Jump to content

Koji turbo na Audi 4,2 V8 motor ?


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Pa i Honde koriste alu blok. Do nekih 1500 konja. Civici sa 2.0 turbo FWD koji voze 7.9 ili brze sa 310+ i izlazne brzine.

4+ bar turbo boost :-)

Isto GM Ecotec alu blokovi sa 1500 konja.

 

Vjerovato nikada posto je blok aluminijski...
Link to comment
Share on other sites

Pa i Honde koriste alu blok. Do nekih 1500 konja. Civici sa 2.0 turbo FWD koji voze 7.9 ili brze sa 310+ i izlazne brzine.

4+ bar turbo boost :-)

Isto GM Ecotec alu blokovi sa 1500 konja.

 

Koliko jakih hondi koisti serijske kosuljice bloka?

Inace Audi uopce nema kosuljice nego samo pojacane cilindre, mislim da je hondin 2.2 blok napravljen na slican nacin.

Link to comment
Share on other sites

Koliko jakih hondi koisti serijske kosuljice bloka?

Inace Audi uopce nema kosuljice nego samo pojacane cilindre, mislim da je hondin 2.2 blok napravljen na slican nacin.

 

Konopeku drzi za sada 3bara, pa valjda onda moze i v8 to isto.

Link to comment
Share on other sites

Konopeku drzi za sada 3bara, pa valjda onda moze i v8 to isto.

 

Konopek ima gizani (gusani) blok od 2.7tt motora sa radilicom iz 3.0 (koji ima alu blok).

 

B serija do nekih 500ks ali ima ih i sa 700

 

Mislim da su ovi od 700 prije iznimke nego pravilo.

Link to comment
Share on other sites

Niko ne kaze, da se u Audi V8 ne smije staviti jacih kosuljica u blok. Serijala B16 blokovi idu do 700 konja. Pojacani onda dva puta vise.

 

Koliko jakih hondi koisti serijske kosuljice bloka?

Inace Audi uopce nema kosuljice nego samo pojacane cilindre, mislim da je hondin 2.2 blok napravljen na slican nacin.

Link to comment
Share on other sites

Boxer, za takav motor bez previše mozganja možeš slobodno uzet ako se nema para ovo kaj goran kaže TS ispušno kučište bi bilo dobro i većih AR, onako laički :)

Ako se ima para onda neki precision, garrett gtx serija ili borg warner sx serija.

Link to comment
Share on other sites

Stavljanje novih kosuljica nije nesto specialno. Standardna procedura za Honda turbo blokove. Puno jeftirnije nego napravit novi blok.

I da za Honde moze kupit i novi vec iz tvornice odliven pojacat blok :-)

 

Slusaj moze se isfrezati i novi blok...nema toga sta se ne moze napraviti.
Link to comment
Share on other sites

Stavljanje novih kosuljica nije nesto specialno. Standardna procedura za Honda turbo blokove. Puno jeftirnije nego napravit novi blok.

I da za Honde moze kupit i novi vec iz tvornice odliven pojacat blok :-)

 

Honda (b16, b18) ima open deck alu blok sa celicnim (ili gusanim ne znam tocno) kosuljicama, koje jednostavno izvadis, kupis provjerene aftermarket i ugradis. Audi v8 ima closed deck alu blok kod kojeg su cilindri aluminijski (mislim da su ojacani karbonom ili necim slicnim) isto kao h22 blok kod honde. U taj blok mozes ugraditi kosuljice na isti nacin na koji se ugradjuju na gusane blokove kada su previse potroseni, ali te kosuljice nisu jake kao ove koje se ugradjuju u Honde iz razloga jer moraju biti mnogo tanje, tako da bi rezultati u najmanju ruku bili upitni.

Ponavljam sve se moze napraviti, ali koliko to ima smisla financijski to bas nisam siguran...

Link to comment
Share on other sites

Honda (b16, b18) ima open deck alu blok sa celicnim (ili gusanim ne znam tocno) kosuljicama, koje jednostavno izvadis, kupis provjerene aftermarket i ugradis. Audi v8 ima closed deck alu blok kod kojeg su cilindri aluminijski (mislim da su ojacani karbonom ili necim slicnim) isto kao h22 blok kod honde. U taj blok mozes ugraditi kosuljice na isti nacin na koji se ugradjuju na gusane blokove kada su previse potroseni, ali te kosuljice nisu jake kao ove koje se ugradjuju u Honde iz razloga jer moraju biti mnogo tanje, tako da bi rezultati u najmanju ruku bili upitni.

Ponavljam sve se moze napraviti, ali koliko to ima smisla financijski to bas nisam siguran...

 

ima h22 open i closed deck...do 96' su bili closed sa čeličnim košuljicama a kasnije open deck sa frm košuljicama...

Link to comment
Share on other sites

2005 godine smo vec stavili Dartone u H22 closed deck motor. Darton kosuljice su puno jace nego original.

 

 

 

 

Honda (b16, b18) ima open deck alu blok sa celicnim (ili gusanim ne znam tocno) kosuljicama, koje jednostavno izvadis, kupis provjerene aftermarket i ugradis. Audi v8 ima closed deck alu blok kod kojeg su cilindri aluminijski (mislim da su ojacani karbonom ili necim slicnim) isto kao h22 blok kod honde. U taj blok mozes ugraditi kosuljice na isti nacin na koji se ugradjuju na gusane blokove kada su previse potroseni, ali te kosuljice nisu jake kao ove koje se ugradjuju u Honde iz razloga jer moraju biti mnogo tanje, tako da bi rezultati u najmanju ruku bili upitni.

Ponavljam sve se moze napraviti, ali koliko to ima smisla financijski to bas nisam siguran...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...