Jump to content

Omekšavanje gewindi???


Recommended Posts

Skrljevo nebi preporucio nikome

faktor serce igra preveliku ulogu

cijena je nikakva a garancija nema veze s vezom

vise sam goriva potrosio noseci na garanciju amortizere nego da sam nove uzeo, emo dobiju ko neki prazni hod em kad je vani hladno auto se neda vozit koliko je to tvrdo

091 575 2295 luciano malo skuplji ali odradi sve kako treba

Link to comment
Share on other sites

Mattas...možda glupost, ali kada si rekao da je auto spušten 10cm možda imaš problem kao i ja...koliko ti ima od amortizera do odbojne gume?

 

 

I mene zanima jel ovaj na skrljevu može skratiti stabljike? Nekih 5cm bi trebao skinuti :D...

Link to comment
Share on other sites

Mattas...možda glupost, ali kada si rekao da je auto spušten 10cm možda imaš problem kao i ja...koliko ti ima od amortizera do odbojne gume?

 

 

I mene zanima jel ovaj na skrljevu može skratiti stabljike? Nekih 5cm bi trebao skinuti :D...

Ne znam na šta misliš...daj sliku da vidim na šta misliš pa bi mogao izmjeriti
Link to comment
Share on other sites

Teleskop amortizera, na to je mislio. Amortizer mora imat svoj hod. Može biti da su opruge pretvrde ili da je u amortizeru gusto ulje pa mu je rebound spor, odnosno treba mu duže vremena da se stisne i vrati natrag što na kraju osječaš u autu kao da je pretvrdo odnosno da nabija. Govorim o običnim amortizerima bez štelanja.

Link to comment
Share on other sites

ili da je u amortizeru gusto ulje pa mu je rebound spor, odnosno treba mu duže vremena da se stisne i vrati natrag što na kraju osječaš u autu kao da je pretvrdo odnosno da nabija. Govorim o običnim amortizerima bez štelanja.

 

taj problem imam ja. kad izađem iz auta nakon žešće vožnje čujem "bzzzzzzzzzzzzzzk" i gledam stražnji lijevi kraj auta kako se podiže...rekao bi dobrih 3 cm.

kako pogoditi viskoznost?

Link to comment
Share on other sites

Iskreno neznam, D2 ima štelanje tog rebounda, e sad koliko je to dobro izvedeno i kako se osjeti na xy autu neznam. Ima matematičara pa se da i izračunat :D

D2 ima koliko znam 5w ulje, sad možeš probat za gradaciju rijeđe, samo teorija, ako netko se kuži detaljnije nek gukne.

Link to comment
Share on other sites

Nije valjda da se D2 dewinde moraju omekšavat hahahahaha. Kad bi mi neko reka da ima tvrd auto, provoza bi ga u svom i skužija bi da je dosad prica gluposti :)

A i ja budala, kad ne znam citat da D2 nema štelanje tvrdoce :( , govno šta se štela je rebaund

Link to comment
Share on other sites

ne kužim šta bi to trebalo biti "štelanje tvrdoće"? koliko znam "tvrdoća" ovisi o opruzi, a na amortizeru namještaš brzinu stiskanja i rastezanja ili samo jedno od toga tj taj bound/rebound...

evo, pa me ispravite

Link to comment
Share on other sites

Iskreno neznam, D2 ima štelanje tog rebounda, e sad koliko je to dobro izvedeno i kako se osjeti na xy autu neznam. Ima matematičara pa se da i izračunat :D

D2 ima koliko znam 5w ulje, sad možeš probat za gradaciju rijeđe, samo teorija, ako netko se kuži detaljnije nek gukne.

 

osjeti se, ali ja nisam mjerodavan jer imam bar 30% kruće opruge pa amortizer ne uspijeva raditi kako treba

Link to comment
Share on other sites

Bubi sve si rekao dobro. Makar je isto rečeno već milju puta.

 

Once your suspension has hit a bump and compresses, now its time for your rebound damping to kick in. Rebound controls how fast the fork extends back from compression to keep the wheel on the ground. Rebound can affect your traction as well. Too much rebound damping will keep the suspension compressed when it should be extending to stay on the ground on the downside of a bump, and the wheel will loose contact with the ground. This is called “Packing”. Too little rebound damping will cause the suspension to “bounce” and “hop” also causing a loss of traction and control. Proper rebound control is equally important as compression and it is very important to properly tune this performance feature.

Link to comment
Share on other sites

i milijun puta krivo ...... nema se tu ZOD sta racunati, malo je kompleksno , lakse je logirati i podestit, pod uvjetom da znas kak vozilo fizikalno funkcionira kao cjelina i kako svaki njen dio

 

"tvrdocu" Bubi ce odrediti, guma sa svojim trenutinim karakteristikama, opruga sa svojim, amortizer sa svojim + geometrija vozila ........ zajedno , pa onda to razlazes na segmente ... ako znas

Link to comment
Share on other sites

 

"tvrdocu" Bubi ce odrediti, guma sa svojim trenutinim karakteristikama, ....

 

to si rekao 10000000 puta i rekao sa da se krene od gume, nažalost 90% nas nema financijski background da eksperimentitramo samo s gumama, a di je ostalo...tako da će sve (bojim se) ostati samo na baljezganju i naklapanju...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...