Jump to content

AFR, wideband upit


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Da sam na tvom mjestu, napravio bi to kako treba. Otišao kod autoispuhara i dao im da mi to slože. Mislim da bi koštalo manje nego nova sonda.

 

pa tražim auspuh majstora(prekasno naravno)... ako je sad na tom dijelu grane (gdje su već sve 4 cijevi spojene u 1 cijev) rupa za sondu vodoravno, ja bi da se to zakrene da bude bolji kut? ili pod "napravio kako treba" bi trebalo i na nešto drugo paziti?

 

 

Mrtva je sonda. Proradi kada se zgrije.

 

btw ecu bi morao detektirati kvar sonde i ne uzimati mjerenje.

 

ona radi odmah čim upalim auto. ali kad se auto zgrije malo radi malo ne (više ne nego da, bar kolko sam pratio zadnja 2 dana kad se vozim s laptopom)

ovo za ecu si nemogu pomoć...

 

 

ak je sonda krepala skroz neću ni stavljat novu do onih radova u proljeće

 

 

btw. pošto je sad ova novija brža i izdržljivija 4.9

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

pa tražim auspuh majstora(prekasno naravno)... ako je sad na tom dijelu grane (gdje su već sve 4 cijevi spojene u 1 cijev) rupa za sondu vodoravno, ja bi da se to zakrene da bude bolji kut? ili pod "napravio kako treba" bi trebalo i na nešto drugo paziti?

 

Kut je bitan, i da sonda nije preblizu ventilima zbog visoke temperature, jer ima svoj grijač pa ju slobodno odmakneš dalje. Pod "kako treba" sam mislio da se ne zajebavaš doma sa neispr. dizalicom, nego odfuraš da to ljudi kojima je to rutinski posao, odrade.

Link to comment
Share on other sites

pa tražim auspuh majstora(prekasno naravno)... ako je sad na tom dijelu grane (gdje su već sve 4 cijevi spojene u 1 cijev) rupa za sondu vodoravno, ja bi da se to zakrene da bude bolji kut? ili pod "napravio kako treba" bi trebalo i na nešto drugo paziti?

 

 

 

nemozes 4.9 staviti na ecu za 4.2 Rijetko koji ecu na svijetu podrzava obje sonde.

Link to comment
Share on other sites

Nemas kontroler za 4.9. O parametrima ovisi kad ce ecu detektirati jel krepala ili ne.

:thumbsup: dobro da ne kupim još i krivu

 

nego kad si već tu, jesi se vratio u HR? jel možda stigao onaj bluetooth?

 

 

 

tcode tak će bit, idem danas poslije posla pronać nekog meštra

Link to comment
Share on other sites

može Hic

 

Ajde da i ti imas nesto od vemsa u autu. Nisu se bas potrudili u skrivanju :).

 

 

ni ovome ne radi sonda :haha:

 

 

evo, dogovorio auspuh majstora za popodne. ako stavimo na 30 stupnjeva jel to onda sigurno dobro?

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Ali ovo ima vise opcija, logiranje, boost kontrolu, egt, wi .... Kao megasquirt 1 otprilike :)

 

:thumbsup:

 

Ne mogu sad iskopati link, ima jedan uredjaj za detekciju knocka, mislim da je iz Australije... Probam iskopati link... Koristi se dok se mapira i onda sam ispravi greske ili pokaze gdje je knock...

Link to comment
Share on other sites

 

To ti je nula bodova za ozbiljno mapiranje.

 

Da to sve radi, samo bi stavio paljenje na +40deg i cekao da uredaj ispravlja. Zapisao te virjednosti i gotovo mapiranje.

 

Kakvi valjci od 100k$, nema potrebe za njima.

 

Jedina tocna detekcija knocka je mjerneje tlaka u cilindru(ali ne peaka, nego stalno). Isto dosta tocna detekcija je mjerneje ionske struje(iako moze motor knockati a da se nevidi). Poprilicno tocna metoda je mjerneje akceleracije radilice(npr to ima pectel,vems, sycnamics). Isto je ok valjci.

 

A uvjerljivo najgora je preko konck senzora. I to je dobar put za kupovinu novih klipova.

Link to comment
Share on other sites

znači sad bi trebao kupit ovaj controller(spojiti ga na ecumaster) i preko njega spojiti wbo i egt senzore i boost solenoid ?

a SA podržava i direktno spajanje toga

 

 

javim kak se ovo ponaša kad okrenem auspuh

 

Hic pošto je taj NTK?

 

mislim da ti je oko 500-600$ s kontrolerom. Sama sonda je jeftina. Ali nije nesto bolja od lsu4.9

Link to comment
Share on other sites

ma bit će valjda dobar bosch na pravoj poziciji. kolko vidim ekipi sonde ne rikavaju pa se nadam da je dobar taj ugrađeni controller

 

 

mislim stvarno mi je glupo davat tolke novce (a kolko još takvih stvari koje bi bilo bolje stavit bi se našlo da dignu cijenu) za tak jadan projekt, tak mali boost i mizerno dizanje snage...

Link to comment
Share on other sites

To ti je nula bodova za ozbiljno mapiranje.

 

Da to sve radi, samo bi stavio paljenje na +40deg i cekao da uredaj ispravlja. Zapisao te virjednosti i gotovo mapiranje.

 

Kakvi valjci od 100k$, nema potrebe za njima.

 

Jedina tocna detekcija knocka je mjerneje tlaka u cilindru(ali ne peaka, nego stalno). Isto dosta tocna detekcija je mjerneje ionske struje(iako moze motor knockati a da se nevidi). Poprilicno tocna metoda je mjerneje akceleracije radilice(npr to ima pectel,vems, sycnamics). Isto je ok valjci.

 

A uvjerljivo najgora je preko konck senzora. I to je dobar put za kupovinu novih klipova.

 

Pa vidi gore video, ovo je na valjcima... Istina preko knock senzora... Ovo ostalo sto si naveo je prenapredno za mene, bar zasada, tek sam ovo poceo otkrivati i shvacati kako sto radi...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...