Jump to content

savjet za turbinu i injektore i ponudu ako ima tko


Recommended Posts

počeo bi polako skupljat dijelove za konverziju, u planu je složit to za slijedeću sezonu(a možda i prije tko zna)

 

1.6 16v motor oko 145 konja atmo. htio bi neki manji turbo, da što prije počne punit a opet dovoljno velik za nekih 220-230 konja (blokada na oko 7500rpm)

bilo bi dobro da ide na T2/T25 flanđu

ne tražim sad neku savršenu turbinu od 1000e nego nešto što bi moglo pasat sa nekog starijeg auta da se može nać povoljnije

 

imam jednu T25 od lancie delte HF turbo(1.6). kako bi se ona ponašala? trebao bi ju provjeriti kakva je

 

koliko velike injektore kupiti? ja imam one manje pico injektore pa bi bilo dobro da su takvi da ne moram raditi rail.

mislim da mini cooper S ima 330cc pico injektore, to bi se na ebayu moglo povoljno naći, dal bi to bilo dosta jako?

tvorniči regulator benzina je 3 bara, ja bi stavio jaču pumpu i regulator na 4 bara pa bi ovi od 330 bili nešto jači...

 

rasprave dobrodošle a ponude može ovdje ili PM :thumbsup:

nije mi ništa hitno, nešto para imam pa ako je cijena dobra možemo odmah trgovati

 

može i ponuda za IC sa dimenzijama, po mogućnosti da je širok i nizak

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

počeo bi polako skupljat dijelove za konverziju, u planu je složit to za slijedeću sezonu(a možda i prije tko zna)

 

1.6 16v motor oko 145 konja atmo. htio bi neki manji turbo, da što prije počne punit a opet dovoljno velik za nekih 220-230 konja (blokada na oko 7500rpm)

bilo bi dobro da ide na T2/T25 flanđu

ne tražim sad neku savršenu turbinu od 1000e nego nešto što bi moglo pasat sa nekog starijeg auta da se može nać povoljnije

 

imam jednu T25 od lancie delte HF turbo(1.6). kako bi se ona ponašala? trebao bi ju provjeriti kakva je

 

koliko velike injektore kupiti? ja imam one manje pico injektore pa bi bilo dobro da su takvi da ne moram raditi rail.

mislim da mini cooper S ima 330cc pico injektore, to bi se na ebayu moglo povoljno naći, dal bi to bilo dosta jako?

tvorniči regulator benzina je 3 bara, ja bi stavio jaču pumpu i regulator na 4 bara pa bi ovi od 330 bili nešto jači...

 

rasprave dobrodošle a ponude može ovdje ili PM :thumbsup:

nije mi ništa hitno, nešto para imam pa ako je cijena dobra možemo odmah trgovati

 

može i ponuda za IC sa dimenzijama, po mogućnosti da je širok i nizak

 

javi se ;)

Link to comment
Share on other sites

zovi dedu(miki) ,on ce ti preporucit najbolje sto je dobro za taj motor

:thumbsup:

jedino mi bude neugodno predstavit se da sam s myhraweba :bag:

 

javi se ;)

budem

 

Ima Miki Garrett kao nova za tvoj motor i snagu koju trazis sa T25 prikljuckom, 2500kn.

ako netko zna dal bi ova koju imam bila dobra za to, radije bi nju iskoristio (naravno, nakon pregleda)

 

a klipovi klipnjače? to ti ostaje stock ili samo međuploča i gas?

sve stock i bez međuploče pa ćemo vidjeti kako bude. ne trebam veliki tlak za tu snagu. na veću snagu nebi išao zbog getribe jer je jako slaba a ako stavim veliku(veću) turbinu dobio bi veću turbo rupu a htio bi što manju jer se s autom vozi autoslalom pa je odaziv na gas jako bitan

Link to comment
Share on other sites

onda se raspitaj koliko drze ti klipovi i klipnjače..po meni do 200ks bi mogao ici uz pravilno raspoređen nm...

