turbo problem


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ali gorivo ne ide na bregaste. Kegalj je napravio gro km na ložu, a auto je vec imao gro km i nista. Jednostavno su na BXE mozorima to sjebali. Isto kao i 2,5 TDI V6 sa istim problemom. Moj 1,9 PD AJM je imao preko 250.000 km i sjebale se dvije dizne, ali bregaste i ostalo ko novo. Na Alhambri 1,9 130 ks 340.000 km i apsolutno nista oko motora, samo poluosovine itd.

Na svakom autu ce se nac neka boljka, jbg.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

S tim 1.9 kod nas uopce nije bilo problema, 2 sam dogurao do nekih 230t km, na 2004. centrala airbaga i lezaj alternatora a na 2007. zamasnjak na 180t km od kvarova, turbine netaknute na oba. Jednom kolegi je na 230 mjenjana turbina i kolko znam to je to. Problema je bilo s 2.0 110ks u 6icama i 2.0 u a4 b7 koji su trosili litru ulja na soma km valjda.

Link to comment
Share on other sites

Kolko ja znam iz Medike niti jedan nije imao havariju a imali smo ih opce neznam kolko i ja koji ga bas nisam pazio sam ga pazio vise od svih ostalih. To se odma iz firme izlazilo pun gas u crveno...

Pogotovo na Caddyjima kojima su jebane majke konstantno 10h dnevno, od jurcanja gradom do ZG-SB gas u podu tamo i nazad...

Link to comment
Share on other sites

Ali gorivo ne ide na bregaste. Kegalj je napravio gro km na ložu, a auto je vec imao gro km i nista. Jednostavno su na BXE mozorima to sjebali. Isto kao i 2,5 TDI V6 sa istim problemom. Moj 1,9 PD AJM je imao preko 250.000 km i sjebale se dvije dizne, ali bregaste i ostalo ko novo. Na Alhambri 1,9 130 ks 340.000 km i apsolutno nista oko motora, samo poluosovine itd.

Na svakom autu ce se nac neka boljka, jbg.

 

nadam se da ce ovo vidit netko u vladi i za kaznu me ispisat iz drzavljanstva :lol:

 

bratic je vozio 1.9TDI peticu sluzbenu. kad ju je kupio od firme imala je 280 000. nikad nista nije riknulo. cak je bio na originalnim diskovima i plocicama jer je autocestu vozio vecinom. ST-ZG-OS

al on je imao srece sigurno jer je poslije za sluzbeni dobio sesticu sto bi znacilo da je lazljivi vagenas

Link to comment
Share on other sites

loza je za traktore a ne za aute

 

Prvo sereš neargumentirano.

 

Drugo traktori i kombajni mi nisu lože vidjeli a ne da cu ju točit u golfa(koji je u biti isto)...koji je mozda u tih 8 godina dva ili tri puta doma natočen i to eurodizelom i to samo zato što nisam bio ziher da ce do benzinske doc jer se starom nije dalo točit a rezerva se upalila.

 

Trenutno imam cca 5 bačvi eurodizela čistog,i 15ak plavog i dosta često eurodizel u noviji traktor točim kad se ore ili nešto zahtjevnije radi jer je kvalitetnije gorivo.

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

To je sve do vlasnika i odrzavanja

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

 

LOL da bas ,prvi vlasnik,servisi od 8-10 tisuca km rađeni,nikad stisnut gas na hladno, nikad ugašen vruc auto odmah nakon vožnje...nikad napravljeno ništa sto bi mu štetit moglo.

 

 

 

Ništa ne bi rekao da je to novi motor ili model...ali to je zadnja proizvedena verzija kupljena kad je vec šestica u salonima bilo.

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Baš, na VW je "tough luck", a kod drugih "junk". :lol:

 

To je jedino sto me zivcira i zasto se uopce upustam u rasprave.

Jel najcesce vagenasi isticu vag kao ogledalo kvalitete i kad se nadu ovakvi kvarovi onda nisi imao srece, a prvi nazivaju ostale brandove smecem, Renfault, govna kvarljiva talijanska.....

Nista drugo i zbog toga mi se i zamjerio i zgadio vag koncern i jednostavno nemrem presutit kad se sere bzvz, mada znam da bi trebao, al jace je od mene.

Sto je najgore, evo u drugom topicu sam rekao da bi od ponudenih izbora uzeo VAG :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja gledam isključivo na uzorku auta koje znam, ne priče. Znači 1.9tdi znam sigurno 15kom što mojih što od frendova ili kolega i evo ovo na forumu je prvi put da čujem da ja otišao motor. 2.0tdi iz b6 passata znam 2 i oba 2 su neprestano radila probleme, 2.0 110ks iz 6ice 2 od 3 su bili problematicni, ne sam motor ali stalno nesto a nov auto. Taj 1.9tdi vozi valjda 1/3 hr vozila

Link to comment
Share on other sites

VAg je isti drek kao i ostali auti ali ima mala sitnica i razlika.

1. Vag će se uvijek prije prodati nego Alfa ili Dacia

2. Za Vag ima polovnih dijelova ko kenje, trebaš Rns, op danas imaš 3 ponude, trebaš getribu danas ih 3 nađem itd itd.. Između ostalog zamjenskih novih djelova ima više nego za ostale aute.

 

i to je ono zašto bi ja kupio Vag prije nego neklaj drugo, ne zato jer je Vag svemirska tehnologija izašla iz Nasa-e.

Link to comment
Share on other sites

Po pitanju širine/dubine/broja različitih brandova novih (a vjerujem da je tako i s polovnim, ako čak i ne u većoj mjeri) dijelova nitko ne može parirati VAGu.

 

To je činjenica.

 

To definitivno, a i ovlastenih servisa ima posvuda i podrska je odlicna.

Po meni im je to jedina prednost u odnosu na ostatak ekipe.

S druge strane ako nevolis imat auto kao 70% parkinga, onda si u qrcu :D

Link to comment
Share on other sites

ma od kad sam imo hondu legend, uvjek prvo pogledam na njuškalo kolko takvih auta ima kod nas, ako ih nema hrpa ne kupujem.. za to čudo nisam mogo nać niti jedan dio nigdje

kad sam slomio getribu bacio sam auto u smeće, al dobro aj sad imaš ebay-ovo ono al opet za neke veće stvari to ne pomaže

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...