Jump to content

T: Limara, lakirera + procjena popravka HITNO


msporis

Recommended Posts

Ajde ako netko ide do Alfe nek skicne taj branik i iskreno kaze kak to izgleda. Jer ako mogu za 5kila dobiti kvalitetno lakiranje (15 godina star auto, nebi akril nego baza+lak), onda imam gdje lakirat auto na proljece.

Link to comment
Share on other sites

ovlašteni servis nije nikakva garancija, eventualno ako se radi u zubaku, što god sam vidio iz zubaka je bilo A1, dok meni osobno u jurkoviću nisu sfušali samo jednom.. a i problem je što svaki put voze auto drugom kooperantu, ne znaš koji je gori.. :doh: jedino sam bio zadovoljan onim čovjekom na drvinju, ne znam kak se zove..

Link to comment
Share on other sites

Honda Automehanika Lopašićeva...upropastili Jazza...toliko smeća, curaka, fleka u životu nisam vidio...

 

Tamo su meni 3x ponavljali lakiranje cijelog auta dok nije bilo savršeno, sve se može kad se hoće i kad im jebeš kevu.

Link to comment
Share on other sites

Ajde sad ozbiljno bez podjebavanja, kako frajer rješava problem prašine i maglice? Kod mene ekipa jednom mjesečno mijenja te filtere na komorama, i fakat se jebeno začepe.

 

 

evo jučer sam u improviziranoj komori na poslu lakirao neke felge,dečki nisu očistili filtere i čim sam upalio ventilaciju kroz filter tj oko njega mi je povuklo smeca na lak.

 

Ako sjedne smece na bazu to nije toliki problem,makneš ga i špricneš ponovno.

 

Ako sjedne na prvi sloj bezbojnoga onda je to problem i treba ga maknut što prije jer se vidi u bezbojnom...bezbojni baciš dvije ruke lagano na hrapavo da dobiješ debljinu i tu si još koliko toliko možeš pomoci...zadnju ruku zalijevaš lak,tj stvaraš površinski napetost bezbojnog laka i onda ako doleti čestica prašine ona je očita i vidi se.

 

Kad se lak zapeče i posuši možeš mu radit što hoceš,brusit,polirat šta god...tad tek si u poziciji da makneš tu mrvu prašine poliranjem ili brušenjem

 

sad ti tu dolaze do izražaja oni slojevi laka preije zadnjeg sloja koji daju laku debljinu i tebi omogučavaju da ga pobrusiš i dobiš glatki i sjajni vanjski sloj

 

Generalno pravilo kod metalik lakova je kakav god fušer da ti radi samo nek zalije bezbojni tj dosta ga stavi,onda možeš apsolutno sve popravit.

 

Tako to rade vani,posebice u turskoj,i turci u njemačkoj.

 

Ako ste vidjeli kako amerikanci slažu one aute za izložbe...polakiraju aute sa po desetak i više slojeva boje,dakle imaš doslovce milimetar boje na autu...i kad se sve to suši i zapeče onda uzmu smirgle 1000/2000/3000/4000 i polirku i skidaju nekoliko gornjih slojeva dolje dog ne dobiju savršeni look...nešto kao piano crna boja.

 

Lakiranje nije nauka,smo treba znat,imat volje i želje za dodatno se potrudit.

 

Sva znanja lakirera padaju u vodu sa ovim novim autima koji su polakirani šugavim bojama na vodenoj bazi na kojima lakovi izgledaju ko ljuske na ribi.

 

e takav auto polakirat da dobiješ takvu naranđinu koru ko orginal je vec priličan problem jer to su doslovce vodene bojice,boja u koju umjesto razređivača stavljaš vodu...

 

Aposlutno ništa ne radim s bojama na bazi vode,još jedan primjer usrane ekologije

 

curak je kad se razbije površinska napetost boje i ona krene curit,ukloni se brušenjem i poliranjem,maglica što vi zovete je kad se pokuša polirat lak koji se nije dovoljno stegnuo pa se zamuti,naranđina kora je kad se zadnja ruka laka ne zalije dovoljno jer je lakirera strah da ne pojavi se curak.

 

Jebeno je tanka granica izmeđi savršene površine bez naranđine kore i curka,jako jako tanka ;)

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

priprema čega priča se o lakiranju i problemima,ne o pripremi

 

pa ako priprema ne bude odrađena dobro džaba ti i ovo ostalo.. :D

 

ti si sad to objasnio u jednom postu kako je to ustvari jednostavno.. a dobre radove u hrvatskoj možeš nabrojat na prste..

 

da je to tako jednostavno, svi bi bili vrhunski lakireri, a malo ih je..

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...