Jump to content

golf V 1.9 TDI 105 2010- turbo problem


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Vidiš, meni je zatucano/kompleksaški.

 

BMK kaj susjed ima.

IMHO.

 

Ma nije do susjeda, nego se gubi privlacnost, ni Aston Martin nebi bio npr. toliko fora za vidjeti na cesti da ih ima 15 000 u Zg npr.

Ak me kuzis, sto se tice prakticnosti i djelova, nema smisla uopce raspravljati, naravno da je dobro da ih ima posvuda

Link to comment
Share on other sites

Ma nije do susjeda, nego se gubi privlacnost, ni Aston Martin nebi bio npr. toliko fora za vidjeti na cesti da ih ima 15 000 u Zg npr.

Ak me kuzis, sto se tice prakticnosti i djelova, nema smisla uopce raspravljati, naravno da je dobro da ih ima posvuda

Da AM košta upola više od Golfa bilo bi ih podjednako na cesti. I mislim da se ne bi bunio.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno je Dex pisao kako je preventivno na Cliu mjenjao leteće....danas se vozim sa našim mehaničarom iz firme po jedan kombi u servis i priča mi o svojoj muci...

Kćer ima Volvo C30 1.6d (PSA motor iliti 1.6HDI 109ks)2008, kupljen prije godinu dana od prvog vlasnika, servisna knjiga, 130kkm, on je odmah promijenio kod nas u radioni

sve što je imalo bilo sumnjivo, a auto je stvarno tip top...mala išla prošlu subotu sa svadbe, auto počeo malo slabije ići i lagano prorondao...leteći na 4.cilindru aj bok žurim

(ostali ko novi) klipnjača, bregasta usisa, klipovi, košuljice...za sada je cifra dijelova cca 6000Kn....ničim izazvan

Link to comment
Share on other sites

Taj 1,6 HDi se nije bas nesto proslavio. Ni u Fordovima nije sreca. 2,0 HDi odlican, ali 1,6 kako tko naleti. Ima zadovoljnih, ali vecinom su problematicni. Ja odsad na svakom dizelu idem promijenit letece jer je ulog nikakav, a imas sigurnost da se ne raspadne. Pogotovo ak ima malo vise km.

 

Sto se mog tice, na 228.000 sam isao mijenjat letece i kad ih je kum skinuo vidio je da uopce nisu bili losi, ali kad je sve vec bilo vani naravno da sam stavio nove.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Došlo smece od golfa s generalne,vidi čuda više ne dimi,sad cemo vidjet samo kako dugo.

 

Poderani su bili i hidropodizači dok bregasta za divno čudo nije, samo njezini ležajevi.

 

Svi dosjedi ispušnih ventila zamjenjeni jer su nagorili zbog poderane vodilice i stabljike ventila,svi novi ventili i sve nove vodilice

 

Bilo još par glava kod čukmana od istog smeca od vwa s istim problemom.

 

Sad ce pretpostavljam poluproizvod dalje vozit s uloženih 9000kn plus prije 8000km 4500kn za turbo.

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

2600kn reparacija turba,auto servis mario vinkovci...na kraju zamjenjeno sve osim ispušnog kučišta

600kn cjevi neke su se raspale na očigled kod skidanja zajedno sa obujmicama naručeno iz zubaka o jer nisu bile po meni za ostavljat na autu

800 kn zamjena ulja i filtera,zamjena turba i čiščenje svega odmah kad se radilo da se eliminiraju moguci talozi ili slična sranja jer ne vjerujem u vw

 

Standard još par sranja i začas si na solidnoj cifri...mislim 4350 ukupno bilo

 

Sad smo još i crijeva povrata zamjenili i to ce valjda sad ok bit.

Link to comment
Share on other sites

Kad gledaš fakturu masa je to sitnih stvari po 200-300-400kn i na kraju hoceš neceš skupi se.

 

Dizne su mi isto recimo to tako ne baš ulijevale povjerenje pa su ulošci ili vec sta ono unutra je zamjenjeni,to je manje od 200kn za sve 4 tak da isto strašno nije.

 

Još malo pa ce auto na 100k pa je odmah zamjenjen zupčasti,vodena i ostalo sa mikroremenom i španerom i to je bilo cca 1600kn i tak.

 

Morat cemo 9000kn uštedit na hederu za kukuruz i kupit godinu dve stariji :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...