 

englezi voze bez međuploče na 250+ konja, a sa međupločama i preko 300 na serijskim klipovima

 

razlog iz kojege te privlači turbo više nego neki manji kompresor ako ti je bitan moment od niskih a ne samo snaga na visokima ?

razmišljao sam o tome ali nakon razgovora s par kompetentnih ljudi sam odustao od toga

evo hic je napisao jedan od razloga

 

2 Rockatansky - zato sam tu da pitam :D

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

http://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/turbo-punjac-lancia-dedra-delta-evoluzione-2.0-8v-oglas-10043062

Odličan turbo,na 2.0 8v je davala 330ks max na original struju i ovo je novo origigi,ja ti imam injektore 310 od dedre poklonim ti ako hoceš,njih možeš otvarat kolko hoces,imam ti pumpu walbro 255 radila jedau trku u osjeku 550kn,regulator weber od fijata štelajuci ili novi kinez sa cukicom 320kn,intercoolera raznih dimenzija i kvalitete novi i polovni pa se javi ako hoces,pošaljem ti broj

Link to comment
Share on other sites

može broj :)

injektori su pico ili normalni? (kolko vidim na googleu na brzinu, normalni su)

 

pumpu sam planirao kupiti novu zamjensku od nekog turbaka (npr.astra turbo) jer ju mogu dobit za cca 300kn, sad neznam kakva su vaša iskustva s tim?

 

 

info za sve samo da znate- neću vas zvat ovih dana, budem malo pričekao i vidio što gdje i kako a vi slobodno lupajte ponude. neke stvari ću vjerojatno iz engleske naručivat itd...

 

cijena za ovaj novi turbo je super a ako ide i niže još bolje :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

može broj :)

injektori su pico ili normalni? (kolko vidim na googleu na brzinu, normalni su)

 

pumpu sam planirao kupiti novu zamjensku od nekog turbaka (npr.astra turbo) jer ju mogu dobit za cca 300kn, sad neznam kakva su vaša iskustva s tim?

 

 

info za sve samo da znate- neću vas zvat ovih dana, budem malo pričekao i vidio što gdje i kako a vi slobodno lupajte ponude. neke stvari ću vjerojatno iz engleske naručivat itd...

 

cijena za ovaj novi turbo je super a ako ide i niže još bolje :thumbsup:

 

Mislim da ide. Pumpe nemoj kupovat iz tokica itd. jer su kratkotrajne,po ovom kaj ti hoces ti je walbro najbolja i nije skupa niti nova al znaš da valja i provjerena stvar.

Link to comment
Share on other sites

Mali turbo nece vuc do 7500 na ovom 1.6 16v motoru. Klipnjace i klipovi su OK ali je kompresija prilicno visoka pa nije dobro preterat.

Kod turba ne ide da vuce iz nizkih i drzi do visokih obrtaja. Problem broj 2 je kuplung koji na tom avtu ne drzi okretnog momenta kojeg stvara turbo.

Znaci treba ga pojacat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ako si vec kupuješ turbo bolje ti se isplati kupit ga na poznato i po mogučnosti iz hrvatske i platit više jer sve drugo je kupovina mačka u vreci...kao i sa motorima,frend je naručivao s ebaya rabljenu ispala ga je cca 100eura,ispala je grob i da nužno treba servis a to vec košta...i diže cijenu iznad kupovne kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se ali za cca 100e se može nabavit turbina koja je (barem tako piše) reparirana prije 8 mjeseci...

 

Malo googlam o toj turbini, kazu da na ovom motoru moze do cca 250konja i da dost nisko počinje puniti

 

Kolega forumaš mi je maloproje na PM ponudio istu takvu turbinu po popularnoj cijeni pa bi onda od njega uzeo ako netko stručniji može potvrdit ovo što sam googlao

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

evo pomalo kupujem:

 

turbina koja daje cca 240 konja na 1.6 motoru, rabljenu, ispravnu naravno. znači vjerojatno s nekog 2.0 motora

injektori PICO (kratki), cca 440cc, može manje može više

jaču pumpu benzina

intercooler, moram pogledat kakav stane, bio bi montiran naprijed u branik, okvirne mjere neznam dok točno ne izmjerim ali ako ima što interesantno javite

širokopojasnu sondu

BOV (ne jako glasan)

regulator tlaka turba

možda neki SLIM ventilator kilera zbog gužve pod haubom

 

 

mislim da je to to, ako sam što zaboravio dopunit ću

za sad kupujem rabljene ispravne stvari ako je cijena dobra. ponude na PM, ako ima savjeta može ovdje

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...